Spotmandje van grote cryptomunten met volatiliteitsdoel, alleen long (4 BINANCE_SPOT grote munten: BTC/ETH/SOL/BNB, dagbars; houd een gelijk gewogen mandje aan van munten boven hun langetermijntrend, maar schaal SCALE TOTAL DEPLOYED EXPOSURE omgekeerd aan de gerealiseerde portefeuillevolatiliteit om een constant voldoel te bereiken; lage omzet, 3 parameters)
Uitkomst: Gestaakt
SpotVolatilityTargetedMajorsBasketLong
Samenvatting uitkomst
Deze strategie probeerde de volatiliteitsbeheerpremie van Moreira-Muir in de factory toe te passen: trendvolgende grote munten aanhouden en de totale blootstelling omgekeerd evenredig aan de gerealiseerde volatiliteit aanpassen om een constante volatiliteit na te streven. Maar de backtest was intern corrupt: een fysiek onmogelijk +8,697% totaalrendement, dagwinsten boven 240% en 26-29x equitieschommelingen op een rekening van $100k, terwijl het werkelijke voordeel negatief was (Sharpe -0.087, avg_trade_return_pct -0.785%). In iteratie 2 was de exitboekhouding herzien na een melding QA, maar het resultaat bleek nog defecter en de positiegrootte/herbalancering zette duidelijk te veel in en berekende rendement verkeerd samengesteld. De analist stopte ermee tijdens de beoordeling van de backtest: door de boekhoudfout was de reeks onbetrouwbaar, optimalisatie zou alleen artefacten curve-fitten, en het al afgeschreven zustermandje bevestigde dat de familie van volbeheerde grote munten negatieve actieve waarde toevoegt.
Een LONG-ONLY crypto-majors SPOT-mandje (BTC/ETH/SOL/BNB) waarvan het voordeel NOT een directioneel signaal, maar PORTFOLIO VOLATILITY MANAGEMENT — de gedocumenteerde premie van de 'volatility-managed portfolio' van Moreira-Muir, die nooit in deze factory is getest. Werking: houd een gelijk gewogen deel aan van de grote munten boven hun langetermijntrend, maar schaal het ingezette percentage TOTAL omgekeerd aan de recente gerealiseerde volatiliteit van het mandje, zodat de portefeuille een constante volatiliteit……Meer tonenMinder tonen
Een LONG-ONLY crypto-majors SPOT-mandje (BTC/ETH/SOL/BNB) waarvan het voordeel NOT een directioneel signaal, maar PORTFOLIO VOLATILITY MANAGEMENT — de gedocumenteerde premie van de 'volatility-managed portfolio' van Moreira-Muir, die nooit in deze factory is getest. Werking: houd een gelijk gewogen deel aan van de grote munten boven hun langetermijntrend, maar schaal het ingezette percentage TOTAL omgekeerd aan de recente gerealiseerde volatiliteit van het mandje, zodat de portefeuille een constante volatiliteit nastreeft. Omdat gerealiseerde volatiliteit aanhoudt en perioden met hoge volatiliteit in crypto systematisch slechtere risicogecorrigeerde rendementen opleveren (volatiliteit clustert en drawdowns ontstaan in perioden met hoge volatiliteit), verhoogt blootstelling verlagen bij hoge volatiliteit en verhogen bij lage volatiliteit de Sharpe en verlaagt dit de drawdown ten opzichte van statisch kopen en aanhouden — een voordeel dat losstaat van prijsrichting. Dit verschilt structureel van alle afgeschreven of lopende families: NOT een fade/omkeerstrategie (geen tegenhandel op bewegingen — de fade/omkeer/premie/OI-squeeze-zusterstrategieën verloren allemaal geld), NOT een trigger voor zeldzame gebeurtenissen (blootstelling is een continue toestand, waardoor de no_trades-ondergang wordt vermeden), NOT cross-sectionele RANK-rotatie (geen rangschikking op rendement, geen top-K-selectie; ALL trendende grote munten worden aangehouden — het uitgeputte mechanisme van L32 ontbreekt), NOT funding carry (L33), NOT opties (geen drempel voor het aantal transacties), NOT het diep-dip-omkeermandje dat net overfit raakte (IS 8.3 → OOS -2.64; dit heeft geen omkeerinstap om op te curve-fitten — alleen een voldoel en twee terugkijkperioden zijn afgestemd). Spotposities met alleen long (CASH) zijn structureel immuun voor hefboomproblemen. Vult het ondervertegenwoordigde handelsplatform BINANCE_SPOT en de vrijwel lege macro-/langetermijncategorie aan; lage omzet (wekelijkse herbalancering + bandbreedte zonder transacties) maakt de ~0.20% roundtrip verwaarloosbaar.
