Stratégiák
Finanszírozási útvonal-aláírás szerinti allokáció a(z) AVAX Hyperliquiden
Eredmény: Elvetve
AvaxFundingPathSignatureAllocation
Eredmény összegzése
A stratégia azt vizsgálta, hogy a Hyperliquid fundingadatait is tartalmazó útvonal-szignatúrák irányíthatják-e a long és short allokációt AVAX 4 órás gyertyákon, befagyasztott ridge illesztéssel és 50% kitettségi limittel. Két iteráció után a backteszt 5.55% veszteséget mutatott 249 értékelhető nap alatt (Sharpe-mutató: -0.26, maximális drawdown: 25.5%). A modellezett piaci hatás a bruttó PnL nagyjából háromszorosa volt, és a kis bruttó nyereséget nettó veszteséggé változtatta. Az elemző a backteszt felülvizsgálatakor elvetette a stratégiát a negatív várható érték miatt. Megállapította, hogy az árhatás korlátja, az egyik shorton elszenvedett, stop nélküli 21.5% veszteség, a mérhető jel információtartalmának hiánya és a 730 napos bemelegítés, amely a 977 napos előzmény nagy részét felemészti, mind értelmetlenné teszik az iterációt; ezért az optimalizálásra és a későbbi szakaszokra nem került sor.
Hipotézis
Ez különbözik a funding előjelváltására építő, sikertelen stratégiáktól: közös útvonalbecslést használ, és nem ír elő irány szerinti előjelet. Az elsőrendű és funding nélküli kontrollokat azonos kockázattal, időzítéssel és adatszeletekkel jelentse. A funding nélküli kontroll az újraillesztés előtt eltávolítja a fundingcsatornát és a kezdeti szegmenst; ezek diagnosztikai kontrollok, nem visszatartott adatok alapján kiválasztott alternatívák. A Hyperliquid és a short kitettség portfólióbeli hiányokat pótol. A koncentrációs kontextus hiányában nem állítható, hogy a AVAX használata mért érték szerint alacsony.
Megvalósítás
AVAX 4 órás, long és short irányú Chen-szignatúra-allokáció, okságilag illesztett, befagyasztott együtthatókkal, valamint jel- és epizódalapú kilépésekkel. A piaci megbízások a jelzési gyertya záróárán teljesülnek, ami a folyamatos piacokon a következő gyertya nyitóárán történő végrehajtásnak felel meg. A célkitettség a saját tőke 50% részére korlátozott; a tényleges kitettséget a rögzített, hatgyertyás újrasúlyozási ütemterv szerint ellenőrzi és csökkenti. Az ütemezett ellenőrzések között és végrehajtás közben megengedett a passzív árfolyameltérés; ez nem folyamatosan érvényesített kitettségi limit.
Megőrzi az előző jelet, a tanítási illesztést, a diagnosztikai kontrollokat és a konfigurációt. Kijavítja a QA kritikus megállapítását azzal, hogy a meglévő abszolút kitettséget a rebalanszírozási sávtól függetlenül ellenőrzi. A limiten felüli pozíciókat a korlátozott célértékre csökkenti, a mennyiséget felfelé kerekítve a lépésközre; ha a kötelező csökkentés nem kereskedhetően kicsi, lezárja a pozíciót ahelyett, hogy a limit fölött hagyná. Nem pozitív saját tőke esetén teljes kilépést kér. A drawdownnal, az árhatással és a névértékkel súlyozott nyereségességgel kapcsolatos aggályok a teljes előzmény elemzéséhez továbbra is tanácsadó jellegűek; további kereskedési szabály vagy paraméterváltoztatás nem kapott engedélyt.
Ellenőrzési eredmények
Ha az illesztés nem futtatható le, naplózza, hogy diagnosztizálhatók legyenek az üres időablakok, vagy dokumentálja, hogy bizonyos hangolható beállítások mellett nem történik kereskedés. Ne módosítsa a szerződés paramétereit.
Az illesztés egyszer fut le (model_frozen akkor is beáll, ha sikertelen), és a 4380 baros bemelegítésen belül train_bars//episode_bars VALID lezárt epizódot igényel. Az érvényes epizódnak 0 fázisban kell indulnia, nem lehet benne 12 óránál hosszabb finanszírozási rés vagy hiányzó bar. A hangolható sarokban (train_bars=4320, episode_bars=30) a bemelegítés legfeljebb 145 teljes epizódjából 144 szükséges. Egyetlen finanszírozási rés ekkor az egész időablakra False értékre állítja model_ready-at, és abban az ablakban nincs kereskedés. Az alapértékek (60, körülbelül 104) megfelelőek.
Opcionális: irányváltáskor adja be előbb a záró megbízást, majd ugyanabban a gyertyában az ellenkező irányú nyitó megbízást, hogy a végrehajtás megfeleljen az illesztett allokációnak.
