Naar inhoud gaan
Alle strategieën

Strategieën

SOL Spot Volume-Bevestigd Momentum, LONG-ONLY (SOLUSDT.BINANCE_SPOT, 4H — long-helft van de edge op het schaarse spot-platform)

Uitkomst: Gestaakt

SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong

Samenvatting uitkomst

Na één iteratie behaalde SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong een initieel backtestrendement van 150.71% met Sharpe 1.12 over 232 transacties, wat leidde tot een positief oordeel. Latere analyse wees op wisselende prestaties van OOS en een holdout van 55 transacties met Sharpe 0.08. De opnieuw gefitte drawdowns overschreden de geregistreerde limiet van 25% zowel in de replay over de volledige historie als in de holdout. Daarom stopte de analist met de strategie vóór de risicobeoordeling of paper trading.

Hypothese

premise_falsified (controle van de kostenbodem: avg_trade_return_pct is 2.91% bij de definitieve parameters en aanvankelijk 1.78%, tegenover de 0.25% BINANCE_SPOT-bodem; kosten zijn dus niet de oorzaak). Dit verwerpt de als zodanig geregistreerde momentumstrategie met 4H SOLUSDT-spot, uitsluitend longposities en een filter op volumestijging. Lage statistische significantie is niet de reden. Er zijn drie gemeten problemen. (1) De definitieve parameters na heroptimalisatie overschrijden de eigen 25%-limiet voor de……Meer tonenMinder tonen

premise_falsified (controle van de kostenbodem: avg_trade_return_pct is 2.91% bij de definitieve parameters en aanvankelijk 1.78%, tegenover de 0.25% BINANCE_SPOT-bodem; kosten zijn dus niet de oorzaak). Dit verwerpt de als zodanig geregistreerde momentumstrategie met 4H SOLUSDT-spot, uitsluitend longposities en een filter op volumestijging. Lage statistische significantie is niet de reden. Er zijn drie gemeten problemen. (1) De definitieve parameters na heroptimalisatie overschrijden de eigen 25%-limiet voor de drawdown van de hypothese: 29.1% bij de replay over de volledige historie en 28.0% op de hold-out. Walk-forward-venster 5 verwierp kandidaten op basis van dezelfde regel. (2) De hold-out van 15 maanden met voldoende statistische power (55 transacties) laat geen voorwaarts voordeel zien: Sharpe 0.08, t 0.07. (3) De out-of-sample resultaten zijn afhankelijk van één regime. De gepoolde Sharpe-ratio voor OOS is 0.77 (t 1.49), gedragen door het venster aan het einde van -2023 op 2.65, terwijl 3 van de 6 vensters op of onder ongeveer 0.05 liggen. IC is 0.014. De eerdere uitvoering van deze hypothese werd als overfit opgegeven, en deze herbeoordeling bevestigt dat. Paper trading wordt niet aanbevolen, omdat de strategie haar eigen risicolimiet overschrijdt en de hold-out geen voorwaarts voordeel laat zien dat verder kan worden gevolgd. Een hogere vol_surge_mult kiezen om de drawdown onder 25% te krijgen zou neerkomen op parameters selecteren op basis van het resultaat; dat zou een nieuwe hypothese zijn, geen iteratie.

Implementatie

Long-only 4H momentum op SOLUSDT Binance SPOT dat alleen koopt wanneer een volumepiek de beweging bevestigt. Elke bar berekent het een continu, op participatie gewogen momentumsignaal: prijsverandering over mom_lookback bars in ATR eenheden, vermenigvuldigd met min(1, huidig volume / mediaan volume van de voorgaande 60 bars / vol_surge_mult). Het gaat long bij de opwaartse kruising van entry_thresh_atr (1.0 ATR) terwijl de piek daadwerkelijk wordt gehaald (participatie >= 1), en is verder flat in cash. Exits zijn structureel: momentum die omslaat naar -0.25 ATR (met hysterese zodat een pauze binnen een leg een winnaar niet afkapt en een tweede round trip in rekening brengt), of een trailing stop van 3-ATR vanaf de beste slotkoers sinds instap. De positiegrootte riskeert een vast 2% van het eigen vermogen op de trailing-stop-afstand, met een plafond van 95% van het nominale eigen vermogen, en een ondergrens op de SOL-0.001-stap en het $10 spot-minimum. Geen hefboom, geen shorts, geen aanvullende data.

