Strateegiad
SOL päevasisene suurte impulssküünalde jätkumine (ühe instrumendi USD-M, pikk-lühike, 1H, sõida suunaliste impulssküünaldega, kitsas algne stopp, liikuva stopiga võitjad, diskreetne kapitalipiiranguga, puhas OHLCV)
Tulemus: Loobutud
SolImpulseBarContinuationTrendLS1H
Tulemuste kokkuvõte
Hüpotees
Teostus
Valideeritud impulssjätku perekonna SOL eksemplar: ühe instrumendiga, pikka ja lühikest positsiooni kasutav puhtalt OHLCV päevasisene momentum-jätkustrateegia instrumendil SOLUSDT.BINANCE USD-M perp (1H küünlad). See tuvastab suure impulsiga küünla tootluse z-skoori järgi (käesoleva küünla tootlus / viimase vol_lookback tootluse standardhälve) ning siseneb WITH impulsi suunas — suure tõusuimpulsi korral pikaks, suure langusimpulsi korral lühikeseks — et püüda lühiajalist jätkuliikumist. Väljumisreeglid lõikavad kaotused kiiresti ja lasevad võitjatel joosta: kitsas esialgne ATR stop, ATR liikuv stop, mis liigub hinnaga kaasa, ning ajaline piirang. Diskreetne sisenemine ja seejärel positsiooni sulgemine; suurus määratakse fikseeritud osariskiga, nominaal on piiratud poole omakapitaliga, finantsvõimendus 1x. Kolm eelise häälestusparameetrit (impulse_z, vol_lookback, trail_atr_mult).
Tagasitesti ülevaatus
- Sharpe
- 0,01
- Kogutootlus
- 13,23%
- Maksimaalne langus
- 32,21%
- Tehinguid kokku
- 597
- Võiduprotsent
- 34,2%
- Kasumitegur
- 1,02
Korrektne täitmine ja disain: tasakaalustatud 290 pikk / 307 lühike positsioon, esitatud 597/597, diskreetne sisenemine-positsiooni sulgemine (nettimise suunavahetuse artefakt puudub), metrics_reliable=true, järgib valideeritud ETH malli
Tõeliselt turuneutraalne-laadne (beeta 0.024); kavandatud avg_win/avg_loss ~2:1 asümmeetria on olemas
Impulssjätku mehhanism on valideeritud instrumendi ETH sõsarstrateegias (Sharpe 1.40) — strateegiaperetüübi väärtus pole kadunud
Tõestatud konfiguratsioonis eelis puudub: Sharpe 0.01, profit_factor 1.016, omega 1.002, oodatav tootlus ~$12/tehing, win_rate 34%, total_return +13% 5.7 aasta jooksul (CAGR 1.25%); sharpe_ci_low -1.29
Struktuurne mahupiirang: impact_cost_pct 73.79% (mõju ~3/4 brutokasumist), capacity_usd vaid $183k — kasutusele võtmatu, 100-1000x alla sõsarstrateegiate taseme
Üldistus ebaõnnestus: SOL annab Sharpe'i näitajaks 0.01, kuigi kasutab ETH-iga tõestatud parameetreid ja seda nimetati „tugevaimaks kandidaadiks”; kolm kahekohalise negatiivse tootlusega aastat (2020 -12.6%, 2021 -11.8%, 2024 -20.1%)
kasutusele võetav (>~$1M)
Tulemuste kokkuvõte
Valideeritud strateegiaperetüüp ei üldistu kõigile varadele: SOL päevasisene impulssjätku eelis on liiga õhuke, et realistlikku turumõju katta (74% brutokasumist, maht vaid $183k), ning tulemus jääb nullilähedaseks hoolimata õigest 2:1 väljamaksete suhtest ja korrektsest täitmisest — seega lükkab varapõhine valideerimine õigesti SOL tagasi kui eelist mitte edasi kandva vara, kuigi strateegiaperetüübi väärtus säilib ülendatud ETH sõsarstrateegias.
Analüütik loobus sellest järeltesti ülevaatuse etapis enne optimeerimist, kuna tegu oli varapõhise üldistusveaga ja sellega kaasnes struktuurne mahupiirang: impulssjätku eelis, mis valideeriti instrumendil ETH (Sharpe 1.40), ei kandu üle instrumendile SOL 1H (Sharpe 0.01, kolm kahekohalise negatiivse tootlusega aastat) ning modelleeritud turumõju sööb ära ~3/4 brutokasumist, kuigi maht on vaid $183k — see on tehingusageduse ja õhukese eelise probleem, mida optimeerija lahendada ei saa.
Valideeritud, analüütiku poolt heakskiidetud impulsi-jätkumise perekonna SOL eksemplar: pikk/lühike, ühe instrumendi, puhas-OHLCV 1H strateegia SOLUSDT.BINANCE USD-M perp-lepingul, mis siseneb suure veendumusega impulssküünalde suunas (tootluse z-skoor >= impulse_z), et sõita lühihorisondi jätkumisega, lõigates kaotajaid kitsa algse stopiga ja lastes võitjatel joosta liikuva stopiga, diskreetse sisene-kuni-tasane positsioneerimisega nettimis-pöörde artefakti vältimiseks.
ETH-ga kinnitatud konfiguratsioonis oli tulemus sisuliselt nullilähedane ja rakendatav maht puudus: Sharpe’i näitaja 0.01, kasumitegur 1.016, omega 1.002, oodatav tulu umbes $12 tehingu kohta, võidumäär 34%, kogutootlus +13.2% 5.7 aasta jooksul (CAGR 1.25%) 597 tasakaalustatud tehingu põhjal — kavandatud ~2:1 avg_win/avg_loss asümmeetria oli olemas, kuid madal tabamusmäär nullis selle mõju — koos impact_cost_pct 73.79% ja kõigest $183k-ga capacity_usd; täitmine oli korrektne (metrics_reliable=true, beeta 0.024).
Stratmill on uurimis- ja paberikauplemise tööriist, mitte finantsnõustamine ega maakler. Tagatesti ja paberikauplemise tulemused on hüpoteetilised. Kauplemisega kaasneb kahjumi oht.