Az újrasúlyozási rács egyik gyertyáján bekövetkező előjelváltás lezárja a pozíciót, az ellenkező irányú belépéshez azonban meg kell várni a(z) should_enter időpontot a(z) NEXT rácsgyertyán, 6 gyertyával (24 órával) később. A tanítási bázis-PnL azt feltételezi, hogy az új allokáció azonnal életbe lép, ezért az előjelváltások után a végrehajtott pálya kissé eltér az illesztett célfüggvénytől. A hipotézis nem határozza meg az előjelváltás kezelését, ezért ez nem eltérés.
Nem szükséges.
A 50% kitettségi limitet csak a hatgyertyás ütemezés szerint érvényesíti; az ellenőrzések között az árfolyameltérés a 50% fölé emelheti a kitettséget. A leírás ezt rögzíti, és a tőkeáttétel 1.0, ezért a kockázat korlátozott.
A szimulált környezet veszteséges: a teljes eredmény -5.5%, PF 0.90, a maximális drawdown pedig 25.5%, szemben a szerződés 15% korlátjával. A modellezett árhatás a bruttó eredmény 305% része ($8.2k), a kapacitás pedig körülbelül $10.7k, miközben az átlagos pozíció a saját tőke körülbelül 32% része (körülbelül $30k+). Ez azt jelenti, hogy a Hyperliquiden a 50% limit mellett a AVAX árhatás-korlátos, hasonlóan a FIL/AR és SUI elvetett stratégiákhoz. A avg_trade_return_pct (+0.17%) és a teljes hozam (-5.5%) előjele ellentétes (L200); ezért a tranzakciónkénti eredmény értelmezése előtt ellenőrizze a névérték szerinti súlyozást és a csak pozíciócsökkentő részleges zárások könyvelését. A max_position_fraction értékét a szerződés rögzíti, ezért iterációval nem csökkenthető a méret. Mielőtt a fundingcsatornának tulajdonítana előnyt, futtassa le az indoklásban előírt funding nélküli és elsőrendű kontrollokat.
Backteszt-értékelés
- Sharpe
- -0,26
- Teljes hozam
- -5,55%
- Maximális visszaesés
- 25,53%
- Összes ügylet
- 63
- Találati arány
- 57,1%
- Profitfaktor
- 0,90
A kód a megadott mechanizmust valósítja meg: Chen-szorzással képzett, -2 szintű szignatúrákat az (idő, normalizált ár, skálázott funding) változókra, a kezdeti funding szegmenst, az epizódok bázis-PnL-jére illesztett ridge modellt, valamint az együtthatók befagyasztását a 4380 baros bemelegítési szakasz után. A kereskedés kétirányú (24 long, 39 short), a hipotézis leírásának megfelelően.
A könyvelés egyezik, a költségek a motorban kerülnek elszámolásra, és a backteszt végén nincs nem realizált nyereség (end_unrealized_pct 0). A 249 értékelt nap alatt nyitott 63 pozíció (~92/év) meghaladja az előre jelzett 15-35/év értéket, de nagyságrendileg megfelel a 6 baros újrasúlyozási ütemnek és a 42 baros epizódoknak.
Költségek utáni negatív várható érték: teljes hozam -5.55%, PF 0.896, Sharpe-mutató -0.26, CAGR -8.1%. A jelentett avg_trade_return_pct (+0.171% a Hyperliquid 0.15% padlójához képest) a kis és nagy pozíciók egyenlő súlyozású átlaga, és ellentétes előjelű a dollárban mért eredménnyel. Névértékkel súlyozva a nettó PnL -$5.5k, nagyjából $2.29M oda-vissza forgalom mellett, azaz körönként körülbelül -0.24%. A bruttó árfolyam-PnL mindössze körülbelül +$3.8k (~+0.16%) a $2.06k jutalék és $8.25k modellezett árhatás előtt; a kapott funding +$0.99k volt.
Az előnyt az árhatás korlátozza: a modellezett árhatás a bruttó eredmény 305% része, a kapacitás $10.7k, míg az átlagos pozíció a saját tőke körülbelül 32% része (~$30k). A max_position_fraction=0.5 érték és a tőkeáttétel szerződésben rögzített, így iterációval nem csökkenthető a méret. Ez hasonló mintázatú, mint a FIL/AR és SUI esetek elvetése.
Kockázat: a maximális drawdown 25.5%, szemben az előzetesen regisztrált 15% korláttal. Egy short (2026-09-17–09-23, belépés 7.47, kilépés 11.11) $21.5k veszteséget okozott (-21.5% a saját tőkéből, MAE -58%), mert a (b) útvonalon nincs stop, és a pozíciót csak az újrasúlyozási pontokon ellenőrzi. Minden rezsimtercilis veszteséges (nyugodt -0.8%, normál -5.8%, stresszes -5.8%).
