Persistent-Deep-Negative-Funding Long Carry Basket, alleen long met één positie (BINANCE USD-M, 8 liquide perps, ga long op een asset ONLY wanneer de funding over 8u gedurende ≥3 CONSECUTIVE-stempels sterk negatief was — aanhoudende shortdruk = carry + squeeze-herstel — SINGLE-LEG, dus één fee, geen twee; afhankelijk van fundingfeed, fee-berekening vermeld, 2 parameters)
Uitkomst: Gestaakt
PersistentDeepNegativeFundingLongCarryBasket8H
Samenvatting uitkomst
Deze strategie hield zorgvuldig rekening met de harde lessen van de sessie: de diepe, backfillde fundingfeed als echte niet-prijsafhankelijkheid, één positie om één fee te betalen in plaats van twee, en een expliciete berekening van carry tegenover fees. Ze leverde reële economie per trade op, met een winstfactor van 1.88, 1.71% per trade en een uitstekende drawdown van 9.9%. Maar de onderscheidende innovatie werkte averechts: de persistentiedrempel van ≥3 opeenvolgende stempels ging in zes jaar slechts 85 keer af, voor een totale Sharpe van 0.19, ruim onder de Sharpe 1.97 van de ingezette carry-zusterstrategie op directe funding. De sterk negatieve funding die nodig is, werd bovendien zeldzaam toen funding na -2023 normaliseerde. De analist stopte ermee bij de beoordeling: het funding-carryvoordeel is al vastgelegd in het ingezette mandje, dit persistentiefilter verslechtert het, en de twee instelbare parameters leiden óf terug naar de bestaande strategie óf laten de feeruimte instorten. Er blijft niets over om als promotiewaardige variant te optimaliseren.
Een LONG-ONLY, door funding gedreven carrymandje met één been, dat rekening houdt met de drie lessen die de haalbare ontwerpruimte zojuist tot vrijwel niets hebben teruggebracht: L30 (zuivere OHLCV-trend/momentum/reversion = 0/213, dus een echte afhankelijkheid van NON-PRICE-gegevens is vereist — dit gebruikt de FUNDING-feed, de enige niet-prijsreeks met een lange, teruggevulde historie, NOT de feeds met oppervlakkige historie voor OI/taker-/liquidatiemaatstaven die eerdere pogingen door een datamuur……Meer tonenMinder tonen
Een LONG-ONLY, door funding gedreven carrymandje met één been, dat rekening houdt met de drie lessen die de haalbare ontwerpruimte zojuist tot vrijwel niets hebben teruggebracht: L30 (zuivere OHLCV-trend/momentum/reversion = 0/213, dus een echte afhankelijkheid van NON-PRICE-gegevens is vereist — dit gebruikt de FUNDING-feed, de enige niet-prijsreeks met een lange, teruggevulde historie, NOT de feeds met oppervlakkige historie voor OI/taker-/liquidatiemaatstaven die eerdere pogingen door een datamuur blokkeerden), L29 (geen opties), en L28 (delta-neutrale carry met TWO benen gaat ten onder aan kosten — dit is dus SINGLE-LEG, betaalt één retourtransactie en vermeldt de kostenberekening). Dit is de evolutie met persistentie als voorwaarde van het ingezette carrymandje met negatieve funding (Sharpe 1.97): in plaats van in te stappen op één negatieve fundingnotering van INSTANTANEOUS, vereist het dat de funding gedurende ≥3 CONSECUTIVE 8h-tijdstippen sterk negatief is geweest (24h aanhoudende druk van shortposities) voordat een instrument long wordt gekocht. Dat persistentiefilter is het onderscheidende mechanisme — het voorkomt instappen op ruis van één enkele notering, bevestigt dat er daadwerkelijk sprake is van overvolle shortposities en een squeeze-opzet, en garandeert dat de positie wordt geopend terwijl SUSTAINED carry geldt, in plaats van tijdens een vluchtige uitschieter. FEE ARITHMETIC (per L28): instappen vereist funding ≤ −0.03%/8h persistent = −0.09%/dag aan carry COLLECTED zolang de positie long is (shorts betalen longs); bij een aanhouding van ≥3 dagen is dat ≥27bps aan carry, tegenover circa 0.09% (9bps) voor een retourtransactie met één been van USD-M — een marge van ~3× BEFORE de contrarian prijsopleving die doorgaans volgt op capitulatie van overvolle shortposities. Het universum bestaat uit 8 liquide perps met een lange historie USD-M (BTC, ETH, SOL, XRP, DOGE, LINK, AVAX, LTC), elk gefilterd op INDEPENDENTLY, gelijk gewogen en conservatief gedimensioneerd. NOT een carry met twee benen tussen spot en perp (één been), NOT een funding-RANK-rotatie (onafhankelijke drempel op niveau en persistentie per instrument, geen cross-sectionele rangschikking → niet de mislukte top-K-fundingrotatie), NOT zuiver OHLCV, NOT opties. 2 kernparameters (drempel voor fundingomvang, aantal opeenvolgende tijdstippen).
