Naar inhoud gaan
Alle strategieën

Strategieën

ETH BINANCE_SPOT + ETH HYPERLIQUID perp over venues met positieve funding en basis-carry (marktneutraal paar, monitoring op 4H, 3 parameters, geen directionele stop)

Uitkomst: Gestaakt

EthCrossVenuePositiveFundingBasisCarryNeutral4H

Samenvatting uitkomst

EthCrossVenuePositiveFundingBasisCarryNeutral4H probeerde twee gestapelde structurele voordelen te benutten op ETH — inkomsten uit positieve funding op Hyperliquid en convergentie van de basis tussen HL en spot — door een in dollars gelijkgewogen short-perp/long-spot-paar aan te houden. Daarbij werden de directionele en statistische mechanismen vermeden die eerder in de sessie waren mislukt. De opzet was solide: werkelijk marktneutraal (beta 0.0002), funding werd door de engine bijgeschreven en 496 dagen aan HL……Meer tonenMinder tonen

EthCrossVenuePositiveFundingBasisCarryNeutral4H probeerde twee gestapelde structurele voordelen te benutten op ETH — inkomsten uit positieve funding op Hyperliquid en convergentie van de basis tussen HL en spot — door een in dollars gelijkgewogen short-perp/long-spot-paar aan te houden. Daarbij werden de directionele en statistische mechanismen vermeden die eerder in de sessie waren mislukt. De opzet was solide: werkelijk marktneutraal (beta 0.0002), funding werd door de engine bijgeschreven en 496 dagen aan HL fundinggeschiedenis werden probleemloos geladen. Het negatieve resultaat was dus een echte meting, geen artefact van data of creditering. Op basis van het bijgeschreven resultaat liep de strategie echter gestaag verlies: Sharpe -6.48, profit_factor 0.94, CAGR -1.77%. Commissies bedroegen 10.51% van de bruto-opbrengst op de roundtrip met vier legs, en de dunne carry liet avg_win vrijwel gelijk zijn aan avg_loss. Na twee iteraties bleek er een structurele drempelklem: de selectieve voorwaarde werd slechts 4x keer in 28 maanden geactiveerd; de versoepelde voorwaarde werd 268x keer geactiveerd, maar leverde netto verlies op. De analist liet de strategie vallen bij de backtestbeoordeling: de carry op een liquide largecap is reëel, maar kleiner dan de eigen uitvoeringskosten tussen venues, dus optimalisatie vond nooit plaats.

Hypothese

Een DOLLAR-NEUTRAL CROSS-VENUE PAIR-strategie die TWO gestapelde structurele voordelen op ETH benut: (a) inkomsten uit de funding rate van de Hyperliquid-perp wanneer de funding langdurig positief is, en (b) basisconvergentie tussen de Hyperliquid-perp en Binance-spot wanneer de HL-perp tegen een premie wordt verhandeld. Werking: bij het sluiten van elke candle van 4 uur wordt de meest recente funding rate over HL 8 uur uitgelezen en de basis HL_perp_close / BINANCE_SPOT_close - 1 berekend. Wanneer tegelijk aan……Meer tonenMinder tonen