Nincs mérhető információ: a jel diagnosztikája mindössze 24 megfigyelést tartalmaz (<30), és rejected_no_information. Nem futtatták le a szükséges elsőrendű és finanszírozás nélküli kontrollokat, ezért a finanszírozási csatorna hozzájárulása nem mérhető.
Strukturális optimalizálási probléma: a 4380 baros (~730 napos) bemelegítés felemészti a 977 napos, AVAX Hyperliquid-adatelőzmény nagy részét, így 249 értékelt nap marad. Az ismételt bemelegítéssel végzett beágyazott walk-forward tesztelés, ahol train_bars legfeljebb 4320, nem tud több érdemi külső időablakot létrehozni ezen az adatelőzményen.
Iterációs előzmények
A tényleges aktuális kitettséget a max_position_fraction értékhez képest a rebalanszírozási sávtól függetlenül ellenőrizze. Minden ütemezett újrasúlyozáskor a limiten felüli pozíciót legfeljebb a korlátozott célértékre csökkentse akkor is, ha az eltérés kisebb rebalance_band értékénél; a minimális névérték és mennyiség kezelésénél járjon el körültekintően. Határozza meg, megengedett-e az ütemezett ellenőrzések közötti passzív árfolyameltérés, és ne írja le a célérték korlátját folyamatosan érvényesített kitettségi limitként.
A megadott 50% saját tőkére vetített kitettségi korlát csak az új pozícióra érvényes (target_fraction), meglévő pozícióra nem. Az újrasúlyozási sáv miatti korai visszatérés kihagyja a csökkentést akkor is, ha a tényleges kitettség meghaladja a(z) max_position_fraction értéket. Például current_fraction=0.55 és célérték=0.49 esetén a különbség 0.06, ezért a kód egy ütemezett újrasúlyozáskor 55% kitettséget tart fenn ahelyett, hogy érvényesítené a(z) 50% korlátot. A mellékelt jelentés 0.60532 csúcs mark-to-market tőkeáttételt is rögzít. Ez a megállapítás a kifejezett kitettségi korlátra vonatkozik, nem a tesztkörnyezet drawdownjára vagy nyereségességére.
Eredmény összegzése
Kódolás előtt két dolgot ellenőrizzen. Először, hogy az árhatás kezelhető-e a kiválasztott instrumentum tervezett pozíciómérete mellett; szükség lehet egy likvidebb piacra, például a(z) BTC vagy ETH piacra. Másodszor, hogy az instrumentum múltbeli adatai elég hosszúak-e a rögzített illesztésű bemelegítési szakaszhoz, és marad-e elegendő adat érdemi gördülő előretesztelésre.
A backteszt felülvizsgálatakor az elemző a negatív várható érték miatt az elvetésre szavazott, így optimalizálásra nem került sor. Az előnyt az árhatás korlátozta: a kapacitás $10.7k volt, a pozícióméretet pedig a szerződés rögzítette, ezért iterációval nem lehetett javítani az eredményen. A maximális drawdown túllépte az előzetesen regisztrált 15% limitet, részben azért, mert egy stop nélküli short a saját tőke 21.5% részét veszítette el. A jel diagnosztikája nem talált mérhető információt (24 megfigyelés), az elsőrendű és funding nélküli kontrollt pedig nem futtatták le.
A Futter–Horvath–Wiese-féle szignatúra-allokációs keretrendszert alkalmazta AVAX instrumentumra, Hyperliquid 4 órás gyertyáin, mindkét irányban kereskedve. A rendszer Chen-szorzással képezte az útvonal -2 szintű szignatúráit az eltelt idő, a normalizált ár és a skálázott funding alapján, majd ridge regressziót illesztett az epizódok PnL-jére, és a tanítás után befagyasztotta az együtthatókat. A funding tőkeáttételes keresleti jelként szolgált, nem finanszírozási bevételként.
A 730 napos bemelegítés után értékelésre maradt 249 nap alatt 63 pozíciót zárt le (24 long, 39 short), és -5.55% hozamot ért el; a Sharpe-mutató -0.26, a profitfaktor 0.896, a maximális drawdown pedig 25.5%. Az egyenlő súlyozású avg_trade_return_pct értéke +0.171% volt, névérték szerint súlyozva viszont az eredmény körönként körülbelül -0.24% lett, mivel a modellezett árhatás ($8.25k, a bruttó 305% része) és a jutalék ($2.06k) felemésztette a bruttó árfolyam-PnL körülbelül +0.16% részét.
Elemzés
Szignatúra-kereskedés: a mean-variance keretrendszer útvonalfüggő kiterjesztése exogén jelekkel
A Stratmill egy kutatási és papíralapú kereskedési eszköz, nem befektetési tanácsadás vagy bróker. A backteszt- és papírkereskedési eredmények hipotetikusak. A kereskedés veszteség kockázatával jár.