Implementeert de hypothese als een evolutie van de ingezette carry-basket met negatieve funding, nu met een persistentiefilter. (1) Afhankelijkheid van niet-prijsdata (L30): het ONLY-signaal komt uit de fundingfeed — de diepgaande, historisch aangevulde niet-prijsreeks — nooit uit OHLCV. (2) Eén positie per munt (L28): één perp-long per naam kost één retourtransactie van ~9bps USD-M; de vermelde kostenberekening (>= 27bps carry gedurende een positie van >= 3 dagen bij -0.03%/8h tegenover 9bps kosten, ~3x marge,……Meer tonenMinder tonen
Implementeert de hypothese als een evolutie van de ingezette carry-basket met negatieve funding, nu met een persistentiefilter. (1) Afhankelijkheid van niet-prijsdata (L30): het ONLY-signaal komt uit de fundingfeed — de diepgaande, historisch aangevulde niet-prijsreeks — nooit uit OHLCV. (2) Eén positie per munt (L28): één perp-long per naam kost één retourtransactie van ~9bps USD-M; de vermelde kostenberekening (>= 27bps carry gedurende een positie van >= 3 dagen bij -0.03%/8h tegenover 9bps kosten, ~3x marge, plus de opleving) haalt de ondergrens van 0.15% per gemiddelde trade; de minimale aanhoudduur van 24h voorkomt whipsaw voordat carry wordt opgebouwd. (3) Geen opties (L29). (4) Een onafhankelijke niveau- en persistentiefilter per naam, NOT een rotatie op basis van een top-K-rangschikking van funding (geen cross-sectionele sortering), dus dit is niet de mislukte rotatieklasse. (5) Het filter van 3 opeenvolgende meetpunten is het onderscheidende mechanisme ten opzichte van de ingezette variant met momentopnames: het verwijdert ruis van een enkele meting en bevestigt aanhoudende short-positionering. Robuustheid van de verificatie: ik heb aan de hand van de echte funding-parquet bevestigd dat SOL (de primaire, waarvan de echte funding_rates de enige reeks per positie is die in de Layer-3-sandbox beschikbaar is) in recente geschiedenis ongeveer 163 keer gedurende 3 opeenvolgende meetpunten <= -0.03%/8h bereikt (4.9% van de meetpunten onder de drempel), zodat de sandbox betrouwbaar trades genereert en niet blijft hangen op 'geen trades'. In de volledige backtest voorziet funding_rates_by_instrument elk van de 8 posities van een eigen echte fundingreeks, zodat alle namen handelen. Alleen longposities, hefboom 1.0 en een positiegrootte van 10% per naam vermijden structureel de drawdown van 50%+ en liquidatieverliezen van -100% die eerdere baskets deden mislukken (L15); de prijsstop per naam vangt het directionele risico op dat de ongedekte structuur met één positie met zich meebrengt. Handelsplatform: BINANCE USD-M-futures, omdat het voordeel op funding berust en vereist dat de perp wordt aangehouden om funding te ontvangen.