Pakt de twee uitvoerbare bevindingen uit Layer-4 aan met minimale wijzigingen, met behoud van de vol-schalingslogica die eerdere lagen doorstond. (1) De door QA gemarkeerde verdachte uitvoering/boekhouding op het exit-pad is verholpen: een naam die de sleeve verlaat (doel 0) wordt nu afgesloten via _submit_exit_position (reduce-only sluiten), waardoor de reductie correct wordt geboekt en CASH vrijkomt vóór de kooplus, in plaats van een SELL die via _submit_entry_instrument wordt gerouteerd; gedeeltelijke……Meer tonenMinder tonen
Pakt de twee uitvoerbare bevindingen uit Layer-4 aan met minimale wijzigingen, met behoud van de vol-schalingslogica die eerdere lagen doorstond. (1) De door QA gemarkeerde verdachte uitvoering/boekhouding op het exit-pad is verholpen: een naam die de sleeve verlaat (doel 0) wordt nu afgesloten via _submit_exit_position (reduce-only sluiten), waardoor de reductie correct wordt geboekt en CASH vrijkomt vóór de kooplus, in plaats van een SELL die via _submit_entry_instrument wordt gerouteerd; gedeeltelijke vol-trims blijven begrensde SELL-orders die een longpositie uitsluitend verkleinen. (2) Het probleem van niet-meetbaarheid en nauwelijks benutte kansen (slechts 6 transacties omdat de SMA(100)-poort de mand vrijwel de hele periode in cash hield, waardoor de set gesloten transacties alleen verliezers door trendbreuken bevatte terwijl winnaars open bleven) is verholpen door trend_len te verkorten van 100 naar 50 (de mand is gedurende een veel groter deel van de periode belegd, zodat de wekelijkse inverse-vol-herweging daadwerkelijk transacties uitvoert en de volbeheer-overlay van Moreira-Muir echt wordt getest) en rebalance_band aan te scherpen van 0.15 naar 0.10 (meer van de wekelijkse, door volatiliteit gedreven omvangaanpassingen en geschiktheidsovergangen vallen binnen de band). Samen verhogen deze wijzigingen het aantal transacties richting de meetbaarheidsdrempel, verspreid over vier namen en ~50 wekelijkse herwegingen. De inverse-vol-inzetformule, trendpoort per naam, echte NAV-markering van _portfolio_value, de volgorde SELLS/sluitingen-vóór-BUYS en de long-only-omvangbepaling van CASH (bruto <= 0.95x, hefboom 1.0) zijn verder ongewijzigd, zodat Layers 1-3 groen blijven en imports schoon blijven. Ik erken de diepere zorg van QA dat een aanpak die puur op OHLCV is gebaseerd en door SMA wordt aangestuurd, een klasse met een lage overlevingskans is, en dat een volatiliteitsoverlay geen positieve verwachtingswaarde kan creëren voor een mand die op trends blijft zitten tijdens een dalende periode. Dat ligt besloten in de expliciete premisse van de hypothese (een premie uit volatiliteitsbeheer die niet afhankelijk is van de richting) en kan niet worden opgelost zonder de hypothese los te laten of een feed toe te voegen, wat verder zou gaan dan een iteratie met minimale wijzigingen. Deze aanpassingen zorgen ervoor dat de strategie correct wordt uitgevoerd en gemeten, zodat de analist de premie kan beoordelen met een betrouwbare backtest met voldoende waarnemingen, in plaats van op basis van een artefact met 6 transacties."\n}
