אסטרטגיות
ETH מומנטום מאושר-נפח, לונג-שורט (חוזה נצחי ETHUSD.HYPERLIQUID מכשיר בודד, ברים 4H — לקיחת מומנטום כיווני ONLY כאשר זינוק נפח מאשר השתתפות אמיתית, שטוח אחרת, ATR-trailing, 3-פרמטרים)
תוצאה: מסחר על הנייר
EthVolumeConfirmedMomentumLS_HL
סיכום תוצאה
EthVolumeConfirmedMomentumLS_HL סחר במומנטום 4H של ETH ב-Hyperliquid בלבד כאשר זינוק בנפח אישר את המהלך, במטרה לשמר את עקרון הסינון הבררני של המפעל תוך שימוש בנפח במקום במסגרת זמן שנייה כאישור. תוצאות הבדיקה ההיסטורית נראו חזקות (+55% לאורך 988 ימים, יחס שארפ 1.95, תשואה ממוצעת לעסקה של 3.27%, ירידה מרבית של 5.55%), ולאחר איטרציה אחת האנליסט העביר אותה לאופטימיזציה. האופטימיזציה הותירה את יחס שארפ בפרמטרים הסופיים כמעט ללא שינוי (1.942, 54 עסקאות), אך יחס שארפ המאוגם בבדיקת Walk-Forward היה בסביבות אפס (OOS), תוצאת קבוצת ההחזקה הייתה חיובית אך לא מובהקת, וניתוח הרגישות סימן מדרונות חדים בסף הנפח. לכן האנליסט המליץ לקדם אותה כמועמדת ברמת ביטחון נמוכה, שלא הוכחה סטטיסטית, והאסטרטגיה נסחרת כעת בחשבון דמו.
השערה
מימוש
מומנטום 4H לונג/שורט על החוזה הנצחי ETHUSDT.BINANCE USD-M הנלקח ONLY כאשר זינוק נפח מקביל מאשר השתתפות אמיתית, ונשאר שטוח אחרת. בכל בר הוא מחשב אות מומנטום רציף המשוקלל לפי השתתפות, mom_atr * min(1, השתתפות), כאשר mom_atr הוא שינוי המחיר בבר mom_lookback ביחידות ATR וההשתתפות היא נפח הבר חלקי הנפח MEDIAN של 60 הברים הקודמים, מחולק ב-vol_surge_mult. הוא נכנס לונג כאשר האות הזה חוצה כלפי מעלה את +1.0 ATR כשהזינוק אכן מתקיים (השתתפות >= 1), שורט בתנאי המראה; מבחן החציה מונע כניסה חוזרת לאותה רגל בכל בר. היציאות מבניות: מומנטום המגיע ל-0.25 ATR נגד הפוזיציה (היסטרזיס, כך שהפסקה תוך-רגלית מוחזקת) או עצירת trailing ATR של trail_atr_mult ATR מהסגירה הטובה ביותר מאז הכניסה. גודל הפוזיציה מסתכן בשיעור קבוע של 2% מההון עד עצירת ה-trailing, כשהתקרה היא 1x מההון הנומינלי, מינוף 1.0. OHLCV טהורה, מכשיר בודד, ללא נתונים משלימים, 3 פרמטרים ניתנים לכיוונון. הועברה מ-ETHUSDT.BINANCE ל-ETHUSD.HYPERLIQUID (2026-09-17); אותו קוד, ראיות שנרכשו מחדש בפלטפורמה זו.
סקירת בדיקה היסטורית
- שארפ
- 1.95
- תשואה כוללת
- 55.14%
- ירידה מרבית
- 5.55%
- סה"כ עסקאות
- 48
- אחוז הצלחה
- 50.0%
- מקדם רווח
- 4.11
תוצאות תקופת הפיתוח מצדיקות אופטימיזציה: 31 עסקאות, תשואה של +36.20%, שארפ 2.12, PF 5.28 ותשואה ממוצעת לעסקה 3.712%, כאשר 0.15% הוא רף הבדיקה של Hyperliquid.
הרווח וההפסד מעסקאות סגורות מסתכמים ב-$36,202.34, בהתאם לרווח בחשבון. היומן כולל 12 פוזיציות לונג ו-19 פוזיציות שורט בגדלים משתנים, התואמים למנגנון המומנטום שיושם.
הדרואודאון של האסטרטגיה הוא 3.03%; קנייה והחזקה הניבו 67.27% עם דרואודאון של כ-63.83% בעקומת המדד שנדגמה.