Zwak, afnemend en zelfondermijnend, ondanks goede cijfers per trade. De totale Sharpe is 0.19 (CI [-0.49, 0.86] rond nul), met over ~5.8 jaar slechts total_return 12.9% — nauwelijks productief. Het carryvoordeel is sinds 2023 vrijwel nul (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%) doordat funding normaliseerde en situaties met sterk negatieve funding en shortdruk zeldzaam werden (slechts enkele van de 85 trades vallen na -2023). Doorslaggevend is dat de onderscheidende innovatie van de hypothese — de……Meer tonenMinder tonen
Zwak, afnemend en zelfondermijnend, ondanks goede cijfers per trade. De totale Sharpe is 0.19 (CI [-0.49, 0.86] rond nul), met over ~5.8 jaar slechts total_return 12.9% — nauwelijks productief. Het carryvoordeel is sinds 2023 vrijwel nul (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%) doordat funding normaliseerde en situaties met sterk negatieve funding en shortdruk zeldzaam werden (slechts enkele van de 85 trades vallen na -2023). Doorslaggevend is dat de onderscheidende innovatie van de hypothese — de persistentiedrempel van ≥3 opeenvolgende stempels — HURTS het bewezen mechanisme: de drempel gaat in 6 jaar slechts 85 keer af, voor Sharpe 0.19, tegenover Sharpe 1.97 van het al ingezette carrymandje op directe negatieve funding. De enige optimalisatieknoppen lossen dit niet op: consecutive_stamps verlagen richting 1 leidt simpelweg terug naar de ingezette duplicaatstrategie, en entry_threshold verlagen tot onder -0.03%/8u doet de feeruimte (27 bps carry tegenover 9 bps roundtrip) instorten en maakt de strategie kwetsbaar. Met een basissharpe van 0.19 en voordeel dat geconcentreerd is in het vervaagde regime met hoge funding van 2021-2023, zou de optimizer met 3 fasen dat regime overfitten en niet slagen voor de OOS/deflated-Sharpe-toetsen. Het funding-carryvoordeel is al vastgelegd door de ingezette zusterstrategie; deze variant met persistentiefilter voegt een filter toe die haar verslechtert in plaats van verbetert. Er is dus geen promotiewaardige, niet-duplicerende configuratie om op af te stemmen. De uitstekende drawdown van 9.9% en winstfactor van 1.88 wegen niet op tegen een strategie die nauwelijks productief is en achteruitgaat. Geen 2 uur optimalisatie waard.
Implementatie
Long-only carrymandje met één positie op basis van funding over 8 liquide BINANCE USD-M-perps (SOL primair + BTC, ETH, XRP, DOGE, LINK, AVAX, LTC); elke positie wordt afzonderlijk gefilterd INDEPENDENTLY (geen cross-sectionele rangschikking). Gaat LONG long op de perp van een asset, maar pas nadat de funding over 8u gedurende >= 3 CONSECUTIVE-stempels <= -0.03%/8u is geweest (24u aanhoudende shortdruk). Ontvangt funding betaald door overvolle shortposities en speelt in op het squeeze-herstel dat vaak volgt op……Meer tonenMinder tonen
Long-only carrymandje met één positie op basis van funding over 8 liquide BINANCE USD-M-perps (SOL primair + BTC, ETH, XRP, DOGE, LINK, AVAX, LTC); elke positie wordt afzonderlijk gefilterd INDEPENDENTLY (geen cross-sectionele rangschikking). Gaat LONG long op de perp van een asset, maar pas nadat de funding over 8u gedurende >= 3 CONSECUTIVE-stempels <= -0.03%/8u is geweest (24u aanhoudende shortdruk). Ontvangt funding betaald door overvolle shortposities en speelt in op het squeeze-herstel dat vaak volgt op capitulatie. Eén positie betekent één roundtripfee, geen twee. Verlaat de positie wanneer funding normaliseert (>= exit_threshold, na een minimale aanhoudduur van 24u), bij een maximale aanhoudduur van 15 dagen of bij een beschermende prijsstop van 12%. Geen hefboom; conservatieve positiegrootte van 10% van het eigen vermogen per asset (<= 0.80 maximaal bruto), zodat het boek niet geliquideerd kan worden en drawdown beperkt blijft tot spotkoersbewegingen. Funding wordt per positie uit funding_rates_by_instrument gelezen (reële reeks per positie in de volledige backtest), waarbij de primaire positie terugvalt op de vlakke funding_rates-dictionary (de reële reeks in de sandbox); een positie zonder fundingdata blijft vlak — er wordt nooit een prijsproxy gebruikt.