Implementeert de hypothese precies: de LONG-helft van volume-bevestigd momentum op het schaarse spot-platform. Long-only met hefboom 1.0 en geen afhankelijkheid van funding is precies de routeringsregel voor BINANCE_SPOT, dus venue_type spot is correct en het CASH-account kan nooit gevraagd worden te shorten (should_enter geeft alleen BUY of None terug; SELL is alleen ooit de reducerende exit die de basistemplate indient). calculate_signal geeft de ruwe continue beslissingsvariabele terug (momentum in……Meer tonenMinder tonen

Implementeert de hypothese precies: de LONG-helft van volume-bevestigd momentum op het schaarse spot-platform. Long-only met hefboom 1.0 en geen afhankelijkheid van funding is precies de routeringsregel voor BINANCE_SPOT, dus venue_type spot is correct en het CASH-account kan nooit gevraagd worden te shorten (should_enter geeft alleen BUY of None terug; SELL is alleen ooit de reducerende exit die de basistemplate indient). calculate_signal geeft de ruwe continue beslissingsvariabele terug (momentum in ATR-eenheden, gekort op participatie) op elke bar in plaats van een gegateerde constante, en should_enter legt hiervoor een drempel vast in dezelfde eenheden. Beide ingrediënten komen uit één enkele 4H OHLCV-reeks, dus niets kan desynchroniseren, en er is geen aanvullende feed waarvan het ontbreken het edge-mechanisme stilzwijgend zou kunnen verwisselen. De spot round-trip kosten zijn ~0.20% -- dubbel zoveel als perp -- dus het ontwerp houdt de turnover doelbewust laag: de piekgate, de vereiste opwaartse kruising en de exit-hysterese leveren samen enkele tientallen round trips per jaar op in plaats van honderden, terwijl een volume-bevestigde SOL 4H-leg (4H ATR ~1.5-3% van de prijs, aangehouden via een 3-ATR trail) een orde van grootte meer aflegt dan de kosten. Sanity check voor entry-frequentie: de conjunctie bestaat uit slechts twee voorwaarden (momentum >= 1 ATR AND volume >= 2x de 60-bar mediaan), die elk in de orde van 10-20% van de bars afgaan en positief gecorreleerd zijn (grote bewegingen gaan samen met volume), dus op ~2200 4H bars per jaar treedt dit ruimschoots vaker op dan de ondergrens van 10 trades/jaar. Prestaties: bars worden geadresseerd via index over begrensde vensters, het trailing extreem is incrementeel O(1), en de geschiktheid van de vorige bar wordt gememoïseerd, dus het werk per bar is constant ten opzichte van de opgebouwde historie. Slechts drie parameters zijn instelbaar (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult); risk_pct en de instapdrempel liggen vast, zodat een optimizer geen Sharpe kan kopen met notional in plaats van edge.

Verificatieresultaten

Bevestig dat de basis-FactoryStrategy een subklasse-override van min_bars_required respecteert voor de warm-up-gate (het sandboxgedrag wijst daarop). Als de basis overrides negeert, hernoem dan om verwarring te voorkomen; laat het anders zoals het is.

min_bars_required(self) overschrijft de framework-methode die door statische analyse werd gemarkeerd (base_shadow). Dit lijkt opzettelijk — de override geeft max(vol_window+2, atr_period+2, mom_lookback+2) terug, een zinvolle warm-up-gate, en zowel de synthetische tests als de sandbox produceerden trades, dus het basis warm-up-pad wordt correct nageleefd. Niet blokkerend.