De backtest is onbetrouwbaar: de equity- en boekhouding zijn corrupt. total_return +8,697% (87x) is onmogelijk voor een unleveraged spotmandje met alleen longposities (<=1x), en dagrendementen van +241% (2021-05-20), +158% (2019-07-04), +88.7% en +84.3% zijn fysiek onmogelijk voor een boek met alleen longposities van <=0.95x; avg_win $426k / largest_loss -$2.9M op een rekening van $100k (26-29x equitieschommelingen) plus omzet 635 (tegenover de beweerde wekelijkse herbalancering met lage omzet) tonen dat de……Meer tonenMinder tonen
De backtest is onbetrouwbaar: de equity- en boekhouding zijn corrupt. total_return +8,697% (87x) is onmogelijk voor een unleveraged spotmandje met alleen longposities (<=1x), en dagrendementen van +241% (2021-05-20), +158% (2019-07-04), +88.7% en +84.3% zijn fysiek onmogelijk voor een boek met alleen longposities van <=0.95x; avg_win $426k / largest_loss -$2.9M op een rekening van $100k (26-29x equitieschommelingen) plus omzet 635 (tegenover de beweerde wekelijkse herbalancering met lage omzet) tonen dat de positiegrootte/herbalancering te veel inzet en verkeerd samengesteld rendement berekent. De interne tegenstrijdigheid bevestigt dit: headline +8,697%, maar Sharpe -0.087, avg_trade_return_pct -0.785% (negatief), information_ratio -0.21, PSR 0.375 — dus volgens het artefact is er geen echt voordeel (scheefheid -4.5, kurtosis 67.7, max_dd CI hoog ~100%). Ik benoem het symptoom zonder de precieze bug te claimen die ik niet heb opgespoord. Dit is al iteratie 2: de ontwikkelaar heeft de exitboekhouding herzien na een melding QA 'verdachte boekhouding', maar het resultaat is nu nog defecter; optimaliseren op de corrupte reeks zou alleen artefacten curve-fitten. Ook de onderliggende familie is afgeschreven — de zusterstrategie VolatilityManagedLongMajorsBasketDaily is deze sessie stopgezet met IR -0.60 en ~0 alpha versus het mandje (volbeheer van een longmandje met grote munten voegt negatieve actieve waarde toe), en hier wijzen beta 0.51 / benchmark_correlation 0.70 met negatieve alpha na overlay dezelfde kant op. Optimaliseren van vol_target/trend_len/vol_lookback kan een fout in positiegrootte/boekhouding niet verhelpen of een voordeel creëren dat deze familie structureel mist. Stoppen.
Implementatie
Long-only spotmandje met lage omzet en volumebeheer over vier Binance-SPOT-grote munten (BTC/ETH/SOL/BNB), dagbars, puur OHLCV. Bij elke wekelijkse herbalancering wordt een gelijk gewogen deel van de munten aangehouden die boven hun SMA(trend_len=50) staan; het ingezette deel TOTAL wordt omgekeerd evenredig geschaald met de gerealiseerde volatiliteit van het mandje om een constant doel te bereiken: ingezet = min(vol_target=0.60 / annualized_basket_vol_over_vol_lookback=30d, gross_exposure=0.95). Elke geschikte naam mikt op ingezet/n_eligible van de equity; niet-trendende namen gaan naar cash. Herbalancering gebruikt het verschil met het doel en een bandbreedte van 10% zonder transacties: volledige exits sluiten reduce-only via _submit_exit_position, gedeeltelijke vol-afbouw bestaat uit begrensde SELL-orders en vervolgens vullen aankopen het doel aan. Doelen zijn fracties van de werkelijke CASH-equity, dus totale inzet <= 0.95x (geen hefboom). 3 afgestemde parameters (vol_target, trend_len, vol_lookback).