Verificatieresultaten
Controleer bij de backtestbeoordeling total_trades en metrics_reliable in de run met FULL 8 posities voordat u Sharpe/PF vertrouwt. Blijven de trades ruim onder ~100, baseer uw oordeel dan op de carry-economie en het gedrag van de ingezette zusterstrategie, niet op ruisgevoelige steekproefstatistieken.
Meetbaarheidsrisico. De sandbox leverde slechts 2 trades op in 334 dagen, omdat Layer-3 alleen de primaire fundingreeks (SOL) beschikbaar maakt via ONLY; de overige 7 posities blijven daar vlak. In de volledige backtest levert funding_rates_by_instrument alle 8 posities, dus het aantal trades zou ~8x moeten zijn. De instapfrequentie is echter van nature laag: de drempel voor sterk negatieve funding gedurende >=3 opeenvolgende stempels wordt per asset slechts in enkele gegroepeerde episodes bereikt, en de minimale aanhoudduur van 24u en maximale duur van -15d houden elke asset tijdens de meeste kwalificerende stempels in positie. Het geschatte aantal trades in de volledige backtest is ongeveer 60-100 voor het mandje over meerdere jaren — grensgeval voor statistische betrouwbaarheid. Dit is geen codefout en er is geen codeaanpassing mogelijk (de drempel verlagen zou het persistentie-mechanisme van de hypothese schenden), maar de analist moet een volledige backtest met minder dan ~100 trades als laag vertrouwen beschouwen, niet als een gevalideerd voordeel.
Geen blokkerende wijziging nodig. Verhoog eventueel min_hold_bars richting de genoemde ondergrens van 3 dagen (9 candles), zodat de minimale aanhoudduur de roundtrip op carry alleen dekt en zelfs de kortste trades vóór het herstel niet netto negatief zijn.
Kostenberekening versus afwijking van de code. De hypothese onderbouwt de haalbaarheid na kosten met 'een aanhouding van >=3 dagen die >=27bps aan carry oplevert tegenover ~9bps voor een retourtransactie (~3x marge)'. De code stelt min_hold_bars=3 in; dat is 3 x 8H = 24h = ONE dag, oftewel ~9bps aan carry bij de drempel van -0.03%/8h — bij de minimale aanhoudingsduur is dat op basis van carry alleen ongeveer break-even; het voordeel hangt daarna af van de langere aanhouding (gedreven door normalisatie van funding) plus de squeeze-opleving. De structuur met één been en de fundingopbouw per tijdstip ondersteunen deze redenering in grote lijnen (gemiddelde aanhouding in de sandbox ~1d16h = ~15bps carry), maar de genoemde 'marge van 3x' ontstaat alleen bij langere aanhoudingen, niet bij de opgelegde minimumduur.
Negeer de PnL van de sandbox; beoordeel prestaties alleen met de volledige backtest met 8 posities.
Sandboxmetrics zijn negatief (total_return -0.57%, Sharpe -0.22, PF 0.68, avg_trade_return_pct -2.66%), maar metrics_reliable=false bij slechts 2 trades (één winst van +$1032, één verlies van -$1519). Dit wijst NOT op een codefoutsignatuur (win_rate 0.50, |Sharpe| ruim onder 5, PF niet 0.0), dus het is louter ruis door de kleine steekproef in de sandbox met één positie, geen bewijs voor een teken- of positioneringsfout. Alleen gemarkeerd zodat het negatieve sandboxcijfer niet wordt aangezien voor een gevalideerd resultaat.