Een DOLLAR-NEUTRAL CROSS-VENUE PAIR-strategie die TWO gestapelde structurele voordelen op ETH benut: (a) inkomsten uit de funding rate van de Hyperliquid-perp wanneer de funding langdurig positief is, en (b) basisconvergentie tussen de Hyperliquid-perp en Binance-spot wanneer de HL-perp tegen een premie wordt verhandeld. Werking: bij het sluiten van elke candle van 4 uur wordt de meest recente funding rate over HL 8 uur uitgelezen en de basis HL_perp_close / BINANCE_SPOT_close - 1 berekend. Wanneer tegelijk aan de BOTH voorwaarden is voldaan (HL funding >= +0.02% per 8 uur, AND basis tussen HL en spot >= +0.15%), wordt een markneutraal paar geopend: LONG ETH op BINANCE_SPOT en SHORT ETH op HYPERLIQUID-perp, met een gelijke dollarwaarde van 20% van het vermogen per positie (40% in totaal vastgelegd). Zolang het paar openstaat, ontvangt de shortpositie in HL elke 8 uur de positieve fundingbetalingen (RECEIVES) als cashinkomsten, terwijl we wachten tot de basis tussen HL en spot convergeert (P&L uit de basis). Sluit het paar (sluit BOTH posities tegelijk tegen de marktprijs) wanneer aan ANY van de volgende voorwaarden is voldaan: de funding van HL daalt tot < 0 (carrybron uitgeput), de basis convergeert tot <= 0 (basiswinst gerealiseerd), of er verstrijken 14 kalenderdagen (tijdslimiet). Er is geen directionele stop omdat de positie dollarneutraal is; in plaats daarvan sluit een kill switch op basis van de portefeuille-P&L beide posities als het gecombineerde ongerealiseerde verlies groter is dan -5% van het vermogen (vangt uitvoeringsverschillen of een sterke basisuitslag op). Dit vermijdt expliciet de mislukte strategieklassen uit deze sessie: NOT een momentum- of breakoutstrategie (regime-effect neemt af), NOT een shortpositie op één instrument gebaseerd op funding (verkeerde kant van een bullmarktregime), NOT een cross-sectionele strategie op gecorreleerde grote assets (correlatie stort in), NOT een paar MR op perps (4-zijdig verschil in transactiekosten). Het voordeel bestaat uit MECHANICAL CASH FLOW + BASIS CONVERGENCE op een SINGLE-asset via TWO handelsplatformen, niet uit statistische mean reversion of een directionele inzet. Voldoet tegelijk aan 4 ondervertegenwoordigde portefeuilleverhoudingen: HYPERLIQUID (4.9% tegenover doel van 20%), BINANCE_SPOT (10.5% tegenover doel van 15%), CROSS-VENUE (6.3% tegenover doel van 15%), LONG+SHORT richting (12.6% tegenover resterende ruimte van 45%).

De feedback bevestigde dat de strategie correct is geïmplementeerd maar veel te selectief is (4 instappen / 28 maanden -> ongeveer 1 transactie per walk-forward-venster, wat ruis zou passen). De feedback wees 0.15%-basis-AND-voorwaarde aan als beperkende factor, omdat een ETH basis tussen de HL-perp en Binance-spot zelden 15 bps bereikt. De kleinste aanpassing is de voorgeschreven parameterverruiming plus de gevraagde dichtheidsdiagnose, met behoud van alle mechanische logica: (1) standaardwaarde van……Meer tonenMinder tonen

De feedback bevestigde dat de strategie correct is geïmplementeerd maar veel te selectief is (4 instappen / 28 maanden -> ongeveer 1 transactie per walk-forward-venster, wat ruis zou passen). De feedback wees 0.15%-basis-AND-voorwaarde aan als beperkende factor, omdat een ETH basis tussen de HL-perp en Binance-spot zelden 15 bps bereikt. De kleinste aanpassing is de voorgeschreven parameterverruiming plus de gevraagde dichtheidsdiagnose, met behoud van alle mechanische logica: (1) standaardwaarde van entry_basis_pct 0.0015 -> 0.0, zodat de basis een soepel filter wordt dat alleen korting uitsluit in plaats van een harde aanvullende voorwaarde. Daardoor wordt carry uit funding (het voordeel dat de engine betrouwbaar bijschrijft op de shortpositie via funding_accrual) de belangrijkste factor; (2) standaardwaarde van entry_funding_8h 0.0002 -> 0.00005, richting de ondergrens van aanhoudend positieve funding, zodat instappen in het positieve fundingregime mogelijk wordt; (3) een dichtheidslog in de stijl van een eenmalige melding (elke 1000 bars weergegeven met cumulatieve fracties) rapporteert over de hele periode hoe vaak funding>=drempel, basis>=drempel en BOTH gelden — direct zichtbaar wordt zo of er voldoende carrydichtheid voor transacties is, precies zoals gevraagd. Al het overige — het uitlezen van de fundingreeks (hulpfuncties op moduleniveau om de Layer-2-proxy te overleven), de berekening van de actuele basis, instappen met beide legs (HL SELL + spot BUY met gelijke dollarwaarde), uitstappen bij uitgeputte funding, basisconvergentie, tijdslimiet of activering van de noodstop, het sluiten van beide legs en de sizing voor dollarneutraliteit — is byte-identiek. De eerder geslaagde lagen en het door de engine bijgeschreven fundingmechanisme blijven daardoor behouden, net als de regel om geen prijsfallback te gebruiken (onbekende funding => geen instap). De hefboom blijft 1.0 (dollarneutraal; hefboom>1 zou opnieuw ETH-beta introduceren), dus de controle op ongebruikte hefboom is niet van toepassing. Volgens de beslisregel uit de feedback: voer opnieuw uit en bevestig >=50 paartransacties met een positief nettoresultaat na kosten dat niet vlak is. Als de versoepelde voorwaarden nog steeds laten zien dat de combinatie van funding en basis structureel te dun is op ETH (de dichtheidslog maakt dit meetbaar), geef de strategie dan op of pas haar aan voor een venue/asset met structureel hogere funding/basis in plaats van eindeloos bijstellen.

