Ugrás a tartalomra
Összes stratégia

Stratégiák

Hyperliquid megerősített fundingjel-átmenetei: ATOM, TRX és ETC

Eredmény: Elvetve

HlConfirmedFundingSignTransitions

Eredmény összegzése

A HlConfirmedFundingSignTransitions azt vizsgálta, hogy a Hyperliquid ATOM, TRX és ETC perpetual termékein megerősített napi fundingjel-váltások után következik-e többnapos ár-újraárazás. Az első iteráció kezdeti backtesztje veszteséges volt: -0.76% 898 nap alatt és 221 ügyletből, -0.96 Sharpe-mutatóval, 0.45 profitfaktorral és ügyletenként -0.363% értékkel, a +0.15% küszöbértékkel szemben. A veszteség szinte teljes egészében a zuhanás okozta fundingfordulatok után nyitott shortokból származott, főként a napok stresszes volatilitású harmadában, és már a költségek előtt is fennállt. Az elemző a backteszt felülvizsgálatakor elvetette a stratégiát, ezért optimalizálásra és a későbbi szakaszokra nem került sor.

Hipotézis

Annak vizsgálata, hogy a tartós fundingjel-átmenet a domináns tőkeáttételes keresleti rezsim leváltását jelzi-e, amelyet többnapos ár-újraárazás követ. Három, egymástól független Hyperliquid perpetual lábbal kereskedjen 4-HOUR gyertyákon. A megbízásokat a jelzőgyertya zárásakor, a folyamatos piacokon a következő gyertya nyitásakor történő végrehajtás támogatott megfelelőjeként adja be. A védő stopokat napon belül, a platform párosításával aktiválja. A fundingelőzmények ATOM esetén 2023 májusában, TRX esetén 2023 augusztusában, ETC esetén pedig 2024 januárjában kezdődnek; használja az egyes érmék tényleges, funding- és gyertyaadatokat együttesen lefedő időszakát. Előzetes backteszt nem készült. A megadott Quantpedia-dokumentum promóciós és bejelentkezési tartalmat tartalmazott, stratégiai szabályokat nem.

A legnagyobb kvótatúllépést kezeli az 77.4% instrumentumon futó long-only kísérletek között, miközben a Hyperliquid és a több instrumentumot tartalmazó kategóriák alulsúlyozottságát is csökkenti. Az corpus_concentration üres volt; a pillanatképben az elsődleges instrumentum szerinti darabszám öt ATOM, két TRX és egy ETC Hyperliquid-futtatás volt, a másodlagos lábak megjelenéseit kizárva. A korábbi munkák a fundingráta szintjének perzisztenciáját, a szélsőséges funding folytatódását és a zsúfolt pozíciók átfordulását vizsgálják. Ez a kísérlet ehelyett csak egymást követő, lezárt, régi előjelű napok, majd egymást követő, lezárt, új előjelű napok után lép be, és korlátozott időtávon kereskedik az új irányban. Nem állítja, hogy a szimbólumok cseréje megmenti a korábbi fundingmechanizmusokat.

no_edge: negative_expectancy. Díjküszöb ellenőrzése: a avg_trade_return_pct értéke -0.363%, szemben a Hyperliquid +0.15% küszöbével; a megbízható minta 898 nap alatt lezárt 221 ügyletből áll. A PF értéke 0.452, a Sharpe-mutató -0.96, a teljes hozam pedig -0.76%. A veszteség a költségek előtt is fennáll: a bruttó érték körülbelül -$630 a -$762 nettó eredményből, a díjak, az árhatás és a funding együtt pedig csak $130. A longok nagyjából nullszaldósak (+$44 88 ügylet alatt). A shortok 133 ügylet alatt $806……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

no_edge: negative_expectancy. Díjküszöb ellenőrzése: a avg_trade_return_pct értéke -0.363%, szemben a Hyperliquid +0.15% küszöbével; a megbízható minta 898 nap alatt lezárt 221 ügyletből áll. A PF értéke 0.452, a Sharpe-mutató -0.96, a teljes hozam pedig -0.76%. A veszteség a költségek előtt is fennáll: a bruttó érték körülbelül -$630 a -$762 nettó eredményből, a díjak, az árhatás és a funding együtt pedig csak $130. A longok nagyjából nullszaldósak (+$44 88 ügylet alatt). A shortok 133 ügylet alatt $806 veszteséget hoztak. Legnagyobb veszteségeik az összeomlás okozta negatív fundingfordulatok utáni belépésekből származnak (2025-01-20, 2025-10-11), amelyeket visszapattanás követett; így az „új rezsim” jelzése a későn érkező kapitulációt, nem pedig az újraárazás előrejelzését jelenti. A végrehajtott IC előrejelzés értéke 0.144 (t = 1.94), ami nem különböztethető meg a zajtól. A hangolható paraméterek (holding_bars 12-30, old_regime_days 2-5, confirmation_days 1-2) nem tudják a negatív bruttó ügyletenkénti előnyt körülbelül 0.15% fölé fordítani. QA aggálya beigazolódott. Hatókör: ez az elutasítás a kutatási vezető operacionalizálására vonatkozik (megerősített napi fundingjel-váltások a ATOM, TRX és ETC Hyperliquid perpetual termékein, 4H gyertyák, rögzített tartási idő, mindkét irány). Nem az alapötletről mond ítéletet, amely nem adott meg szabályokat. A szerződésben rögzített forgalmi korlát a saját tőke körülbelül 0.28%-ára csökkentette a pozíciókat, de ez a méretet, nem az előny előjelét változtatja. Könyvelési vagy adathibát nem állítunk.