Backtest-review
Sharpe
0,19
Totaal rendement
12,89%
Maximale drawdown
9,89%
Totaal aantal trades
85
Winratio
48,2%
Winstfactor
1,88
Reëel voordeel per trade: profit_factor 1.88, avg_trade_return_pct 1.71% (dekt fees), met uitstekende risicobeheersing (max_drawdown 9.9%, geen liquidatie)
Gebruikt de diepe, backfillde fundingfeed (funding_events_available 1039) — niet-prijsafhankelijkheid conform L30, geen datablokkade; carry wordt meegerekend, dus rendementen zijn reëel
Elk jaar positief 2020-2023; bewezen mechanismefamilie (Sharpe van ingezette carry-variant 1.97)
Geaggregeerde Sharpe 0.19 met CI [-0.49, 0.86] rond nul; slechts total_return 12.9% over ~5.8 jaar (~2%/jaar) — nauwelijks productief
Het carryvoordeel werd na -2023 vrijwel nul (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%) toen funding normaliseerde — situaties met sterk negatieve funding zijn nu zeldzaam
Het persistentiefilter (de onderscheidende innovatie van de hypothese) HURTS: 85 trades / Sharpe 0.19 tegenover Sharpe 1.97 van het ingezette carrymandje op directe funding; consecutive_stamps versoepelen leidt alleen terug naar die ingezette duplicaatstrategie
Geen van beide kernparameters kan dit oplossen: een lagere fundingdrempel verkleint de feeruimte tot een kwetsbaar niveau; het voordeel is door regimeverandering afgenomen, dus optimaliseren zou het venster met hoge funding van 2021-2023 overfitten
Samenvatting uitkomst
Een persistentiefilter toevoegen aan een al ingezette funding-carrystrategie verslechterde die in plaats van haar te verbeteren — minder stempels laten de variant alleen convergeren naar de bestaande zusterstrategie en een lagere drempel verkleint de feeruimte — en het voordeel van sterk negatieve funding is sinds 2023 zelf vrijwel verdwenen. Een variant die een benut voordeel wegfiltert tot vrijwel nul productiviteit kan dus geen waarde toevoegen.
Afgewezen bij de beoordelingspoort vóór optimalisatie: de totale Sharpe van 0.19 lag rond nul, het carryvoordeel was door regimeverandering afgenomen toen funding normaliseerde en — doorslaggevend — de onderscheidende persistentiedrempel van ≥3 stempels HURT het bewezen mechanisme (85 trades / Sharpe 0.19, tegenover Sharpe 1.97 van het al ingezette carrymandje op directe funding). Geen van beide kernparameters bood dus een promotiewaardige, niet-duplicerende configuratie om op af te stemmen.
Een long-only carrymandje met één positie, gebaseerd op funding, met 8 liquide BINANCE USD-M-perps (BTC/ETH/SOL/XRP/DOGE/LINK/AVAX/LTC). Elke perp krijgt afzonderlijk pas een longsignaal nadat de funding over 8u gedurende ≥3 opeenvolgende stempels sterk negatief was (≤ -0.03%/8u) — een persistentiefilter om aanhoudende shortdruk vast te stellen voor carry plus een squeeze-herstel. Betaalt één roundtripfee en gebruikt de diepe fundingfeed als niet-prijssignaal.
De economie per trade was reëel — winstfactor 1.88, avg_trade_return_pct 1.71% (dekt fees), 9.9% maximale drawdown, geen liquidatie, elk jaar positief 2020-2023 — maar als geheel nauwelijks productief: Sharpe 0.19 (CI rond nul), totaalrendement slechts 12.9% over ~5.8 jaar (~2%/jaar) bij 85 trades; het voordeel was na -2023 vrijwel nul geworden (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%).
Stratmill is een onderzoeks- en papertrading-tool, geen financieel advies of broker. Backtest- en paperresultaten zijn hypothetisch. Handelen brengt risico op verlies met zich mee.