De cross-venue carry op funding en basis met ETH is correct opgebouwd en marktneutraal (beta 0.0002, volatiliteit 0.48%); funding van IS is geboekt (volgens het funding-accrualgrootboek van de engine) en de fundinghistorie van HL is goed ingeladen (496 dagen, 268 entries) -- dit is dus NOT een probleem met boeking of datatoegang. Beoordeeld op het resultaat van CREDITED is de strategie een consistente nettoverlieslijdende strategie: Sharpe -6.48, profit_factor 0.94, verwachtingswaarde -$15.66 per trade, CAGR……Meer tonenMinder tonen

De cross-venue carry op funding en basis met ETH is correct opgebouwd en marktneutraal (beta 0.0002, volatiliteit 0.48%); funding van IS is geboekt (volgens het funding-accrualgrootboek van de engine) en de fundinghistorie van HL is goed ingeladen (496 dagen, 268 entries) -- dit is dus NOT een probleem met boeking of datatoegang. Beoordeeld op het resultaat van CREDITED is de strategie een consistente nettoverlieslijdende strategie: Sharpe -6.48, profit_factor 0.94, verwachtingswaarde -$15.66 per trade, CAGR -1.77%, met een aanhoudend verlies van -0.02% tot -0.05% per dag en negatieve rendementen in bijna elke maand. ROOT CAUSE: de geboekte carry uit funding en basis van ETH-HL is te klein om de uitvoeringskosten over venues te dekken -- commissie bedraagt 10.51% van de bruto-opbrengst bij een round-trip van 4 benen (instappen en uitstappen op twee venues), en avg_win ($499) is vrijwel gelijk aan avg_loss ($507), wat betekent dat fundinginkomsten de portefeuille niet systematisch positief doen uitslaan. De iteratiegeschiedenis bevestigt een structurele beperking, geen gemiste parameterafstelling: bij de selectieve basisdrempel 0.15% (iteratie 1) werd slechts 4x keer in 28 maanden gehandeld (te zeldzaam om te optimaliseren), en bij versoepeling naar basis>=0 / funding>=0.00005 (iteratie 2) volgen 268x trades, maar elke trade levert netto verlies op -- er is geen middendrempel waarbij ETH HL-carry vaak genoeg voorkomt om verschil te maken én groot genoeg is om de kosten te dekken. Niet optimaliseren: de 3 instelbare parameters kunnen deze beperking niet omzeilen -- een hogere fundingdrempel leidt terug naar het niet-testbare regime met 4 trades, en de doorslaggevende kosten (vergoedingen tegenover een kleine geboekte carry op een efficiënte major) veranderen niet met de parameters. Geen nieuwe iteratie: het mechanisme werkt (deltaneutraal, funding geboekt, basis berekend) en is al één keer aangepast; er is geen fout, de edge is na kosten simpelweg afwezig. FAILURE PATTERN: een carry op funding en basis voor één asset over meerdere venues op een major (ETH, Binance-spot tegenover HL-perp) dekt de eigen kosten over venues niet -- de geboekte carry is structureel te klein (commissie 10.51% van bruto, avg_win~avg_loss, aanhoudend klein verlies, Sharpe -6.48) en zit vast tussen drempels (selectief => 4 trades/28 maanden; versoepeld => 268 trades met nettoverlies). Dit is een gemeten resultaat van een kleine edge tegenover kosten voor de CREDITED-carry, los van de eerdere (nu weerlegde) twijfel over de boeking; de carry op een major met efficiënte funding bestaat, maar is kleiner dan de uitvoeringskosten voor 4 benen.

