Ugrás a tartalomra
Összes stratégia

Stratégiák

ETC/TRX Hyperliquid perzisztencia-alapú momentum

Eredmény: Elvetve

EtcTrxPersistenceOnlyMomentum

Eredmény összegzése

Az EtcTrxPersistenceOnlyMomentum ETC és TRX perpetual kontraktusokkal kereskedett a Hyperliquiden, és csak akkor lépett be momentum alapján, amikor a varianciahányados-kapu a hozamok perzisztenciáját jelezte. Az első és egyetlen backtesztje 3.97% veszteséget hozott 62 ügylet alatt; a Sharpe-mutató -0.58, a profitfaktor 0.69, az átlagos ügyleti hozam pedig -0.545% volt, miközben a hatásköltségek messze meghaladták a bruttó PnL-t ezeken az alacsony likviditású piacokon. A backtesztet értékelő felülvizsgáló az optimalizálás előtt no_edge-ként elvetette: díjak előtt is veszteséges volt, a négy instrumentum/irány párosításból három negatív lett, az előrejelzési diagnosztika pedig nem talált információt a jelben. A felülvizsgáló megjegyezte, hogy ez csak ezt a ETC/TRX beállítást utasítja el ennél a pozícióméretnél, nem általában a varianciahányados-alapú momentumot; számviteli vagy adathibát nem talált.

Hipotézis

Teszteljen különálló long/short ETC és TRX perpetual stratégiákat 4-HOUR baros adatokon. Irányított momentum alapján csak akkor lépjen be, ha a gördülő varianciahányados pozitív hozamperszisztenciát jelez; máskor maradjon pozíció nélkül. A piaci megbízások a jelző bar zárásakor teljesülnek, ami a nyilvántartás folyamatos piacokra vonatkozó, következő bar nyitásán végrehajtott kötésnek megfelelő megvalósítása. A platform párosítási szabályai szerint a védő stopok baron belül aktiválódnak. Használja a ténylegesen rendelkezésre álló teljes előzményt.

A Hyperliquid alulsúlyozott 12.8% arányban a 20% célértékéhez képest. A független long/short pozíciók az egyetlen instrumentumra és csak long stratégiákra koncentráló túlzott kutatást is kezelik. A pillanatkép három korábbi Hyperliquid futást tartalmaz mind a ETC, mind a TRX esetében; a corpus_concentration üres, ezért az instrumentumok aránya nem állapítható meg. Egy korábbi LTC varianciahányados-alapú, két üzemmódú stratégia költségek előtt veszített. Ez a teszt elhagyja az ellentétes irányú ágat és az automatikus váltást, és megköveteli, hogy a pozitív soros függéshez érdemi irányú elmozdulás társuljon. Ezek tesztelhető különbségek, nem bizonyítékok arra, hogy a mechanizmus helyreállt. Az instrumentum- és irányeredményeket külön, illesztett, csak momentumot használó kontrollal együtt kell jelenteni. A perzisztenciakapu inkrementális nettó átlagos ügyleti hozamára 0.10 százalékpontos előrejelzés szól; az eredmények megfigyelése után a kontroll nem helyettesítheti a regisztrált stratégiát.

no_edge: A mért várható érték negatív a regisztrált pozícióméretnél. 62 lezárt pozíció összesen $3,974 veszteséget hozott; PF értéke 0.694, az átlagos nettó ügyleti hozam pedig -0.545% a Hyperliquid +0.15% minimumához képest. A stratégia jutalékok előtt is veszít (a főkönyvi árfolyam-PnL -$3,461). A modellezett árhatás ($4,763, kapacitás $2.7k, szemben a ~$16k pozíciókkal) uralja a költségeket az alacsony likviditású ETC/TRX Hyperliquid piacokon, a pozícióméretet meghatározó kockázati és méretértékeket pedig a szerződés rögzíti. A négy instrumentum/irány párosításból három veszteséges; csak a ETC long pozitív (+$1,351 12 ügylet alatt). Az előrejelzési diagnosztika nem talál információt (IC -0.088, t = -1.48). QA aggálya beigazolódik. Ez a Research Lead ETC/TRX perzisztenciakapus működési megvalósítását utasítja el ennél a pozícióméretnél, nem általában a varianciahányados-alapú momentumot. A csak momentumot használó kontrollt és más kapubeállításokat nem mérték. Számviteli vagy adathibát nem állítunk.

