Liigu sisu juurde
Kõik strateegiad

Strateegiad

SOL Spot Volume-Confirmed Momentum, LONG-ONLY (SOLUSDT.BINANCE_SPOT, 4H — eelise pikk pool haruldasel spot-platvormil)

Tulemus: Loobutud

SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong

Tulemuste kokkuvõte

Pärast üht iteratsiooni saavutas SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong esialgses tagasitestis tootluse 150.71% ja Sharpe'i näitaja 1.12 232 tehinguga ning sai optimeerimisotsuse. Hilisem analüüs leidis ebaühtlase OOS tootluse ja 55 tehinguga hoideperioodi testi, mille Sharpe oli 0.08. Uuesti sobitatud tipust langused ületasid registreeritud 25% piiri nii kogu ajaloo taasesitusel kui ka hoideperioodi testis, mistõttu analüütik loobus strateegiast enne riskihindamist või paberkauplemist.

Hüpotees

premise_falsified (tasude alampiiri kontroll: avg_trade_return_pct on lõplike parameetrite korral 2.91% ja algselt 1.78%, võrreldes 0.25% BINANCE_SPOT alampiiriga, seega pole tasud põhjus). See lükkab registreeritud 4H SOLUSDT spotil, ainult long-positsioonidega ja mahu hüppest sõltuva momentumistrateegia tagasi. Põhjus pole madal statistiline olulisus, vaid kolm mõõdetud probleemi. (1) Lõplikud uuesti sobitatud parameetrid ületavad hüpoteesi enda 25% tipust languse piiri: 29.1% kogu ajaloo taasesitusel ja 28.0%……Näita rohkemNäita vähem

premise_falsified (tasude alampiiri kontroll: avg_trade_return_pct on lõplike parameetrite korral 2.91% ja algselt 1.78%, võrreldes 0.25% BINANCE_SPOT alampiiriga, seega pole tasud põhjus). See lükkab registreeritud 4H SOLUSDT spotil, ainult long-positsioonidega ja mahu hüppest sõltuva momentumistrateegia tagasi. Põhjus pole madal statistiline olulisus, vaid kolm mõõdetud probleemi. (1) Lõplikud uuesti sobitatud parameetrid ületavad hüpoteesi enda 25% tipust languse piiri: 29.1% kogu ajaloo taasesitusel ja 28.0% hoideperioodi testis. Walk-forward-aknas 5 lükati kandidaadid sama reegli alusel tagasi. (2) Piisava statistilise võimsusega 15-kuuline hoideperioodi test (55 tehingut) ei näita tulevikku suunatud eelist: Sharpe 0.08, t 0.07. (3) Valimivälised tulemused sõltuvad ühest režiimist. Koondatud OOS Sharpe on 0.77 (t 1.49); selle taga on hiline -2023 aken tasemel 2.65, samal ajal kui 3 akent 6-st on ligikaudu 0.05 või sellest madalamal. IC on 0.014. Selle hüpoteesi varasem käivitus jäeti ülemäärase sobitamise tõttu pooleli ning see kordushindamine kinnitab seda. Paberkauplemine pole soovitatav, sest strateegia ületab enda riskipiiri ja hoideperioodi test ei näita midagi, mida tulevikus jälgida. Kõrgema vol_surge_mult valimine tipust languse viimiseks alla 25% tähendaks parameetrite valimist tulemuse põhjal; see oleks uus hüpotees, mitte iteratsioon.

Teostus

Ainult-pikk 4H momentum SOLUSDT Binance SPOT peal, mis ostab ainult siis, kui mahupuhang kinnitab liikumist. Iga tulba kohta arvutab see pideva osaluskaaluga momentumisignaali: hinnamuutus mom_lookback tulba jooksul ATR ühikutes, korrutatuna min(1, praegune maht / eelneva 60 tulba mediaanmaht / vol_surge_mult)-ga. See läheb pikaks entry_thresh_atr ülespoole ristumisel (1.0 ATR), kui puhang on tõeliselt täidetud (osalus >= 1), ning muidu on sularahas tasandil. Väljumised on struktuursed: momentum pöördub tagasi -0.25 ATR (hüstereesiga, et sisese fooriaegne paus ei katkestaks võitjat ega tekitaks teist edasi-tagasi tehingut), või 3-ATR järelveetav stopp parimast sulgemishinnast alates sisenemisest. Positsiooni suuruse määramine riskib fikseeritud 2% kapitalist järelveetava stopi vahemaa suhtes, ülempiiriga 95% kapitali nominaalväärtusest, alampiiriga SOL 0.001 sammul ning $10 spot-miinimumil. Kangita, lühikeseks müügita, täiendavate andmeteta.

