Stratégiák
XRP perp 4H lendületi kitörés finanszírozási zsúfoltság vétójával (egyetlen instrumentumon működő USD-M, long/short, pozicionálásszűrt trend)
Eredmény: Elvetve
XrpFourHourMomentumBreakoutFundingCrowdingVetoLongShort
Eredmény összegzése
Hipotézis
Megvalósítás
Long-short, egyinstrumentumos momentum-kitörési stratégia XRPUSDT.BINANCE USD-M futures kontraktusokra, 4H gyertyákkal és finanszírozási zsúfoltsági tiltással. Long pozíciót nyit, ha a záróár az előző 20 gyertya maximuma fölé tör, shortot pedig, ha az előző 20 gyertya minimuma alá esik, de csak akkor, ha a finanszírozási ráta (jelzésként használva, elszámolás nélkül) NOT még nem szélsőséges a kitörés irányába: a longot tiltja, ha a finanszírozási ráta >= +0.03%/8h (zsúfoltak a long pozíciók), a shortot pedig, ha <= -0.03%/8h (zsúfoltak a short pozíciók). A pozíciót szimmetrikus, 3x-ATR értékű követő stoppal (a pozíció futása során elért szélsőértékről fokozatosan szigorítva) vagy az ellenkező irányú 10 gyertyás Donchian-kitöréssel zárja. Kockázatalapú pozícióméretezés (ATR stop mellett a saját tőke 2% kockázata), legfeljebb 50% névérték és 1.0 tőkeáttétel. Négy hangolható paraméter: breakout_lookback, funding_veto_thr, atr_stop_mult, exit_lookback.
Backteszt-értékelés
- Sharpe
- 0,16
- Teljes hozam
- 35,48%
- Maximális visszaesés
- 41,87%
- Összes ügylet
- 892
- Találati arány
- 34,8%
- Profitfaktor
- 1,06
Valóban újszerű elem (finanszírozási zsúfoltság vétója kitöréseknél); tiszta, sűrű végrehajtás (892 ügylet 6.5 év alatt), egyetlen instrumentumon működő USD-M, kiegyensúlyozott long/short, kitettségi hiba nélkül
2025 erős volt (+46.2%), és 2024 pozitív (+13.4%) — a vétó néhány rezsimben valóban helyesen működik
CAPACITY WALL: capacity_usd mindössze $739K, impact_cost_pct 36.78% mellett — a piaci hatás felemészti a bruttó PnL több mint harmadát; érdemi méretben nem bevethető, szerkezetileg a nagy forgalmú (89x) kitörés méretezéséből ered
Csekély előny a piaci hatás után: PF 1.06, Sharpe-mutató 0.16, CI -0.57 és +0.79 között (átfogja a 0-t), CAGR 4.3%, maximális DD 42%
Rezsimfüggés / a kitörési stratégiák családjának leépülése: 2021/2022/2023-ben negatív, 2025 hozta; a gördülő Sharpe-mutató -2026 közepére -13-ra zuhan
Magas jutalék és piaci hatás miatti veszteség: a bruttó eredmény 6.06% jutalék, plusz 36.8% piaci hatás — a költségek felemésztik a csekély előnyt
bevethető (>50M)
negatív 3/7 évek, 2025 hozta
többségében pozitív
Eredmény összegzése
Egy okos belépési szűrő, például a finanszírozási zsúfoltság vétója sem ment meg egy olyan előnyt, amelyet a piaci hatás és a díjak minden érdemben bevethető méretnél felemésztenek — a nagy forgalmú, egyetlen eszközön működő XRP-4H kitörési stratégia kapacitása csekély ($739K), piaci hatása magas (a bruttó eredmény 37%), előnye pedig vékony és egy rezsimre koncentrálódik; ez ugyanaz a kapacitáskorlát és kitörési leépülés mintázat, mint az elvetett SOL finanszírozás-ellenes és BTC COIN-M Donchian stratégiánál.
Az elemző „elvetés” ítéletet hozott az optimalizálás előtti backteszt-felülvizsgálati kapunál, ezért optimalizálásra, elemzésre és kockázati felülvizsgálatra nem került sor: a $739K kapacitás 37% piaci hatással nem bevethető, és szerkezetileg a nagy forgalmú (89x) kitörés méretezéséből ered — nem hangolható. A piaci hatást figyelmen kívül hagyva is az előny csekély, CI átfogja a nullát, egyetlen bikapiaci évre koncentrálódik; a deflált Sharpe-küszöb elutasítaná.
Long-short, egyetlen instrumentumon működő lendületi kitörési stratégia XRPUSDT.BINANCE USD-M 4H lejárat nélküli futures kontraktusain, amelynek újszerű eleme a finanszírozási zsúfoltság vétója volt: Donchian-kitörésre (long vagy short) csak akkor lépett pozícióba, ha a finanszírozási ráta (csak jelzésként használva, finanszírozási bevételként soha el nem számolva) NOT szélsőséges volt a kitörés irányában — korai, további mozgástérrel rendelkező trendeket megjátszva, a késői, zsúfolt, kifulladó kitöréseket vétózva. A kilépés ATR követő stoppal vagy ellentétes Donchian-kitöréskor történt.
Sűrűn egymást követő 892 ügylet során, 6.5 év alatt a piaci hatás utáni előny csekély és rezsimfüggő volt: profitfaktor 1.06, Sharpe-mutató 0.16, CI -0.57 és +0.79 között (a nullát átfogva), CAGR 4.3%, maximális drawdown 42%, negatív eredmény 2021/2022/2023-ben, és szinte teljes egészében 2025 (+46.2%) hozta, miközben a gördülő Sharpe-mutató -2026 közepére -13-ra zuhant; döntő tényező volt, hogy a kapacitás mindössze $739K volt 36.78% impact_cost_pct mellett (plusz 6.06% jutalék), így a költségek felemésztették a csekély előnyt.
A Stratmill egy kutatási és papíralapú kereskedési eszköz, nem befektetési tanácsadás vagy bróker. A backteszt- és papírkereskedési eredmények hipotetikusak. A kereskedés veszteség kockázatával jár.