De sandbox oogt gezond (avg_trade_return_pct 2.09%, PF 1.66, Sharpe 0.84, 228 trades, positief in alle drie de volatiliteitsregimes), dus geen directe twijfel over winstgevendheid. Eén aandachtspunt voor de analist: dit is een puur-OHLCV single-name trend/momentum mechanisme op een 4H spot-reeks, een familie die vaak sneuvelt op OOS generalisatie (overfitting) in de walk-forward/holdout-fase, zelfs wanneer de in-sample metrics goed zijn. Het ontwerp legt prijzenswaardig alle behalve 3 parameters vast (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult) en legt risk_pct/instapdrempel vast, wat het overfit-oppervlak beperkt, maar de kleine set instelbare parameters moet nog steeds worden beoordeeld op OOS-stabiliteit in plaats van ruwe Sharpe. Information_ratio versus buy-hold is -0.97 in de sandbox (het presteert slechter dan SOL aanhouden op risicogecorrigeerde basis over het afgeknotte venster) — verwacht voor een defensieve flat-in-cash overlay, maar de analist moet bevestigen dat de edge over de volledige historie echte alpha is, niet slechts verlaagde beta.

Backtest-review

Sharpe
1,12
Totaal rendement
150,71%
Maximale drawdown
15,77%
Totaal aantal trades
232
Winratio
41,4%
Winstfactor
1,65

Betrouwbare steekproef: 232 gesloten long-only-transacties van 2020-08 tot 2026-10 (2251 dagen, geen ontbrekende bars). Dat is ongeveer 37 per jaar, overeenkomstig het ontwerpdoel van 'enkele tientallen volledige transacties per jaar'.

Controle van de kostenbodem: avg_trade_return_pct is 1.78% tegenover de 0.25% BINANCE_SPOT-bodem (ongeveer 7x). De commissie bedraagt 6% van de bruto-opbrengst en de gemodelleerde marktimpact 5.1%; de edge is dus niet kwetsbaar voor kosten.

PF 1.65 met een winstpercentage van 0.41 en een uitbetalingsratio van ongeveer 2.3 (gemiddelde winst $3,996 tegenover gemiddeld verlies $1,713). Dit is het uitbetalingsprofiel van een trendvolger, niet het fatale patroon uit les -142 (WR<0.40 en PF<1.2).

Betacontrole: kopen en aanhouden van SOL leverde +3,690% op, met een drawdown van 96%. De maximale drawdown van de strategie is 15.8%, ongeveer 0.16x van die van kopen en aanhouden, bij 26% tijd in de markt. De bèta is 0.07 en alfa is positief, dus de hoofduitkomst komt niet door hefboomwerking op bèta.

De transacties passen bij het mechanisme: alleen longposities, instappen bij opwaartse bewegingen die door een volumestijging zijn bevestigd, en kleinere posities bij hoge volatiliteit (hefboom 0.07-0.12 in het begin, positiegrootte bepaald op basis van het risico tot de stop). end_unrealized_pct is 0, dus de hoofduitkomst is volledig gerealiseerd.

Positief in alle drie volatiliteitsregimes (Sharpe 1.04 / 0.96 / 1.34) en in 5 van 7 kalenderjaren (2020 ongeveer vlak op -0.3%, 2022 -9.4%).

De information ratio ten opzichte van kopen en aanhouden is -0.98: in absolute termen blijft de strategie ver achter bij het aanhouden van SOL. Het is een defensieve overlay; beoordeel deze daarom op absoluut risicogecorrigeerd rendement en drawdown.

De IC van uitgevoerde signalen over een horizon van 1 bars is 0.014 (t=1.6), geclassificeerd als geen informatie. De strategie houdt posities meerdere dagen aan, dus een 1-bar IC geeft een te laag beeld, maar is wel een waarschuwing.

