Ugrás a tartalomra
Összes stratégia

Stratégiák

BTC tartós negatív finanszírozású carry long (napi)

Eredmény: Elvetve

MajorsPersistentNegativeFundingCarryLongDailyBasket

Eredmény összegzése

A MajorsPersistentNegativeFundingCarryLongDailyBasket megvalósította a kifejezetten jóváhagyott konstrukciót: „long, amikor egy nagy instrumentum finanszírozása negatív”, és 4 nagy instrumentumú kosárra bővítette a kereskedési események számának növelésére, valós, teljes lefedettségű, PnL-ben jóváírt finanszírozási adatokkal. Valóban tisztességes tesztet kapott, az eredmény azonban nem szignifikáns, kiugró értékektől függő, visszaesést követő felpattanásra fogadó ügylet lett: Sharpe 0.38 CI mélyponttal (-1.08),……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

A MajorsPersistentNegativeFundingCarryLongDailyBasket megvalósította a kifejezetten jóváhagyott konstrukciót: „long, amikor egy nagy instrumentum finanszírozása negatív”, és 4 nagy instrumentumú kosárra bővítette a kereskedési események számának növelésére, valós, teljes lefedettségű, PnL-ben jóváírt finanszírozási adatokkal. Valóban tisztességes tesztet kapott, az eredmény azonban nem szignifikáns, kiugró értékektől függő, visszaesést követő felpattanásra fogadó ügylet lett: Sharpe 0.38 CI mélyponttal (-1.08), 28% nyerési arány, 19 ügyletes veszteségsorozat, 356 kurtózis, az előny pedig ~2-3 robbanásszerű felpattanó napra összpontosult, a közelmúltbeli gyengüléssel együtt (2025 -6.4%, 2026 -7%). Megdőlt a „finanszírozási bevételi padló, amely nyereségessé teszi az oldalazó időszakokat” tézise — a carry nem ellensúlyozta az irányból eredő folyamatos veszteséget. A második iterációban az elemző elvetette a stratégiát, megjegyezve, hogy a deflált Sharpe leértékelné a nehéz farkú eloszlást, ahogy a BNB tartománybővülési és ETH többhetes rokon stratégiáknál is tette; nem érdemes optimalizálási időt tölteni az elutasítás újbóli levezetésével.

Hipotézis

Long-only carry- és iránystratégia BTCUSDT perpetual futures instrumentumon, napi gyertyákkal és Binance finanszírozási adatokkal. A stratégia azokat az időszakokat azonosítja, amikor a shortok tartósan fizetnek a longoknak (a negatív finanszírozás több 8 órás időszakon át fennáll), miközben az eszköz szerkezetileg egészséges marad (saját 100 napos SMA értéke fölött). Ilyenkor a long pozíció egyszerre ragad meg TWO bevételi forrást: (1) magát a finanszírozási kifizetést — a shortok minden 8 órában pénzt adnak a……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

Long-only carry- és iránystratégia BTCUSDT perpetual futures instrumentumon, napi gyertyákkal és Binance finanszírozási adatokkal. A stratégia azokat az időszakokat azonosítja, amikor a shortok tartósan fizetnek a longoknak (a negatív finanszírozás több 8 órás időszakon át fennáll), miközben az eszköz szerkezetileg egészséges marad (saját 100 napos SMA értéke fölött). Ilyenkor a long pozíció egyszerre ragad meg TWO bevételi forrást: (1) magát a finanszírozási kifizetést — a shortok minden 8 órában pénzt adnak a longoknak — és (2) a kriptopiaci nagy instrumentumok félelem okozta negatív finanszírozási időszakait történelmileg követő irányított felpattanást. Ez az elemzések szerint EXPLICITLY-ENDORSED életképes finanszírozási konstrukció („LONG, amikor a finanszírozás NEGATIVE” egy nagy instrumentumon), a három elvetett, „szélsőségesen pozitív finanszírozás ellen fogadó” próbálkozás szerkezeti inverze. A napi döntési gyakoriság alacsonyan tartja a díjak terhét; a nagy kriptoeszközökre korlátozott, long-only irányultság kiküszöböli a hibás shortoldali aszimmetriát; a finanszírozási kifizetések pozitív várható értékű bevételi padlót adnak, amely segíthet abban, hogy az oldalazó időszakok is nyereségesek maradjanak. A stratégia szándékosan egyszerű (4 paraméter), hogy elkerülje a túlillesztést, és valós finanszírozási adatot használ (nem OHLCV árfolyam-alapú helyettesítő adatot), hogy elkerülje a félrevezető adatcserét.