Rakendab hüpoteesi täpselt: LONG pool mahuga kinnitatud momentumist haruldasel spot-platvormil. Ainult-pikk kangiga 1.0 ja ilma rahastamissõltuvuseta on täpselt BINANCE_SPOT marsruutimisreegel, seega venue_type spot on korrektne ning CASH kontolt ei saa kunagi nõuda lühikeseks müüki (should_enter tagastab ainult BUY või None; SELL on ainult vähendav väljumine, mille baasmall esitab). calculate_signal tagastab toorse pideva otsusemuutuja (momentum ATR ühikutes, diskonteeritud osaluse järgi) igal tulbal, mitte……Näita rohkemNäita vähem

Rakendab hüpoteesi täpselt: LONG pool mahuga kinnitatud momentumist haruldasel spot-platvormil. Ainult-pikk kangiga 1.0 ja ilma rahastamissõltuvuseta on täpselt BINANCE_SPOT marsruutimisreegel, seega venue_type spot on korrektne ning CASH kontolt ei saa kunagi nõuda lühikeseks müüki (should_enter tagastab ainult BUY või None; SELL on ainult vähendav väljumine, mille baasmall esitab). calculate_signal tagastab toorse pideva otsusemuutuja (momentum ATR ühikutes, diskonteeritud osaluse järgi) igal tulbal, mitte lülitatud konstandi, ning should_enter rakendab läve samades ühikutes. Mõlemad koostisosad pärinevad ühest 4H OHLCV reast, seega ei saa miski desünkroniseeruda, ning puudub täiendav andmevoog, mille puudumine võiks vaikselt vahetada eelise mehhanismi. Spot edasi-tagasi kulu on ~0.20% — kahekordne perpiga võrreldes — seega disain hoiab käibemäära teadlikult madalana: puhangu värav, ülespoole ristumise nõue ja väljumise hüstereesi koos annavad mõned tosinad edasi-tagasi tehinguid aastas, mitte sadu, samas kui mahuga kinnitatud SOL 4H haru (4H ATR ~1.5-3% hinnast, hoitud 3-ATR järelveoga) läbib suurusjärgu võrra rohkem kui kulu. Sisenemissageduse mõistlikkus: tegu on vaid kahe tingimuse konjunktsiooniga (momentum >= 1 ATR AND maht >= 2x tema 60-tulba mediaanist), millest kumbki rakendub umbes 10-20% tulpadest ja on positiivselt korreleeritud (suured liikumised kaasnevad mahuga), seega ~2200 4H tulba kohta aastas rakendub see mugavalt rohkem kui 10-tehingut-aastas põrand. Jõudlus: tulpadele viidatakse indeksi järgi piiratud akendes, järelveetav ekstreem on kasvavalt O(1), ja eelmise tulba sobivus on memoiseeritud, seega on tulba-põhine töö konstantne kogunenud ajaloo suhtes. Häälestatavaid on ainult kolm parameetrit (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult); risk_pct ja sisenemislävi on lukustatud, et optimeerija ei saaks Sharpe'i osta nominaalväärtusega eelise asemel.

Verifitseerimise tulemused

Kinnitada, et baas-FactoryStrategy austab alamklassi min_bars_required ülekirjutust oma soojenemise värava jaoks (liivakasti käitumine viitab sellele). Kui baas eirab ülekirjutusi, tuleks nimi muuta segaduse vältimiseks; vastasel juhul jätta praeguseks.

min_bars_required(self) kirjutab üle raamistiku meetodi, mille staatiline analüüs märkis (base_shadow). See tundub tahtlik — ülekirjutus tagastab max(vol_window+2, atr_period+2, mom_lookback+2), mõistliku soojenemise värava, ning nii sünteetilised testid kui ka liivakast andsid tehinguid, seega täidetakse baasi soojenemise rada korrektselt. Ei blokeeri.

