Strategieën
ETH Spot 4H trendstrategie op basis van relatieve sterkte, long via ETH/BTC-ratio (cross-asset momentum, 20/50 ratio EMA, begrensde sizing)
Uitkomst: Gestaakt
EthSpotRelativeStrengthTrendLongEthBtcRatio
Samenvatting uitkomst
Hypothese
Implementatie
Long-only single-leg ETH-trendstrategie op basis van relatieve sterkte op BINANCE USD-M-futures (leverage 1.0), candles van 4H. De strategie gaat long in ETHUSDT alleen wanneer ETH beter presteert dan BTC (ETH/BTC-ratio EMA20 > EMA50) AND ETH in zijn eigen opwaartse trend zit (ETH EMA20 > EMA50); BTC is alleen een signaalbron. De slotkoersen van ETH en BTC blijven via SyncedBuffer op tijdstempel uitgelijnd, zodat de ratio en EMA's alleen gelijktijdige samples gebruiken. De strategie sluit bij terugval van relatieve sterkte, een trendbreuk van ETH of een stop van 12%. Iteratie 2 verplaatst de enige verhandelde positie van BINANCE_SPOT (CASH) naar futures met leverage 1.0: de futureshandelsplaats waardeert de open positie elke candle tegen de markt, waardoor de piek in waardering bij het openen van de spot-CASH-positie verdwijnt. Die piek veroorzaakte fysiek onmogelijke dagrendementen en vervalste de volatiliteit, terwijl capital_frac<=1.0 op 1x de blootstelling nog steeds begrenst op <=100%. Vier kernparameters.
Backtest-review
- Sharpe
- 0,42
- Totaal rendement
- 363,51%
- Maximale drawdown
- 47,39%
- Totaal aantal trades
- 120
- Winratio
- 40,0%
- Winstfactor
- 1,04
De snellere EMA's verhoogden het aantal trades (120 trades tegenover ongeveer 18 eerder); de constructie van de op tijdstempel uitgelijnde ratio is correct
Eén verhandelde positie (geen probleem met blootstelling aan een mandje met meerdere legs)
De beweerde sizingfix van BINANCE_SPOT is NOT toegepast: configuratie op ETHUSDT.BINANCE futures, avg_position_pct 149.8%, annualized_vol 114%, end_unrealized 275%, onmogelijke dagrendementen (+66%, +59%) — de bug met overmatige blootstelling blijft bestaan
Geen edge, zelfs los van de sizing: PF 1.04 (break-even), Sharpe 0.42 met sharpe_ci_low -0.70 (CI loopt over 0 heen)
Catastrofale recente terugval: 2023 -21%, 2025 -3%, 2026 -44.3% — backtest: een single-leg long op de ETH/BTC-ratio is slechts long-ETH-beta (correlatie 0.59) en loopt stuk wanneer ETH achterblijft
Capaciteitsplafond: impact_cost_pct 26.3%, capacity_usd $1.45M; max_DD 47.4% (ci_high 98.5%)
Analyse
Samenvatting uitkomst
Een enkele positie verhandelen (ETH) op basis van een relatieve-sterkte-ETH/BTC-ratiosignaal isoleert geen cross-asset alpha — het is slechts leveraged long-ETH-beta plus een door MTM opgeblazen open positie, die instort wanneer ETH achterblijft bij BTC. Een echte relatieve-sterkte-edge vereist een dollarneutraal long-ETH/short-BTC-paar (dat zelf al is afgeschreven wegens gebrek aan cointegratie). 'Spot begrenst de blootstelling' geldt alleen als de strategie daadwerkelijk is ingesteld op een CASH spotinstrument.
Bij de tweede iteratie gaf de analist het oordeel 'stoppen' bij de backtest-reviewpoort vóór optimalisatie; optimalisatie, analyse en risicobeoordeling zijn dus niet uitgevoerd. De beloofde sizingfix van BINANCE_SPOT was NOT toegepast (de configuratie gebruikte nog steeds ETHUSDT.BINANCE futures, waardoor de bug met >100% blootstelling bleef bestaan). Ook los van de sizing is het signaal een proxy voor long-ETH-beta zonder edge, met rendement rond break-even, teruglopende prestaties en een capaciteitsplafond, zonder isoleerbare cross-asset alpha.
Een long-only, single-leg cross-asset-strategie op basis van relatieve sterkte en trend, bedoeld voor BINANCE_SPOT, die alleen long gaat in ETH wanneer ETH beter presteert dan BTC (de ETH/BTC-ratio kruist met zijn 20-EMA boven zijn 50-EMA) AND ETH zich in zijn eigen opwaartse 20/50 EMA-trend bevindt. BTC dient uitsluitend als ratiosignaal — voorgesteld als de door de analist goedgekeurde herneming van de afgeschreven strategie ETH/BTC, met begrensde kapitaalsizing en snellere EMA's om het aantal transacties te verhogen.
De snellere EMA's verhoogden het aantal trades tot 120 (tegenover ongeveer 18 eerder), maar het resultaat had geen edge: profitfactor 1.04 (break-even), Sharpe 0.42 met sharpe_ci_low -0.70 (CI loopt over nul heen), winstpercentage 40%, maximale drawdown 47.4%, een capaciteitsplafond (impact_cost_pct 26.3%, capaciteit $1.45M) en catastrofale recente terugval (2023 -21%, 2026 -44.3%). Het belangrijkste totale rendement van 363% was vervalst door de niet-opgeloste sizingbug (gemiddelde positie 149.8%, geannualiseerde volatiliteit 114%, end_unrealized 275%, met fysiek onmogelijke eendaagse rendementen zoals +66%).
Stratmill is een onderzoeks- en papertrading-tool, geen financieel advies of broker. Backtest- en paperresultaten zijn hypothetisch. Handelen brengt risico op verlies met zich mee.