A mechanizmust jóváhagyták, az ügyletenkénti gazdaságosság pedig kiváló volt (PF 4.08, várható érték +$2,115, DD 6.1%); az egyetlen akadály a mintanagyság volt (12 ügylet ~6 év alatt -> degenerált 3-ablakos walk-forward tesztelés). Ez az iteráció a visszajelzés PREFERRED lépését követi: kiterjeszti a vizsgálatot a főbb örökös határidős ügyletek egy kis kosarára (BTC+ETH+SOL+BNB), amelyek mindegyike saját negatív finanszírozási időszakokat ad hozzá, így a minta ~3-4x-szorosára nő a ~60 ügyletes célérték felé,……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

A mechanizmust jóváhagyták, az ügyletenkénti gazdaságosság pedig kiváló volt (PF 4.08, várható érték +$2,115, DD 6.1%); az egyetlen akadály a mintanagyság volt (12 ügylet ~6 év alatt -> degenerált 3-ablakos walk-forward tesztelés). Ez az iteráció a visszajelzés PREFERRED lépését követi: kiterjeszti a vizsgálatot a főbb örökös határidős ügyletek egy kis kosarára (BTC+ETH+SOL+BNB), amelyek mindegyike saját negatív finanszírozási időszakokat ad hozzá, így a minta ~3-4x-szorosára nő a ~60 ügyletes célérték felé, WITHOUT az alapfeltevés megváltoztatása nélkül. Megerősítettem, hogy a tesztkörnyezet támogatja a több instrumentumra kiterjedő finanszírozási stratégiák lábankénti finanszírozását: a apply_funding_to_report (runner.py) minden lábat jóváír, a funding_series_for_instrument és több élesített kosár (CrossSectionalFundingCarryTopKRotationNeutral, PositiveFundingNearHighShortBasket) pedig a supp['funding_rates_by_instrument'][iid] értéket olvassa, a fő BINANCE láb esetén tartalékként a teljes tőzsdére érvényes 'funding_rates' értékkel -- itt pontosan ugyanezt az adatelérési mintát használtuk, így az a carry, amelyre a stratégia jelez, megegyezik azzal, amit a motor kifizet. A lábankénti logika bájtról bájtra megegyezik a 1 iterációéval (belépés, ha a múltbeli átlagos finanszírozás < küszöbérték; rezsim-SMA egészségi szűrő; kilépés finanszírozási fordulat, egészségi állapot, stop vagy idő alapján), így a jóváhagyott mechanizmus és a kizárólag valós finanszírozásra épülő fegyelem megmarad; csak a vizsgálat terjedelme változott egyetlen eszközről kosárra. Az architektúra a bevált, központosított, több lábat kezelő mintát használja: minden megbízáskezelés a calculate_signal fájlban található (az alap csak azután futtatja, hogy az azonos napi idősíkú lábak időbélyegei össze vannak hangolva, így minden láb finanszírozását és SMA értékét egyidejű adatokon értékeli); a should_enter/should_exit/position_size elemek inaktívak, mert az alap belépési útvonala csak az elsődleges instrumentumot kezeli. A lábankénti finanszírozás előre feldolgozott, rendezett numpy tömbökbe kerül, így az oksági ablakátlagok számítása O(log n), és az 8 órás ciklushoz kötött elavulási korlát is érvényesül. A pozícióméretezés lábanként legfeljebb 22% névértéket enged, így mind a négy egyidejű tartása ~88% bruttó kitettséget jelent a tőkeáttételes -1.0 határidős marginplafonon belül (a tőkeáttétel csak nem növelő szorzóként szerepel, ezért nincs kihasználatlan-tőkeáttétel-kapu); minden ~22 ezer értékű láb meghaladja a $100 BTC minimális névértéket. A min_bars_required=2 lehetővé teszi a szinkronizált pufferek feltöltését, miközben a SMA/finanszírozási készenlétet lábanként ellenőrzi; a visszaadott elsődleges múltbeli átlagos finanszírozás valóban folytonos napi jel, így megfelel a Layer-2 befagyottjel-észlelési ellenőrzésének. A döntési szabály szerint az elemzőnek meg kell erősítenie, hogy az újrafuttatás ~60+ ügyletet eredményez, és hogy az előny a legjobb 2 nyertes kizárása után is fennmarad (kurtózisra utaló figyelmeztetés), mielőtt kizárólag a négy alapvető paraméter finomhangolását elvégzi.

