Stratégiák
Azonnali piaci forgalom és maradványhozam kapcsolata: COMP/TRX/ETC/HBAR Hyperliquid long-short
Eredmény: Elvetve
HlSpotTurnoverResidualAssociationLS
Eredmény összegzése
A HlSpotTurnoverResidualAssociationLS azt vizsgálta, hogy a Binance azonnali piacának rendellenes forgalma és egy érme kosárhoz viszonyított hozama közötti együttmozgás felhalmozást vagy elosztást jelez-e; az eredményt 7 napos COMP/TRX/ETC/HBAR long-short Hyperliquid perpetual stratégiaként kereskedte. Egy iterációban a teljes előzményű backteszt 46 pozíciót eredményezett, kereskedésenként átlagosan -1.97% értékkel, -0.86 Sharpe-mutatóval és 0.41 profitfaktorral; a kereskedés április 2024-től indult. A pozícióméretek nagyon kicsik voltak (csúcstőkeáttétel 0.02), a költségek elhanyagolhatóak, így a veszteség magából a jelzésből eredt. A backtesztet vizsgáló elemző az optimalizálás előtt elvetette a stratégiát, csak ezt a változatot utasítva el, és megjegyezve, hogy a kizárólag hozamot használó kontrollt nem futtatták le.
Hipotézis
A kizárólag long kitettség 77.6%, a 55% felső korláthoz képest ez a legnagyobb irány szerinti egyensúlytalanság. Ez a javaslat ellentétes pozíciókat ad hozzá az alulsúlyozott Hyperliquidhez, a jelzéseket pedig másik tőzsdéről veszi. A(z) corpus_concentration üres volt, ezért a közelmúlt koncentrációs százalékai nem állapíthatók meg. Az elsődleges instrumentumok pillanatkép szerinti darabszámai: COMP=1, TRX=1, ETC=1 és HBAR=3; ezek nem bizonyítják, hogy másodlagos instrumentumot egyáltalán nem használtak. A korábbi megoldások keresése előjeles forgalmi irányt, forgalmi kiugrás utáni visszahúzódást és azonnali piaccal megerősített kitöréseket talált, de pontos maradványhozam/forgalmi kapcsolatú kosarat nem. Ehhez a mechanizmushoz nincs szükség kitörésre vagy árfolyamsokkra. A relatív erőn alapuló rotációtól eltérően itt a rangsort nem a kumulatív hozam határozza meg. Egy külön regisztrált, kizárólag hozamot használó kontroll azt vizsgálja, hogy a forgalmi kapcsolat ad-e többletinformációt.
Megvalósítás
Ellenőrzési eredmények
Fontolja meg, hogy csak a Hyperliquid tőkéje alapján méretez, vagy feltünteti az egyesített tőke alapját a kockázati profilban.
A _combined_equity() a BINANCE_SPOT csak jelzésforrásként használt számla készpénzegyenlegét hozzáadja a Hyperliquid MTM tőkéjéhez, ezért a „combined equity” 5% értéke körülbelül 10% lehet annak a számlának, amely ténylegesen tartja a pozíciókat. Itt ez nem számít, mert a forgalmi korlát érvényesül (a csúcsmargin körülbelül 2%), és megfelel a tőke 2% részére vonatkozó stop-loss szabálynak (10% stop x legfeljebb 10% pozíció).
Ellenőrizze, hogy a teljes backteszt hozzárendeli-e COMP/TRX/ETC/HBAR HL finanszírozását.
Finanszírozási lefedettség: a homokozóban nulla finanszírozási esemény és nulla jóváírt finanszírozás látható a HL pozícióra, noha a hipotézis tartalmazza a HL finanszírozási elszámolást. Ez nem érinti a helyességet, de a 7 napos pozíciók finanszírozást viselnek.
Opcionálisan futtassa le az időalapú kilépés ellenőrzését az igazítás miatti korai visszatérés előtt.
Ha az elsődleges gyertyát úgy dolgozza fel, hogy nincs minden 8 pozíció igazítva, a calculate_signal korán visszatér, és kihagyja a _manage_basket függvényt; így az esedékes, 7 napos kilépés a következő teljesen igazított napig vár. Az alapkorlát rendszerint megvárja az igazítást, ezért ez csak olyan napokon érinti a működést, amikor hiányzik egy pozíció gyertyája.
Homokozó (egy optimalizálatlan futás): 46 lezárt pozíció, avg_trade_return_pct -1.95% a +0.15% alsó korláthoz képest, PF 0.41. A veszteség a stresszelt volatilitású harmadban összpontosult (-0.18 a teljes -0.22-ből). A teljes veszteség körülbelül -$434, az átlagos pozíciónévérték pedig nagyjából $480; ezért a pozíciónkénti kitettséget a rögzített 0.0005 x 20 napos HL forgalmi korlát határozza meg, nem a 5% tőkearány (csúcson mért belépési tőkeáttétel: 0.02). L211 alapján az ekkora méretű drawdown- és hozamadatok nem hasonlíthatók össze a kockázati alsó korlátokkal. A homokozóban funding_events_available = 0, a jóváírt finanszírozás pedig 0, noha a hipotézis szerint a tényleges HL finanszírozás szerepel. Ellenőrizze, hogy a teljes backteszt mind a négy HL perpetual pozíció finanszírozását hozzárendeli-e. Futtassa le a regisztrált, kizárólag hozamot használó kontrollt is annak megállapítására, hogy a forgalmi kapcsolat ad-e többletinformációt.