Implementatie

Dollarneutrale cross-venue ETH-carrypair: short ETHUSD.HYPERLIQUID-perp + long ETHUSDT.BINANCE_SPOT, met gelijke dollarwaarde en 20% eigen vermogen per been, gevolgd op 4H-bars. Het shortbeen HL ontvangt positieve funding (de door de engine geboekte cashflow-edge) en de positie verdient aan HL/spot-basisconvergentie. Iteratie 2 versoepelt de te selectieve instapdrempel, die slechts 4 keer in 28 maanden werd geactiveerd: entry_basis_pct wordt verlaagd naar 0.0 (vereis alleen dat HL geen korting heeft, zodat de……Meer tonenMinder tonen

Dollarneutrale cross-venue ETH-carrypair: short ETHUSD.HYPERLIQUID-perp + long ETHUSDT.BINANCE_SPOT, met gelijke dollarwaarde en 20% eigen vermogen per been, gevolgd op 4H-bars. Het shortbeen HL ontvangt positieve funding (de door de engine geboekte cashflow-edge) en de positie verdient aan HL/spot-basisconvergentie. Iteratie 2 versoepelt de te selectieve instapdrempel, die slechts 4 keer in 28 maanden werd geactiveerd: entry_basis_pct wordt verlaagd naar 0.0 (vereis alleen dat HL geen korting heeft, zodat de basis een zachte filter is) en entry_funding_8h wordt verlaagd richting de grens voor aanhoudende funding (0.005%/8h), zodat instappen vooral wordt gestuurd door carry met positieve funding. Er wordt een logboek over de volledige periode toegevoegd dat rapporteert welk aandeel van de bars de funding-, basis- of beide drempels haalt, zodat de beslissing om door te gaan of te stoppen op data berust. Uitstappen volgt bij negatieve funding, basisconvergentie, een tijdslimiet van 14 dagen of een gecombineerde-PnL-uitschakeling bij -5%. Drie instelbare parameters: entry_funding_8h, entry_basis_pct, per_leg_pct.

Backtest-review

Sharpe
-6,48
Totaal rendement
-7,39%
Maximale drawdown
7,39%
Totaal aantal trades
536
Winratio
48,9%
Winstfactor
0,94

Correct marktneutraal (beta 0.0002, vol 0.48%, max_drawdown 7.4%, geen liquidatie); funding IS bijgeschreven en HL aan fundinggeschiedenis ingeladen (496d) — het mechanisme werkte zoals bedoeld

Veel signalen na de drempelversoepeling in iter-2 (268 paren); het negatieve resultaat is een echte meting, geen gevolg van schaarse signalen

Aanhoudend nettoverlies: Sharpe -6.48, profit_factor 0.94, verwachting -$15.66/transactie, CAGR -1.77%, negatief in bijna elke maand — gestaag verlies van -0.02% tot -0.05%/dag

Bijgeschreven carry te dun om kosten tussen venues te dekken: commission_pct_of_gross 10.51% op een roundtrip met 4 legs; avg_win $499 ~ avg_loss $507 (fundinginkomsten maakten de positie niet winstgevend)

Structurele drempelklem: selectieve voorwaarde (iter1, 0.15% basis) werd 4x/28 maanden geactiveerd (niet testbaar); versoepelde voorwaarde (iter2) wordt 268x keer geactiveerd maar levert netto verlies op — geen winstgevende middenweg

ETH heeft efficiënte funding; de premie op aanhoudend positieve carry is klein ten opzichte van de uitvoeringskosten tussen venues

Analyse

De strategie is correct geïmplementeerd, maar veel te selectief om te optimaliseren: de gecombineerde instapvoorwaarde werd slechts 4 keer geactiveerd in ongeveer 28 maanden (8 legtransacties, data_days=26). Met ongeveer 1 transactie per walk-forward-venster zou optimalisatie zuivere ruis passen en zou de holdout onbruikbaar zijn. Verhoog vóór een nieuwe optimalisatieronde het aantal transacties tot een statistisch betekenisvol niveau (doel: >= 50 paartransacties over de hele periode) en controleer de dichtheid……Meer tonenMinder tonen