Ne optimalizáljon — először jegyezze fel, hogy itt a finanszírozásból származó IS jóváírásra került az eredményben, és a finanszírozási idősor teljes lefedettségű (2021-2026, nincs adathiány), tehát ez a jóváírt negatív finanszírozású carry tisztességes tesztje; a metrikákkal van gond, nem az adatokkal vagy a jóváírhatósággal. Az eredmények nem mutatnak statisztikailag megkülönböztethető előnyt (Sharpe 0.38, sharpe_ci_low -1.08 mellett, CI mélyen átnyúlik a nullán), és a feltételezett stabil carry helyett……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

Ne optimalizáljon — először jegyezze fel, hogy itt a finanszírozásból származó IS jóváírásra került az eredményben, és a finanszírozási idősor teljes lefedettségű (2021-2026, nincs adathiány), tehát ez a jóváírt negatív finanszírozású carry tisztességes tesztje; a metrikákkal van gond, nem az adatokkal vagy a jóváírhatósággal. Az eredmények nem mutatnak statisztikailag megkülönböztethető előnyt (Sharpe 0.38, sharpe_ci_low -1.08 mellett, CI mélyen átnyúlik a nullán), és a feltételezett stabil carry helyett szélsőséges, vastag szélű, irányfüggő fogadásról van szó: tail_ratio 0.125, return_kurtosis 356, win_rate 28% és max_consecutive_losses 19 azt jelenti, hogy a teljes előny ~2-3 heves felpattanási napból származik (2021-02-10 +41%, largest_win $45 ezer), miközben a köztes időszakokban veszteség halmozódik fel. Ezért megdőlt az a tézis, hogy „a finanszírozási bevétel alsó korlátja nyereségessé teszi az oldalazó időszakokat” — a jóváírt carry nem ellensúlyozza az irányból eredő veszteségeket. A legjobb-N optimalizálás felduzzasztaná a Sharpe-értéket, a deflált Sharpe pedig (amely erősen bünteti a kurtózist) az elvárt maximum szerencsehatára alá korrigálná vissza, ahogy a kurtózis által dominált BNB sávkitöréses (DSR 0.67) és ETH többhetes trendkövető rokon stratégiák esetében is; az előny ráadásul mostanában gyengül (2025 -6.4%, 2026 -7%), 36% maximális drawdown mellett. Nem ritka jelekből (113 ügylet) vagy méretezési hibából ered a probléma — az előny nem szignifikáns, kiugró értékektől függ, és a funding_lookback/küszöbérték/regime_sma/stop hangolása sem változtat egy nullát átfogó CI, kurtózis-356, 19 veszteséges szériájú, irányfüggő fogadást előretekintően robusztus carryvé. Hagyja abba, ahelyett hogy 2 órát töltene az elutasítás újbóli levezetésével; a fő eszközökön alkalmazott, negatív finanszírozás melletti long konstrukció vastag szélű, visszapattanásra építő ügyletként viselkedik, nem pedig bevezethető finanszírozási carry előnyként.

Megvalósítás

Long-only, tartósan negatív finanszírozású carry- és iránykosár BTCUSDT (elsődleges) + ETHUSDT, SOLUSDT, BNBUSDT BINANCE USD-M perpetual futures instrumentumon, napi gyertyákkal. Lábanként külön long pozíciót nyit, ha az adott láb gördülő ablakának átlagos finanszírozása funding_threshold alatt van (0, a shortok fizetnek a longoknak), AND a láb záróára saját 100 napos rezsim-SMA értéke fölött van. Így a finanszírozási kifizetést (negatív finanszírozás esetén a long kap finanszírozást) és a félelem utáni……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