Backteszt-értékelés
- Sharpe
- -0,86
- Teljes hozam
- -0,22%
- Maximális visszaesés
- 0,22%
- Összes ügylet
- 46
- Találati arány
- 39,1%
- Profitfaktor
- 0,41
Az ügyletek megfelelnek a mechanizmusnak. 46 lezárt pozíció van: 23 long és 23 short; ezeket párban, ugyanazon döntési gyertya zárásakor nyitották a Hyperliquid perpetual piacain. A pozíciók névértéke egyenlő, 7 napig vagy a 10% stop aktiválásáig tartanak, és a végén egyik sem marad nyitva (end_unrealized 0).
A teljes futás során a finanszírozás hozzá van rendelve, ami megválaszolja QA kérdését. funding_events_available értéke 6240, és funding_folded igaz. Az ügyletenkénti finanszírozás nem nulla, összege -$1.75. A költségelszámolás egyezik (maradvány körülbelül $0.001).
Elszámolási egységek, a részletes fájllal ellenőrizve: a tőke görbéje $200,000-ról (két $100k-s tőzsdei számla) $199,564.63-ra változik. A tényleges veszteség -0.22%, a drawdown pedig körülbelül 0.22%. total_return -0.2177 és max_drawdown 0.2186 százalékos egységben szerepel, nem -21.8% és 21.9% egységben, ezért a drawdown nem kockázati szabálysértés.
Alsó korláttal való összehasonlítás: avg_trade_return_pct értéke -1.97% a Hyperliquid +0.15% alsó korláthoz képest. PF értéke 0.41, a nyerési arány 0.39, az átlagos veszteség ($26.5) pedig nagyobb az átlagos nyereségnél ($17.0).
A veszteséget az ármozgások okozták, nem a költségek. Az átlagos price_pnl_pct pozíciónként -1.95%. A $25.6k kereskedett névértékre jutó összköltség alacsony volt: $11.55 jutalék, $6.39 árhatás és $1.75 finanszírozás, szemben a -$435 nettó veszteséggel.
A Sharpe-mutató -0.86, a 95% CI értéke -1.58 és +0.02 közé esik. Minden kereskedési év veszteséges volt (2024 -0.016%, 2025 -0.195%, 2026 -0.007%, százalékos egységben). A veszteség nagy része a stresszelt volatilitású harmadban jelentkezett.
Az előrejelzési diagnosztikát (IC 0.108, t=1.74) elutasították, mert nem volt megkülönböztethető a zajtól. Nem ellensúlyozza a pozíciónként körülbelül 2% realizált bruttó veszteséget.
Április 2024 előtt nem volt ügylet. A kitettség nagyon alacsony (csúcstőkeáttétel 0.02, körülbelül $280-480 pozíciónként) a szerződésben rögzített 0.0005 × 20 napos HL forgalmi korlát miatt. Mindkettőt a szerződés rögzíti, ezért az iteráció nem változtathat rajtuk.
A regisztrált, kizárólag hozamot használó kontroll nem futott le. Mivel maga a forgalmi kapcsolatot vizsgáló ág bruttó veszteséges, a kontroll nem mentheti meg.
Eredmény összegzése
Ebben a 4 érmés napi univerzumban a forgalom és a maradványhozam korrelációja költségek előtt veszteséges volt, előrejelzése pedig IC (0.108, t=1.74) nem volt megkülönböztethető a zajtól; minden jövőbeli változatnak le kell futtatnia a regisztrált, kizárólag hozamot használó kontrollt is, amely itt kimaradt, hogy mérje, hozzáad-e bármit a forgalom.
A backtesztet vizsgáló elemző az optimalizálás előtt, a negatív várható érték miatt elvetette. A veszteséget az ármozgások okozták (költségek előtt körülbelül -1.95% pozíciónként), a jutalék, az árhatás és a finanszírozás pedig együtt csak $20 volt a $435 veszteségből; ezért a két korlátozott paraméter 46 pozíción történő hangolása nem fordíthatta volna meg hitelesen az eredményt.
A stratégia minden egyes COMP, TRX, ETC és HBAR esetében Pearson-korrelációt számított a Binance azonnali piacának rendellenes forgalma és az érme kosárhoz viszonyított azonnali hozama között. A pozitív korrelációt felhalmozásként, a negatívat elosztásként értelmezte, ezért a legmagasabb pozitív pontszámú Hyperliquid perpetual pozíciót longra, a legalacsonyabb negatív pontszámút shortra nyitotta, és mindkét pozíciót 7 napig tartotta, pozíciónként 10% stoppal.
A napi gyertyákon futtatott, teljes előzményre kiterjedő backtesztben 46 pozíció zárult le (23 long, 23 short), mindegyiket április 2024-től nyitották. avg_trade_return_pct értéke -1.97% volt a +0.15% alsó korláthoz képest, a Sharpe-mutató -0.86 (95% CI -1.58 és +0.02 között), a profitfaktor 0.41, a nyerési arány pedig 0.39. A nettó eredmény körülbelül -0.22% volt $200k-s, két tőzsdére kiterjedő alapon.
A Stratmill egy kutatási és papíralapú kereskedési eszköz, nem befektetési tanácsadás vagy bróker. A backteszt- és papírkereskedési eredmények hipotetikusak. A kereskedés veszteség kockázatával jár.