Liivakast näeb terve välja (avg_trade_return_pct 2.09%, PF 1.66, Sharpe 0.84, 228 tehingut, positiivne kõigis kolmes volatiilsusrežiimis), seega kasumlikkuse osas kohest kahtlust ei ole. Üks asi, mida analüütik peaks jälgima: tegu on puhta OHLCV üksiknime trendi/momentumi mehhanismiga 4H spot-reas — see on perekond, mis sageli hukkub OOS üldistamise (ülesobitumise) tõttu walk-forward/holdout etapis, isegi kui valimisisesed näitajad on head. Disain lukustab kiiduväärselt kõik peale 3 parameetri (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult) ning lukustab risk_pct/sisenemise läve, mis piirab ülesobitumise pinda, kuid see väike häälestatav komplekt tuleks siiski hinnata OOS stabiilsuse, mitte toorse Sharpe'i järgi. Information_ratio vs osta-ja-hoia on liivakastis -0.97 (see jääb riskiga kohandatuna SOL hoidmisele alla lühendatud aknas) — oodatav tulemus kaitsva, sularahasse jääva kattestrateegia puhul, kuid analüütik peaks kinnitama, et täisajaloo edu on tõeline alfa, mitte lihtsalt vähendatud beeta.

Tagasitesti ülevaatus

Sharpe
1,12
Kogutootlus
150,71%
Maksimaalne langus
15,77%
Tehinguid kokku
232
Võiduprotsent
41,4%
Kasumitegur
1,65

Usaldusväärne valim: 232 suletud ainult long-positsioonidega tehingut ajavahemikus 2020-08 kuni 2026-10 (2251 päeva, puuduvate küünaldeta). See on umbes 37 aastas ja vastab disaini sihile „mõnikümmend edasi-tagasi tehingut aastas“.

Tasude alampiiri kontroll: avg_trade_return_pct on 1.78%, võrreldes 0.25% BINANCE_SPOT alampiiriga (umbes 7x). Vahendustasu moodustab brutotulemusest 6% ja modelleeritud mõju on 5.1%, seega pole eelis tasude suhtes habras.

PF 1.65, võidumäär 0.41 ja väljamakse umbes 2.3 (keskmine võit $3,996 vs keskmine kaotus $1,713). See on trendijärgija väljamaksete kuju, mitte õppetunni-142 surma kuju (WR<0.40 ja PF<1.2).

Beetakontroll: SOL osta-ja-hoia tootlus oli +3,690% ja tipust langus 96%. Strateegia maksimaalne tipust langus on 15.8%, ligikaudu 0.16x osta-ja-hoia omast, turul oldi 26% ajast. Beeta on 0.07 ja alfa positiivne, seega ei tulene pealkirja tulemus võimendatud beetariskist.

Tehingud vastavad toimemehhanismile: kõik on long-positsioonid, sisenemine toimub hüppega kinnitatud tõusuliikumistel ning suure volatiilsuse korral on positsioon väiksem (alguses võimendus 0.07-0.12, positsiooni suurus riski ja stopi järgi). end_unrealized_pct on 0, seega on pealkirjas esitatud tulemus täielikult realiseerunud.

Positiivne kõigis kolmes volatiilsusrežiimis (Sharpe 1.04 / 0.96 / 1.34) ja 5 kalendriaastal 7-st (2020 ligikaudu nullis tasemel -0.3%, 2022 -9.4%).

Osta-ja-hoia võrdluse informatsioonisuhe on -0.98: absoluutarvestuses jääb see SOL hoidmisele tugevalt alla. Tegemist on kaitsepositsiooniga, seega hinda seda absoluutse riskiga korrigeeritud tootluse ja tipust languse alusel.

Käivitatud signaali IC 1-küünla horisondil on 0.014 (t=1.6), hinnanguga „info puudub“. Strateegia hoiab positsioone mitu päeva, seega alahindab 1-küünla IC seda, kuid tulemust tasub arvesse võtta.

Kasum koondub perioodidesse 2021 (+38%) ja 2023 (+54%); 2022 stressiperioodi toovad kahjumit. Walk-forward-testimisel jälgi aastate kaupa koondumist ja OOS nõrgenemist.

Maksimaalse tipust languse kestus on 375 päeva. avg_holding_bars näitab 0.0, samal ajal kui avg_holding_period on 2p 11h; see aruandluse vastuolu ei mõjuta kasumit ega kahjumit.