Long-only, tartósan negatív finanszírozású carry- és iránykosár BTCUSDT (elsődleges) + ETHUSDT, SOLUSDT, BNBUSDT BINANCE USD-M perpetual futures instrumentumon, napi gyertyákkal. Lábanként külön long pozíciót nyit, ha az adott láb gördülő ablakának átlagos finanszírozása funding_threshold alatt van (0, a shortok fizetnek a longoknak), AND a láb záróára saját 100 napos rezsim-SMA értéke fölött van. Így a finanszírozási kifizetést (negatív finanszírozás esetén a long kap finanszírozást) és a félelem utáni felpattanást is megragadja. A láb akkor zárul, ha a finanszírozás egyértelműen pozitívra fordul, záróára a SMA alá esik, aktiválódik egy 8% stop, vagy eltelik 45 nap. A lábankénti finanszírozás forrása supplementary_data['funding_rates_by_instrument'] (az elsődleges BINANCE lábnál tartalékként 'funding_rates' használatos); finanszírozási idősor nélküli láb nem kereskedik (nincs árfolyam-alapú helyettesítő adat). Minden láb mérete a saját tőke 22% része, így a legrosszabb esetben, mind a négy pozíció megtartásakor, a bruttó kitettség 100% alatt marad 1.0 tőkeáttétel mellett. Négy alapvető paraméter: funding_lookback_days, funding_threshold, regime_sma, stop_pct.

Backteszt-értékelés

Sharpe
0,38
Teljes hozam
17,65%
Maximális visszaesés
36,38%
Összes ügylet
113
Találati arány
28,3%
Profitfaktor
1,19

A finanszírozási adatok jól lefedettek (2021-2026, nincs adathiány), és jóváírásra kerülnek az eredménykimutatásban — ez az ajánlott, negatív finanszírozás melletti long konstrukció tisztességes tesztje; az iteráció-1 kosárjavítása 113 ügyletre emelte a mintát

Tiszta, dollárban ésszerű méretezés (nincs összeomlás), bevethető kapacitás ($97M, 3.2% árhatás), 4 évből 6 évben pozitív

Nincs szignifikáns előny: 0.38 Sharpe, sharpe_ci_low -1.08 mellett (CI mélyen átmetszi a 0 értéket)

Szélsőséges kiugróérték-függés: kurtózis 356, tail_ratio 0.125; az előny ~2-3 felpattanó napra korlátozódik (2021-02-10 +41%, largest_win $45k) — a deflált Sharpe elutasítja a nehéz farkú eloszlást

A „finanszírozási bevételi padló” tézise megdőlt: win_rate 28%, max_consecutive_losses 19 — a ritka irányított felpattanások között veszteséget termel ahelyett, hogy stabil carryt hozna

Közelmúltbeli gyengülés (2025 -6.4%, 2026 -7%) és max_DD 36.4%

Elemzés

Még ne optimalizálj (NOT) – a mechanizmus megalapozott és jóváhagyott (negatív finanszírozásnál long pozíció egy jelentős eszközön; a finanszírozási IS most már jóváírásra kerül, így a carry valós), az ügyletenkénti gazdaságosság pedig kiváló (PF 4.08, várható érték +$2,115, maximális DD 6.1%, valósághű 18.9% volatilitás, az évek többségében pozitív eredmény 8% kitettségnél). A korlát a mintanagyság: mindössze 12 ügylet ~6 év alatt (~2/év), ami miatt a 3 ablakos gördülő előretesztelés degenerált (~1-2 OOS……Több megjelenítéseKevesebb megjelenítése