Megvalósítás

Független ATOM, TRX és ETC fundingráta-előjelváltásokkal kereskedik, a lezárt UTC napi átlagos fundingrátát és mind a 24 órás megfigyelést felhasználva. Három régi előjelű nap után egy új előjelű nap új irányú pozíciót indít, amelyet 18 további 4 órás gyertyán át tart, vagy a 6% gyertyán belüli stop aktiválásáig. A jelzéskori záróáron történő piaci végrehajtás a folyamatos piacokon a következő nyitáskori végrehajtás támogatott megfelelője.

Minden láb a saját funding- és gyertyafedettségét, valamint az egyidejű gyertyákat használja. Csak az ellentétes előjelű, megerősített napi blokk számít, átmenetenként egyszer. Az adott UTC nap fundingráta-előjelét az óránkénti fundingráta átlagának előjele adja. A lábankénti névérték a saját tőke 10%-ában, a belépési mennyiség pedig a jelzőgyertya forgalmának 0.1%-ában van korlátozva. A stopokat a pozíció nyitásakor helyezi el a rendszer, a platform pedig gyertyán belül egyezteti őket. Hiányzó vagy nem teljes fundingnapokon tilos a belépés.

Ellenőrzési eredmények

Nincs kódmódosítás: ez a változtathatatlan szerződés. Az elemzőnek úgy kell olvasnia a mutatókat, hogy tudja: a méretet a kapacitás, nem a tört hányad határozza meg.

A _leg_size a mennyiséget a jelzőgyertya alapdevizában mért forgalmának 0.1%-ában korlátozza (szerződésben rögzített érték). A tesztkörnyezetben a tényleges pozícióméret belépésenként a saját tőke körülbelül 0.28%-a volt, szemben a 10% leg_notional_fraction értékével. A szerződés tervezett kockázati profilját a rendszer sosem éri el, a hozamok és a drawdownok pedig körülbelül 35x arányban kisebb léptékűek.

Így elfogadható. A diagnosztikában opcionálisan számolja a kihagyott átmeneteket.

Az átmenet felhasználtnak számít (prefix_transition beállítódik) akkor is, ha nem történik belépés, akár azért, mert az adott lábon már nyitott pozíció van, akár azért, mert a _leg_size 0 értéket ad vissza (min_notional vagy forgalmi korlát). Az átmenettel ezután már sosem kereskedik. Ez megfelel annak, hogy allow_reentry_same_transition=false, de csendben kihagyja az alacsony forgalmú gyertyák jelzéseit.

Nem szükséges.

A min_bars_required felülbírálása 48 visszatérési értékre történik (statikus figyelmeztetés: base_shadow). Ez megfelel a szerződés warmup_bars=48 értékének, és szándékos.

Próbaszámítás: 221 lezárt ügylet, PF 0.45, avg_trade_return_pct -0.363% a Hyperliquid +0.15% küszöbével szemben, -0.96 Sharpe-mutató. A veszteség szinte teljes egésze a stresszes volatilitású harmadban keletkezik (-0.73% a teljes -0.76%-ból). A shortok gyakrabban veszítenek (39% nyerési arány a longok 53% értékével szemben). L211 méretezési megjegyzés: $221 ügylet során mintegy $122e kereskedett névérték hozzávetőleg $276 belépésenkénti értéket jelent, ami a saját tőke körülbelül 0.28%-a (avg_position_pct 0.277). A 4H gyertyák forgalmára vonatkozó, szerződésben rögzített max_entry_volume_fraction=0.001 korlát szinte mindig hamarabb lép életbe, mint a 10% leg_notional_fraction. A drawdown- és hozamadatok ezért a 10%-os lábankénti / 30%-os bruttó tervnél jóval kisebb könyvet írnak le. A ETC fundingja többnyire az alapértékű 1.25e-5 korlátnál van, ezért az átmenetei ritkák lesznek. Optimalizálás előtt az elemzőnek ellenőriznie kell a lábankénti ügyletbontást, és azt, hogy rendelkezésre állnak-e költségek előtti bruttó hozamok.