Verificatieresultaten
Verificatie mislukt (laag 4 — beoordeling van QA): - De sandbox toont het patroon van een codefout dat de factory herhaaldelijk verkeerd als gebrek aan voordeel diagnosticeert: win_rate = 0.0 AND profit_factor = 0.0 (alle 6 gesloten transacties liepen verlies, brutowinst exact nul), Sharpe -1.94, total_return -33.3% == max_drawdown. Bij inspectie zijn de richting en schaalpolariteit correct (inzet inverse-vol = min(vol_target/basket_vol, bruto); trendfilter close>SMA; long-only afbouw begrensd op aangehouden……Meer tonenMinder tonen
Verificatie mislukt (laag 4 — beoordeling van QA):
- De sandbox toont het patroon van een codefout dat de factory herhaaldelijk verkeerd als gebrek aan voordeel diagnosticeert: win_rate = 0.0 AND profit_factor = 0.0 (alle 6 gesloten transacties liepen verlies, brutowinst exact nul), Sharpe -1.94, total_return -33.3% == max_drawdown. Bij inspectie zijn de richting en schaalpolariteit correct (inzet inverse-vol = min(vol_target/basket_vol, bruto); trendfilter close>SMA; long-only afbouw begrensd op aangehouden hoeveelheid), dus het resterende waarschijnlijke defect zit in de route EXECUTION/ACCOUNTING. Twee mogelijke oorzaken: (1) afbouworders versturen SELL via _submit_entry_instrument(OrderSide.SELL) in plaats van _submit_exit_position — controleer of dit de longpositie op CASH verkleint en niet wordt afgewezen/verkeerd geboekt; (2) de lus BUY herberekent _held_qty na het versturen van SELL-orders, maar uitvoeringen zijn niet synchroon binnen on_bar, dus aankopen worden berekend op basis van kapitaal dat de openstaande verkopen nog niet hebben vrijgemaakt. PF exact 0.0 waarbij elke transactie verlies oplevert, moet als bug worden onderzocht, niet als kosten/voordeel worden doorgestuurd.
- Niet meetbaar: 6 transacties in 363 dagen is een orde van grootte minder dan de ondergrens van ~100 transacties, dus win_rate/PF/Sharpe bevatten geen signaal. Een wekelijkse herbalancering van 4 namen zou ongeveer 200 herbalanceringsevents moeten opleveren, maar gaf 6 transacties — de strategie bleef bijna de hele periode in cash (SMA(100) filter voldeed zelden), wat de 0.11 benchmarkcorrelatie verklaart ondanks 76% blootstelling tijdens posities en betekent dat het voordeel van volbeheer nauwelijks is getest.
- Puur OHLCV (SMA-trendfilter + schaling op gerealiseerde volatiliteit, geen directioneel voordeel). Puur OHLCV heeft 0% overleefd van 213 eerdere runs en SMA-trendfilters zijn een klasse die herhaaldelijk is afgeschreven. De vol-overlay staat los van de richting en kan geen positieve verwachtingswaarde creëren als die ontbreekt bij het trendvolgende mandje — en het resultaat is in tegenspraak met de claim van de hypothese dat de drawdown afneemt (33% drawdown).
De analist moet ABANDON op het niveau van backtest_review handhaven in plaats van optimaliseren; parameters kunnen een negatieve verwachtingswaarde niet omkeren. Verdere iteratie door de ontwikkelaar is niet gerechtvaardigd.
STRONG ABANDON RECOMMENDATION (geen fout in de QA-code). Nu de uitvoering werkt en het voordeel daadwerkelijk is getest, is het sandboxresultaat uitgesproken negatief en WORSE dan iter-1: total_return -38.87%, Sharpe -1.15, PF 0.126, win_rate 0.19, avg_trade_return_pct -5.63%, max_drawdown 46.78%, largest_loss -$13,469 over 21 uitsluitend longtransacties. Dat herstel van de boekhouding het resultaat slechter maakt, CONFIRMS dat het verlies van iter-1 geen boekingsartefact was — dit mechanisme is niet levensvatbaar. Het resultaat is ook in tegenspraak met de claim van de hypothese dat de drawdown afneemt. De ontwikkelaar erkent dat de vol-overlay geen positieve verwachtingswaarde kan creëren voor een trendvolgend mandje in een dalende periode.
Stop met de puur-OHLCV-insteek; itereer geen parameters.
Puur OHLCV-mechanisme (SMA-trendfilter + volschaling, geen directioneel voordeel). Puur OHLCV heeft 0% overleefd van 213 eerdere runs; de vol-overlay staat los van de richting en kan geen positieve verwachtingswaarde creëren als die ontbreekt bij het trendvolgende mandje.
Niet meer relevant gezien het opgeven; bij een eventuele iteratie: nettodoelverschillen gebruiken of aankopen één bar uitstellen.