רק 31 עסקאות לאורך 639 ימים, פחות מהתדירות ששוערה. דרישת נפח של פי 4.70 מהחציון בררנית מאוד ומגבילה את דיוק האימות.
העסקה המנצחת הראשונה תורמת כ-38% לרווח מעסקאות סגורות.
אי אפשר לאמת באופן עצמאי את תנאי הנפח והמומנטום המדויקים בזמן הכניסה על סמך יומן העסקאות בלבד; בדיקת הקוד תומכת במנגנון המתואר.
ניתוח
הפעלה חוזרת עם הפרמטרים הסופיים: תשואה 56.83%, מדד שארפ 1.942, גורם רווח 3.686, 54 עסקאות וירידה מרבית 5.55%. תשואת העסקה הממוצעת 2.886% עולה על רף הכדאיות שסופק, 0.18%.
האופטימיזציה משאירה את מדד השארפ כמעט ללא שינוי לעומת 1.950, תוך הגדלת מספר העסקאות מ-48 ל-54. שלוש השנים הקלנדריות שנמדדו רווחיות.
מדגם ההחזקה של הפרמטרים הסופיים כולל 22 עסקאות לאורך 348 ימים, עם מדד שארפ חיובי של 1.262 וירידה מרבית של 4.71%. הוא עקבי מבחינה סטטיסטית עם OOS המאוגד.
אין כשלים מספריים קשיחים או רכים שסופקו אשר מונעים תצפית מתויגת על מסחר מדומה.
רמת ביטחון נמוכה: לא הוכח סטטיסטית. מדד שארפ של OOS החיצוני המאוגד הוא 0.0043, עם t מתוקן=-0.200 לעומת רף של 2.205. רק 6 מתוך 15 חלונות בדיקה מתגלגלת חיוביים.
t של מדגם ההחזקה HAC הוא 1.236, ו-t של הבלוק 1.386; ערכים אלה אינם מבססים מובהקות. גם רוחב הראיות אינו חד-משמעי.
סף הנפח אינו יציב, וניתוח הרגישות מצביע על שלוש נקודות שבר. אבחוני חלונות עם הפרמטרים הסופיים, המבוססים בחלקם על נתוני המדגם, אינם יכולים לבסס עמידות קדימה.
אומדני ספר החשבונות הבסיסי, המבוססים על רווח והפסד קודם של עסקאות סגורות, מצביעים על הפסד ממומש מרבי של 1.89% מההון ועל פוזיציית כניסה הגדולה ביותר בגודל 41.49%, התואמת לתקרת הפוזיציה של 100% במסלול הסיכון של יציאה לפי אות. מדידות מדויקות של ספר החשבונות עם הפרמטרים הסופיים עדיין אינן זמינות ודורשות בדיקת סיכונים.
התיאור צפה בערך 150-250 עסקאות; בפועל התרחשו 54 עסקאות לאורך 988 ימים. החטאת התחזית הזו היא תיאורית, ולא סף לדחייה. לא סופק מקטע חיזוי מספרי שנרשם מראש.
רף השארפ המתוקן בגין הטיית הבדיקה ההיסטורית עדיין לא הוערך. בידול התיק והמוכנות הנוכחית לביצוע דורשים בדיקה.
סקירת סיכונים
אושר לתצפית מתויגת במסחר מדומה ברמת ביטחון נמוכה בלבד. מסלול בקרת הסיכון שנמדד עומד בדרישות: המינוף הוא 1.0 לעומת תקרת 3.0 שהוגדרה, פוזיציית הכניסה המרבית היא 36.3639% מההון, והפסד העסקה הממומש המרבי הוא 0.9418%. הסיכון המתוכנן בפקודת העצירה עדיין לא נמדד.
יציאת המעקב הנגרר של ATR פועלת על סגירות של 4 שעות ללא פקודת עצירה ממתינה. החריגה השלילית המרבית הגיעה ל-2.4324% מההון, למרות יעד הגודל של 2%. שינוי של ATR, פערים ועיכובי ביצוע עלולים להגדיל הפסדים.
הרווחיות קדימה נותרה בלתי מוכחת: מדד שארפ חיצוני מאוגד של OOS הוא 0.0043, ורק 6 מתוך 15 חלונות בדיקה מתגלגלת חיוביים. בחירות סף הנפח נעות מכ-2.02 עד 4.74. מדידות מדגם ההחזקה וחשיפות הסיכון לאורך מלוא ההיסטוריה אינן נמסרות; בדיקת QA חסרה, ורף השארפ המתוקן בגין הטיית הבדיקה ההיסטורית לא הוערך.