Megvalósítás

Független ETC/TRX long-short, 4 órás, perzisztenciakapus momentum, az összes rendelkezésre álló előzmény használatával. A piaci megbízások a jelző bar zárásakor teljesülnek, ami a folyamatos piacokon a következő bar nyitásának regisztrált megfelelője. A belépési ATR védő stopok baron belül aktiválódnak; kilépés a perzisztencia megszűnésekor, a momentum megfordulásakor, 18 tartott bar után, vagy a portfólió saját tőkéjének végleges 15% drawdown-tiltásakor.

A regisztrált rögzített paramétereket és a hangolható változók középértékű alapbeállításait használja. A varianciahányados a hat baros, átfedő loghozamok mintavarianciájának és az egy baros loghozam-variancia hatszorosának hányadosa vr_window alapján; a momentum_z a hat baros logár-elmozdulást osztja a sqrt(6) és az egy baros volatilitás szorzatával. A ATR a 14 baros számtani átlagos valódi tartomány. Minden instrumentumláb legfeljebb 0.5% saját tőkét kockáztat a 2.5-ATR belépési stoppal, és a névérték legfeljebb a saját tőke 25% része lehet (50% összesítve). Kilépés után hat teljes instrumentumbar zárja ki az új belépést. A pozíciónkénti és tiltási állapot skalár attribútum; a mutatók korlátozott platformpuffereket használnak. A kiegészítő bar jelei csak az aktuális elsődleges záráskor fogadhatók el. Az instrumentum és az irány szerinti hozzárendelés, valamint az illesztett, csak momentumot használó kontroll értékelési feladat, és nem módosítja a regisztrált kereskedési döntéseket. Kontrolleredményt vagy többletelőnyt nem állítunk.

Ellenőrzési eredmények

Kódmódosítás nem szükséges. Ha az elemző tovább dolgozik rajta, fontolja meg a likviditáshoz igazított névértékplafont, például a közelmúltbeli gyertyák dollárban mért forgalmának egy hányadát.

Az instrumentumonkénti névérték a saját tőke 25% részében van korlátozva (a kutatási szerződés rögzített max_position_fraction / max_gross_fraction / 2 értékei); a tesztkörnyezetben az átlagos pozíció a saját tőke 16.6% része volt. Ekkora pozícióméret a TRX/ETC Hyperliquiden $7.4k jelentett kapacitást és a jutalékok mintegy 5x részét kitevő árhatást eredményezett. Ez követi a rögzített szerződést, tehát nem hiba, de ekkora méretnél az árhatás uralja az ügyletek gazdaságosságát.

Csak tájékoztató jellegű. A kereskedési tilalom a rögzített szerződés része (drawdown_lockout_pct = 15).

A drawdown miatti kereskedési tilalom végleges, ha a saját tőke 15% mértékben a csúcsa alá esik, és csak az elsődleges venue MTM saját tőkéjét olvassa. Mindkét instrumentumláb HYPERLIQUID piacon van, ezért itt ez helyes. Ha a tiltás a múltbeli adatsor elején aktiválódik, a backteszt hátralévő része tétlen lesz, amit az elemzőnek figyelembe kell vennie.

Tesztkörnyezet (egyetlen, nem optimalizált futás, 859 nap): 62 lezárt pozíció, PF 0.73, az átlagos nettó ügyleti hozam a névérték -0.50% része a +0.15% futures referenciaértékhez képest, és 14 ügyletből álló veszteségsorozat. A modellezett árhatás ($4,779) körülbelül 5x jutalék (924) volt a $2.05M forgalmon, oldalanként mintegy 23 bázispont. A jelentett kapacitás $7.4k, az átlagos pozíció pedig körülbelül $11k. A költségterhelés ezért főként az alacsony likviditású ETC/TRX Hyperliquid piacokon jelentkező árhatásból ered, nem a díjakból. A kutatási indoklás szerint a korábbi LTC varianciahányados-stratégia már költségek előtt is veszített. Az elemző először a bruttó, árhatás előtti ügyleti hozamot és az instrumentumonkénti/irányonkénti bontást, valamint a szerződésben előírt, csak momentumot használó kontrollt ellenőrizze.