Backteszt-értékelés

Sharpe
-0,96
Teljes hozam
-0,76%
Maximális visszaesés
1,09%
Összes ügylet
221
Találati arány
44,8%
Profitfaktor
0,45

A megvalósítás megfelel a megadott szabályoknak: a belépéshez egymást követő, lezárt, régi előjelű fundingnapok, majd megerősített, új előjelű napok szükségesek; az ügyletek az új irányba indulnak, tartásuk rögzített idejű, és 6% védő stopot használnak. Mindhárom láb kereskedik (ATOM 77, TRX 79, ETC 65).

A könyvelés egyezik. A futás végén nincs nem realizált P&L, és likvidálás sem történt. A funding és az árhatás a motorban kerül elszámolásra.

A IC előrejelzés értéke 0.144 (t = 1.94, 179 megfigyelés): pozitív, de nem különböztethető meg a zajtól.

A gazdaságosság megbízható mintán nem éri el a díjküszöböt: 898 nap alatt 221 lezárt ügylet. A avg_trade_return_pct értéke -0.363%, szemben a Hyperliquid +0.15% küszöbével. A PF értéke 0.452, a Sharpe-mutató -0.96, a teljes hozam pedig -0.76%.

A veszteség bruttó eredetű, nem díjprobléma. A nettó eredmény -$762; ebből a jutalék $55, az árhatás $65, a funding pedig $10, így a költségek előtti P&L körülbelül -$630.

Ügyletenkénti bontás a részletes fájlból: a longok nagyjából nullszaldósak, 88 ügylet +$44 eredménnyel (ATOM +$63, TRX +$3, ETC -$22). A teljes veszteséget a shortok adják: 133 ügylet -$806 eredménnyel (ATOM -$537, ETC -$132, TRX -$137), 39% nyerési aránnyal.

A veszteségek stresszhelyzetben csoportosulnak. A stresszes volatilitású harmad adja a teljes -0.76% -0.73%-ját. 2025-01 -0.39%-t hozott, 2025-10 pedig -0.35%-t. A hozamok aszimmetriája -6.9.

A legnagyobb veszteségek összeomlás után közvetlenül nyitott shortokból származnak, amikor a funding negatívra váltott: ATOM 2025-01-20 (-$286), továbbá 2025-10-11 esetén ATOM, ETC és TRX (-$167, -$117, -$81). A szabály mechanikusan a kapitulációs mélypontokon nyit shortot, majd a visszapattanás kiszorítja.

Pozícióméretezés: a szerződésben rögzített max_entry_volume_fraction = 0.001 szinte mindig korlátoz. Az átlagos pozíció a saját tőke 0.28%-a, jóval a lábankénti 10%-os tervezett érték alatt. Mivel a méret a gyertya forgalmával skálázódik, a pozíciók összeomlás utáni gyertyákon a legnagyobbak, ami felerősíti a veszteséges shortokat. A korlát rögzített, ezért az iteráció nem módosíthatja. Ennek ellenére az egyenlő súlyozású ügyletenkénti hozam (-0.36%) és a PF mérettől függetlenül negatív.

A drawdown (1.09%) nem indokolja ezt az ítéletet.

Eredmény összegzése

Az összeomlások okozta negatív fundingfordulatok a kapituláció után, nem pedig az újraárazás előtt következnek. Az ilyen fordulatokra nyitott shortokhoz védelem kell az összeomlás utáni visszapattanások ellen, vagy ki kell zárni őket.

Az elemző a backteszt felülvizsgálatakor az elvetés mellett szavazott (no_edge: negative_expectancy). A veszteség a költségek előtt is megvolt (bruttó értéke körülbelül -$630; a díjak, az árhatás és a funding együtt csak mintegy $130 volt), a legnagyobb veszteségeket pedig az összeomlás okozta negatív fundingfordulatok után nyitott shortok adták (2025-01-20, 2025-10-11), amelyeket a visszapattanás során kiszorítottak. A IC előrejelzés értéke 0.144 volt (t=1.94), ami nem különböztethető meg a zajtól.

Megerősített napi fundingjel-váltásokkal kereskedett a ATOM, TRX és ETC Hyperliquid perpetual termékeken (4H gyertyák). Több azonos fundingjelű nap után, majd az ellenkező előjelű napok megerősítésekor az új előjel irányába lépett piacra, rögzített számú gyertyán át tartotta a pozíciót, és 6% stopot használt. A tézis szerint az előjelváltás új tőkeáttételes keresleti rezsimet jelez, amelyet többnapos újraárazás követ.

898 nap és 221 lezárt ügylet alatt a kezdeti backteszt -0.76% eredményt hozott (nettó értéke körülbelül -$762); a Sharpe-mutató -0.96, a profitfaktor 0.452, a nyerési arány 44.8%, a -0.363% értéke pedig avg_trade_return_pct volt. A longok nagyjából nullszaldósak voltak (+$44 88 ügyletből); a shortok 133 ügylet alatt $806 veszteséget hoztak.

A Stratmill egy kutatási és papíralapú kereskedési eszköz, nem befektetési tanácsadás vagy bróker. A backteszt- és papírkereskedési eredmények hipotetikusak. A kereskedés veszteség kockázatával jár.