De strategie is correct geïmplementeerd, maar veel te selectief om te optimaliseren: de gecombineerde instapvoorwaarde werd slechts 4 keer geactiveerd in ongeveer 28 maanden (8 legtransacties, data_days=26). Met ongeveer 1 transactie per walk-forward-venster zou optimalisatie zuivere ruis passen en zou de holdout onbruikbaar zijn. Verhoog vóór een nieuwe optimalisatieronde het aantal transacties tot een statistisch betekenisvol niveau (doel: >= 50 paartransacties over de hele periode) en controleer de dichtheid via de verdeling van FUNDING COVERAGE / basis die de strategie al logt. SPECIFIC CHANGES: (1) De 0.15%-basis-AND-voorwaarde is de beperkende factor — een ETH basis tussen de Hyperliquid-perp en Binance-spot bereikt zelden 0.15%, waardoor bijna alle instappen worden onderdrukt. Verlaag entry_basis_pct aanzienlijk (test bijvoorbeeld 0.0003-0.0005 of 0.0), zodat de strategie vooral wordt gestuurd door carry uit positieve funding (het voordeel dat de engine nu betrouwbaar bijschrijft), met de basis als secundair filter in plaats van harde voorwaarde. (2) Verlaag entry_funding_8h richting de ondergrens van aanhoudende funding en controleer hoe vaak alleen de funding van HL die grens haalt. (3) Voeg een eenmalige logregel toe die over de hele periode het aandeel bars rapporteert waarop funding>=drempel, basis>=drempel en BOTH gelden — zo wordt direct zichtbaar of er voldoende transactiedichtheid is. (4) Voer opnieuw een backtest uit en bevestig >= 50 transacties en een niet-vlak nettoresultaat voordat u doorgaat naar optimalisatie. IMPORTANT: als uit de diagnose blijkt dat de combinatie van funding en basis ook na versoepeling intrinsiek zeldzaam is op ETH, of de versoepelde voorwaarden na kosten geen positief nettoresultaat opleveren, moet deze strategie worden opgegeven (of worden aangepast voor een venue/asset met structureel hogere funding/basis) in plaats van eindeloos te worden bijgesteld. Rapporteer de verdeling zodat de volgende beslissing op data berust.

Samenvatting uitkomst

Een carrypaar op één asset over venues, gebaseerd op funding en basis, op een major zoals ETH met efficiënte funding zit klem tussen drempels, zonder winstgevende middenweg: een selectieve voorwaarde wordt te zelden geactiveerd om te testen (4x/28 maanden), terwijl een versoepelde voorwaarde vaak wordt geactiveerd maar netto verlies oplevert — omdat de premie op aanhoudend positieve carry kleiner is dan de uitvoeringskosten tussen venues voor 4 legs.

De analist liet de strategie vallen bij de backtestbeoordeling (oordeel: opgeven), omdat de bijgeschreven carry structureel te klein was om de kosten tussen venues te dekken — fundinginkomsten maakten de positie niet winstgevend en veroorzaakten een gestaag dagelijks verlies van -0.02% tot -0.05%, negatief in bijna elke maand; optimalisatie is nooit uitgevoerd.

Een dollarneutraal carrypaar tussen handelsplatformen met ETH, dat de Hyperliquid-perp shortte en Binance-spot long ging wanneer de funding van HL positief was en de basis tussen HL en spot niet-negatief was. Het doel was de mechanische inkomstenstroom uit funding te combineren met P&L uit basisconvergentie, met behoud van delta-neutraliteit. De strategie werd gevolgd op candles van 4 uur met drie instelbare parameters.

Correct marktneutraal (beta 0.0002, vol 0.48%, max_drawdown 7.4%, geen liquidatie) en veel signalen na de drempelversoepeling in iteratie-2 (268 paren / 536 legs over 496 dagen), maar consistent netto verliesgevend: Sharpe -6.48, profit_factor 0.94, verwachtingswaarde -$15.66/transactie, CAGR -1.77%, waarbij avg_win ($499) ≈ avg_loss ($507) en de commissies 10.51% van de bruto-opbrengst bedroegen voor de roundtrip met 4 legs.

Stratmill is een onderzoeks- en papertrading-tool, geen financieel advies of broker. Backtest- en paperresultaten zijn hypothetisch. Handelen brengt risico op verlies met zich mee.