Backteszt-értékelés

Sharpe
-0,58
Teljes hozam
-3,97%
Maximális visszaesés
8,66%
Összes ügylet
62
Találati arány
25,8%
Profitfaktor
0,69

A kód megfelel a hipotézisnek. A ETC és TRX instrumentumokon külön long/short lábakkal kereskedik, varianciahányados-kapuval, elmozdulás- és z-pontszám-alapú momentum-belépéssel, ATR stoppal, valamint idő- és VR kilépésekkel. A 62 lezárt pozíció megoszlása: 35 long és 27 short.

A könyvelés helyes. A napi saját tőke egyezik a záró nettó saját tőkével, a végén nincs nem realizált tétel, a drawdown pedig 8.66%, a 15% korláton belül.

A mért várható érték negatív. Az átlagos nettó ügyleti hozam -0.545% a Hyperliquid +0.15% minimumához képest. PF értéke 0.694, a nyerési arány 25.8%, a teljes hozam -3.97% (-$3,974); egymás után 14 veszteséges ügylet következett.

Eredmények instrumentum és irány szerint: a TRX long $1,773 veszteséget hozott 23 ügylet alatt, a TRX short $2,087 veszteséget hozott 20 alatt, a ETC short pedig $1,465 veszteséget hozott 7 alatt. Csak a ETC long volt nyereséges: +$1,351 12 ügylet alatt. Egyik instrumentum/irány párosítás mintája sem elég nagy ahhoz, hogy erre építsünk.

Költségek: a jutalék $922, a nettó finanszírozásra kifizetett összeg $513, a modellezett árhatás $4,763. Az árhatás a bruttó PnL 604% részét tette ki. A kapacitás $2.7k, jóval az átlagos, a saját tőke körülbelül 16.6% részét kitevő pozíció (~$16k) alatt van, ezért az előny csak tesztméretű pozícióknál áll fenn.

A stratégia jutalékok előtt is veszteséges: az ügyletek főkönyvének ár-PnL-je -$3,461. Ha a modellezett árhatást teljes egészében visszaadjuk, a bruttó eredmény körülbelül +$2.2k $1M oda-vissza névértéken, azaz ügyletenként körülbelül +0.2% díjak és árhatás előtt. Ez csekély érték, amely reális méret mellett eltűnik. Nem ellenőriztem, hogy pontosan hol könyvelik el az árhatást.

Az előrejelzési diagnosztika nem talál információt a jelben: IC -0.088 (t = -1.48), a bruttó előny pedig -0.38% a 18 baros időtávon.

A vétel és tartás itt nem megfelelő összehasonlítás (benchmark_meaningful = false, long/short két instrumentumlábon), ezért a stratégiát abszolút mutatók alapján értékeljük. 2026 hozama -5.9% volt.

Eredmény összegzése

Az alacsony likviditású Hyperliquid altcoin-piacokon, például ETC/TRX esetében tesztelés előtt ellenőrizze, hogy a tervezett pozíciómérethez elegendő-e a hatáskapacitás, mert önmagában a modellezett árhatás (kapacitás: $2.7k, szemben a ~$16k pozíciókkal) is felülmúlhatja a momentumjelből származó bruttó előnyt.

A backteszt felülvizsgálata az optimalizálás előtt 'no_edge' minősítéssel elvetette: a várható érték jutalék előtt is negatív volt (a főkönyvi ár-PnL -$3,461), és a négy instrumentum/irány párosításból három veszített (csak a ETC long hozott pozitív eredményt, +$1,351 12 ügylet alatt).

Független long/short momentum ETC és TRX Hyperliquid perpetual kontraktusokon (4 órás gyertyák), belépéssel kizárólag akkor, ha a gördülő varianciahányados pozitív hozamperszisztenciát jelez; egyébként a stratégia pozíció nélkül marad.

62 lezárt pozíció alatt (2024-06 és 2026-10 között) a hozam -3.97% volt; a Sharpe-mutató -0.58, a profitfaktor 0.694, a nyerési arány 25.8%, az átlagos nettó ügyleti hozam pedig -0.545% a +0.15% minimumhoz képest; a maximális drawdown 8.66% volt. A modellezett árhatás ($4,763) a bruttó PnL 604% részét tette ki, a kapacitás mindössze $2.7k volt, a jel diagnosztikája pedig nem talált információt (IC -0.088, t = -1.48).

A Stratmill egy kutatási és papíralapú kereskedési eszköz, nem befektetési tanácsadás vagy bróker. A backteszt- és papírkereskedési eredmények hipotetikusak. A kereskedés veszteség kockázatával jár.