QA mure: QA märkis ühe instrumendi OHLCV trendi ülemäärasele sobitamisele kalduvaks strateegiate perekonnaks. Seda ei saa hinnata enne walk-forward-testi ja hoideperioodi testi; ainult 3 häälestatav parameeter piirab ülemäärase sobitamise võimalusi.

Analüüs

Majanduslik tulemus ületab tasude alampiiri suure varuga. avg_trade_return_pct on esialgses tagasitestis 1.78% ja lõplike parameetritega kogu ajaloo taasesitusel 2.91%, võrreldes 0.25% BINANCE_SPOT alampiiriga. Esialgu on PF 1.65 ja lõplike parameetrite korral 1.60; mõlemas on 232 tehingut.

See pole varjatud beetariski: beeta on 0.07, turupositsioon 25.8% ning esialgne 15.8% tipust langus on väike osa SOL osta-ja-hoia tipust langusest (rohkem kui 90%).

Otsingueelne tundlikkuse skaneering näitab valdavalt tasast platooosa. Ainus järsk langus on vol_surge_mult väärtuste 2.5 ja 3.0 vahel: langus 1.13 SE.

Kasumlik suurima volatiilsusega kolmandikus (Sharpe 1.34). Tehingud vastavad hüpoteesile: ainult long-positsioonid, sisenemine mahu kinnitatud tõusumomentumil.

Kaubeldavad parameetrid ületaksid hüpoteesi enda 25% tipust languse piiri. Uuesti sobitamisel valiti mom_lookback 22 ja vol_surge_mult 1.35, lubatud vahemiku alumine äär. Maksimaalne tipust langus on kogu ajaloo taasesitusel 29.07% ja hoideperioodi testis 28.03%. Walk-forward-aken 5 lükkas samuti tagasi treeningu sisemised kandidaadid nende 26.7-27.1% tipust languse tõttu.

Hoideperioodi test ei näita eelist. 15 kuu ja 55 tehinguga (piisav statistiline võimsus) on Sharpe 0.081 ja t 0.07; suhtarv on 0.10 võrreldes WF-OOS-ga. Tulemus on statistiliselt kooskõlas WF-OOS-ga (z -0.46), kuid tulevikus pole peaaegu midagi jälgida.

Valimivälised tulemused on ebaühtlased. Väliste perioodide Sharpe'i näitajad on -0.13, -0.29, 0.53, 2.65, 0.05 ja 1.00. Koondatud 0.77 (t 1.49) tuleneb hilisest -2023 SOL ralliperioodist.

Teostatud signaali väärtus IC on 0.014 (t 1.6) ega eristu mürast.

Informatsioonisuhe võrdluses SOL osta-ja-hoia tootlusega on -0.98.

Sama hüpoteesi varasem käivitus jäeti ülemäärase sobitamise tõttu pooleli.

Tulemuste kokkuvõte

Tugev kogu ajaloo tootlus ja piisav varu tasude katmiseks peavad vastu pidama hoideperioodi testile registreeritud riskipiiri sees.

Analüütik loobus strateegiast, sest uuesti sobitatud parameetrid ületasid registreeritud 25% tipust languse piiri, hoideperioodi test ei näidanud tulevikku suunatud eelist ning OOS tootlus sõltus tugevalt hilisest -2023 ralliperioodist. Tasud polnud põhjus; riskihindamiseni ja paberkauplemiseni ei jõutud.

Püüa Binance Spotil instrumendis SOL mahu kinnitatud tõusumomentumit 4-tunniste küünalde, ainult long-positsioonide ning ATR-põhise positsiooni suuruse ja väljumiste abil.

Esialgse tagasitesti tootlus oli 150.71%, Sharpe 1.12, tehinguid 232 ja maksimaalne tipust langus 15.77%. Analüütik teatas walk-forward-testimise koondatud OOS Sharpe'i näitajaks 0.77, kuid 15-kuulise hoideperioodi testi Sharpe oli 0.08 55 tehingu ja 28.03% tipust langusega.

Stratmill on uurimis- ja paberikauplemise tööriist, mitte finantsnõustamine ega maakler. Tagatesti ja paberikauplemise tulemused on hüpoteetilised. Kauplemisega kaasneb kahjumi oht.