הירידה המרבית בפיתוח מדווחת כ-3.2962%, אך סדרת הירידות המרביות מגיעה ל-5.5544%. שתיהן נמוכות מרף הקידום שסופק, 20%; יש ליישב את הפער. שני הרווחים הגדולים ביותר בפיתוח תורמים כ-61.7% מהרווח הנקי בפיתוח.
הספר החי מדווח על הפרת נאמנות פתוחה ב-Hyperliquid ועל חמש עצירות ב-Hyperliquid ללא הסבר. חשבונות אחרים מדווחים על רגליים משוכפלות חסרות ועל סטייה בעלויות הביצוע. מתאם התיק והקיבולת בהקצאה המוצעת עדיין לא אומתו.
תצפית במסחר מדומה בלבד במסגרת חוזה האימות קדימה ברמת ביטחון נמוכה; אין אישור לכסף אמיתי או להגדלה אוטומטית של ההקצאה.
השאירו את הפרמטרים הסופיים שנבדקו ללא שינוי, כולל מינוף=1.0, risk_pct=0.02 ו-max_notional_frac=1.0. החילו את מגבלות ההון, החשיפה לחשבון ומפסק הביטחון שהוגדרו.
השתמשו בתצפית מבודדת על מסחר מדומה כל עוד פריטי הביצוע של Hyperliquid פתוחים. לפני שחרור למסחר חי, טפלו בהפרת הנאמנות, תעדו את סיבות העצירה ואמתו התאמה בהפעלה חוזרת, מתאם תיק ועלויות ביצוע.
לפני הרחבת ההקצאה, יש ליישב את דיווחי הירידה המרבית ולקבל מדידות של החשיפה המרבית, הפסד העסקה המרבי והחריגה השלילית, עם הפרמטרים הסופיים ולאורך מלוא ההיסטוריה ובמדגם ההחזקה.
סיכום תוצאה
יחס שארפ חזק בתוך המדגם ויתרון לכל עסקה שמקורם במסנן נפח בררני מאוד (בערך 4.7x מהחציון) עשויים להתלוות ליחס שארפ מאוגם של OOS שקרוב לאפס, לפרמטר סף נפח בלתי יציב ולמספר עסקאות קטן (54 לעומת תחזית של 150-250), ולכן נדרשת תצפית במסחר דמו לפני שניתן להתייחס ליתרון כאמיתי.
סקירת הבדיקה ההיסטורית אישרה אופטימיזציה, והאנליסט המליץ לקדם למסחר דמו המסומן כבעל רמת ביטחון נמוכה: הספים הכלכליים עברו, אך המובהקות של הנתונים המאוגמים לפי OOS ושל קבוצת ההחזקה הייתה בלתי חד-משמעית. הריצה נמצאת כעת בשלב הדמו.
אסטרטגיית לונג-שורט של ETHUSD.HYPERLIQUID 4H, שלוקחת מומנטום כיווני (נמדד ביחידות ATR) רק כאשר זינוק בנפח בו-זמני ביחס לקו הבסיס החציוני מאשר השתתפות, נשארת ללא פוזיציה אחרת, ויוצאת בעת אובדן מומנטום עם היסטרזיס או בסטופ נגרר של ATR.
הבדיקה ההיסטורית הראשונית הניבה +55.14% לאורך 988 ימים, עם יחס שארפ 1.95 (CI 0.87-2.99), 48 עסקאות, מקדם רווח 4.11, ירידה מרבית של 5.55% ותשואה ממוצעת לעסקה של 3.27%. הרצה חוזרת עם הפרמטרים הסופיים הניבה 56.83%, עם יחס שארפ 1.942 ו-54 עסקאות; יחס השארפ המאוחד בבדיקת חלונות מתקדמים OOS היה רק 0.0043 (6 מתוך 15 חלונות הניבו תוצאות חיוביות), ובנתוני הבחינה הנפרדים התקבל יחס שארפ 1.262 על פני 22 עסקאות.
Stratmill הוא כלי למחקר ולמסחר נייר (Paper Trading), ואינו ייעוץ פיננסי או ברוקר. תוצאות בדיקה לאחור ומסחר נייר הן היפותטיות. מסחר טומן בחובו סיכון להפסד.