Még ne optimalizálj (NOT) – a mechanizmus megalapozott és jóváhagyott (negatív finanszírozásnál long pozíció egy jelentős eszközön; a finanszírozási IS most már jóváírásra kerül, így a carry valós), az ügyletenkénti gazdaságosság pedig kiváló (PF 4.08, várható érték +$2,115, maximális DD 6.1%, valósághű 18.9% volatilitás, az évek többségében pozitív eredmény 8% kitettségnél). A korlát a mintanagyság: mindössze 12 ügylet ~6 év alatt (~2/év), ami miatt a 3 ablakos gördülő előretesztelés degenerált (~1-2 OOS ügylet/ablak) – pontosan ez a hiba tette használhatatlanná ebben a munkamenetben a SOL DCA (19 ügylet), a AVAX (26) és a BNB DCA mintáit. Az előny a kiugró értékektől is függ (kurtózis 44.9, a 2023-10-29 +10% felpattanás), miközben sharpe_ci_low -0.87 átnyúlik 0-en. ACTION – növeld az események számát a feltevés megtartásával: (1) PREFERRED: bővítsd a kört néhány jelentős örökös határidős kontraktusra (BTC+ETH+SOL+BNB), amelyek mindegyike saját negatív finanszírozási időszakokat ad hozzá, így a minta ~3-4x-szorosára nő a mechanizmus megváltoztatása nélkül; a bruttó kitettség szabályozásához méretezd a pozíciókat lábanként. (2) OR lazíts a belépési időablakon (rövidebb funding_lookback_days / engedélyezd a korábbi újbóli belépést), de tartsd funding_threshold <= 0 értéken, hogy a jel valóban negatív finanszírozáson alapuljon. A cél ~60-100 ügylet, hogy minden OOS ablakban legalább 5+ ügylet legyen. ALSO ellenőrizd, hogy az előny megmarad-e a legjobb 2 ügylet kihagyása után is (kurtózisra vonatkozó figyelmeztetés), és hogy a finanszírozási bevétel megjelenik-e az ügyletek PnL-jében. DECISION RULE: az újrafuttatás ~60+ ügyletet eredményez 2020-2026 alatt, és az előny a kiugró értékek kizárásával is stabil -> optimalizálj (csak ezt vizsgáld: funding_lookback_days, funding_threshold, regime_sma, stop_pct); továbbra is <30 ügylet vagy a kiugró értékek nélkül összeomló előny -> hagyd abba (a negatív finanszírozási rezsim ezen a hatókörön belül túl ritka). A részletes visszajelzés ide került: workspace/discussions/ab2eb2f4-f00b-4c70-b5c4-fcb523cb8006/iteration_1_feedback.md

Eredmény összegzése

A nagy kapitalizációjú instrumentumokon alkalmazott, negatív finanszírozás melletti long konstrukció nehéz farkú, visszaesést követő felpattanásra fogadó irányügyletként viselkedik, nem bevethető finanszírozási carry-előnyként — a jóváírt carry nem ellensúlyozza a ritka felpattanó napok közötti irányveszteségeket, és semmilyen paraméterhangolás nem alakít egy CI-t nullával átmetsző, -356 kurtózisú, 19 veszteségsorozatú eredményt előretekintően robusztus carryvé.

Az elemző a backteszt-értékelési kapunál, az optimalizálás előtt elvetette: tisztességes, teljesen finanszírozott teszten nem volt statisztikailag megkülönböztethető előny (Sharpe 0.38, CI nullát metsző érték), és megdőlt a „finanszírozási bevételi padló” tézise: a 28% nyerési arány és a 19 veszteségből álló sorozat azt mutatta, hogy a ritka irányított felpattanások között veszteséget termelt stabil carry helyett, ezért a kurtózist büntető korrigált Sharpe elutasítaná.

Long-only, tartósan negatív finanszírozású carry- és iránystratégia 4 nagy instrumentumú Binance-perpetual kosáron (BTC/ETH/SOL/BNB), napi gyertyákkal és valós finanszírozási adatokkal — minden lábon külön long pozíciót nyit, ha a gördülő finanszírozás tartósan negatív volt (a shortok fizetnek a longoknak), miközben az eszköz a saját 100 napos SMA értéke fölött maradt; célja a finanszírozási bevétel és a félelem okozta negatív finanszírozási rezsimek utáni irányított felpattanás megragadása, 4 paraméterrel, árfolyam-alapú helyettesítő adat nélkül.

A finanszírozási adatok teljes lefedettségével (2021-2026), a finanszírozást a PnL-ben jóváírva a kosárjavítás 113 ügyletre emelte a mintát, de az eredmény nem mutatott szignifikáns előnyt: 17.65% teljes hozam (CAGR 4.4%), Sharpe 0.38, CI mélyponttal (-1.08), 1.19 profitfaktor, 28.3% nyerési arány, 36.4% maximális drawdown, legfeljebb 19 egymást követő veszteség, valamint szélsőséges kiugróérték-függés (356 kurtózis, 0.125 farokarány); az előny ~2-3 robbanásszerű felpattanó napon múlik.

A Stratmill egy kutatási és papíralapú kereskedési eszköz, nem befektetési tanácsadás vagy bróker. A backteszt- és papírkereskedési eredmények hipotetikusak. A kereskedés veszteség kockázatával jár.