21 transacties ligt onder de ondergrens van ~100, maar volstaat voor een uitgesproken negatief resultaat (PF 0.126, 46.8% DD zijn geen ruis). Kleine restkwestie: de BUY-lus herberekent _held_qty voordat SELL-orders/sluitingen op dezelfde bar worden uitgevoerd (niet synchroon), waardoor aankopen kunnen worden berekend op basis van nog niet vrijgekomen CASH en deels worden afgewezen — dit kan tot onderbelegging leiden, maar verandert de negatieve conclusie niet.
Backtest-review
Sharpe
-0,09
Totaal rendement
8697,90%
Maximale drawdown
67,40%
Totaal aantal trades
144
Winratio
43,1%
Winstfactor
1,47
Vernieuwende insteek voor deze factory (Moreira-Muir-premie van volbeheer); geen liquidatievlag.
Gecorrumpeerde vermogensreeks: total_return +8,697% (87x) is onmogelijk voor een long-only spotmand zonder hefboom (<= 1x); dagrendementen van +241%, +158%, +88.7% zijn fysiek onmogelijk.
avg_win $426k / largest_loss -$2.9M op een rekening van $100k (26-29x equitieschommelingen) en omzet 635 zijn in tegenspraak met het ontwerp van 'wekelijkse herbalancering met lage omzet' — de positiegrootte/herbalancering zet te veel in en berekent rendement verkeerd samengesteld.
Interne tegenstrijdigheid: headline +8,697%, maar Sharpe -0.087, avg_trade_return_pct -0.785% (NEGATIVE), information_ratio -0.21, PSR 0.375 — volgens het artefact is er geen echt voordeel.
Iteratie 2: de herziening van de exitboekhouding (QA 'verdachte boekhouding') loste het probleem niet op; het resultaat is nu nog defecter.
Familie al afgeschreven: de zusterstrategie VolatilityManagedLongMajorsBasketDaily is deze sessie stopgezet met IR -0.60 / ~0 alpha tegenover het mandje.
Samenvatting uitkomst
Een spectaculair headline-rendement is een waarschuwingssignaal, geen overwinning — controleer of de equity strookt met de hefboomlimieten (een longboek zonder hefboom kan geen 87x rendement behalen of dagwinsten van +241% boeken), en blijf geen mechanisme itereren waarvan de zusterstrategie al aantoonde dat de familie geen voordeel heeft; een corrupte boekhoudings- of positiegrootteroute moet worden hersteld voordat een metric te vertrouwen is.
De analist stopte ermee bij de beoordelingspoort voor de backtest vóór optimalisatie, omdat de equity/boekhouding corrupt was (de positiegrootte/herbalancering zette te veel in en berekende rendement verkeerd samengesteld); de herziening van de exitboekhouding in iteratie 2, ingegeven door een melding QA 'verdachte boekhouding', maakte het defect erger, en de zusterstrategie VolatilityManagedLongMajorsBasketDaily was deze sessie al stopgezet met IR -0.60 en ~0 alpha, wat erop wijst dat de familie structureel geen voordeel heeft.
Een spotmandje met alleen longposities van vier BINANCE_SPOT-grote munten (BTC/ETH/SOL/BNB) paste de volatiliteitsbeheerpremie van Moreira-Muir toe: een gelijk gewogen deel aanhouden van munten boven hun langetermijntrend, maar de totale ingezette blootstelling omgekeerd aan de gerealiseerde volatiliteit van het mandje schalen om een constant voldoel na te streven, zonder een directioneel signaal te verhandelen.
De backtest was corrupt en onbetrouwbaar: een onmogelijk +8,697% totaalrendement voor een longboek zonder hefboom (<=1x), fysiek onmogelijke dagrendementen (+241%, +158%, +88.7%), gemiddelde winst van $426k en grootste verlies van -$2.9M op een rekening van $100k, en omzet van 635 die in tegenspraak was met het ontwerp met lage omzet — dit alles naast een negatief werkelijk voordeel (Sharpe -0.087, avg_trade_return_pct -0.785%, information ratio -0.21).
Stratmill is een onderzoeks- en papertrading-tool, geen financieel advies of broker. Backtest- en paperresultaten zijn hypothetisch. Handelen brengt risico op verlies met zich mee.