De winst is geconcentreerd in 2021 (+38%) en 2023 (+54%); de 2022 stressperiodes leveren verlies op. Let in de walk-forward-validatie op concentratie per jaar en verval van OOS.

De maximale drawdownduur is 375 dagen. avg_holding_bars rapporteert 0.0, terwijl avg_holding_period 2d 11h is: een inconsistentie in de rapportage die geen invloed heeft op de PnL.

De zorg van QA: QA bestempelde de trend voor één naam OHLCV als gevoelig voor overfitting. Dat is pas te beoordelen na de walk-forward en holdout; slechts 3 instelbare waarden beperken de ruimte voor overfitting.

Analyse

De economische resultaten liggen ruim boven de kostenbodem. avg_trade_return_pct is 1.78% bij de initiële backtest en 2.91% in de replay over de volledige historie met definitieve parameters, tegenover de bodem van 0.25% BINANCE_SPOT. PF is aanvankelijk 1.65 en 1.60 bij de definitieve parameters, met in beide gevallen 232 transacties.

Geen verhulde bèta: bèta is 0.07, de blootstelling is 25.8% en de initiële drawdown van 15.8% is een klein deel van de buy-and-holddrawdown van SOL (meer dan 90%).

De gevoeligheidsscan vóór het zoeken toont grotendeels een plateau. De enige scherpe daling is vol_surge_mult tussen 2.5 en 3.0, een afname van 1.13 SE.

Winstgevend in het derde met de hoogste volatiliteit (Sharpe 1.34). De transacties passen bij de hypothese: alleen long, met instap bij opwaarts momentum bevestigd door volume.

De parameters waarmee gehandeld zou worden overschrijden de eigen drawdownlimiet van 25% van de hypothese. De herfit koos mom_lookback 22 en vol_surge_mult 1.35, de ondergrens van het toegestane bereik. De maximale drawdown is 29.07% in de replay over de volledige historie en 28.03% in de holdout. Walk-forward-venster 5 verwierp ook kandidaten uit de interne trainingsset vanwege een drawdown van 26.7-27.1%.

De holdout toont geen voordeel. Over 15 maanden met 55 transacties (voldoende statistische power) is de Sharpe 0.081 en t 0.07, een verhouding van 0.10 tot WF-OOS. Dit is statistisch verenigbaar met WF-OOS (z -0.46), maar er valt vrijwel niets vooruit te observeren.

De out-of-sampleresultaten zijn wisselend. De buitenste Sharpe-waarden zijn -0.13, -0.29, 0.53, 2.65, 0.05 en 1.00. De gepoolde 0.77 (t 1.49) wordt gedragen door het late-2023-rallyvenster SOL.

De IC van uitgevoerde signalen is 0.014 (t 1.6), niet te onderscheiden van ruis.

De informatieratio tegenover SOL buy-and-hold is -0.98.

De eerdere uitvoering van dezelfde hypothese werd als overfit stopgezet.

Samenvatting uitkomst

Sterke rendementen over de volledige historie en ruime marge boven de kosten moeten standhouden in holdout-tests binnen de vooraf geregistreerde risicolimiet.

De analist stopte met de strategie omdat de opnieuw gefitte parameters de geregistreerde drawdownlimiet van 25% overschreden, de holdout geen toekomstig voordeel liet zien en de prestaties van OOS sterk afhingen van de late-2023-rallyperiode. Kosten waren niet de oorzaak; de risicobeoordeling en paper trading vonden niet plaats.

Vang opwaarts momentum dat door volume wordt bevestigd op SOL via Binance Spot, met candles van 4 uur, uitsluitend longposities en positiegrootte en exits op basis van ATR.

De eerste backtest leverde 150.71% op, met Sharpe 1.12, 232 trades en een maximale drawdown van 15.77%. De analist rapporteerde een gepoolde walk-forward-Sharpe van 0.77 voor OOS, maar de holdoutperiode van 15 maanden kwam uit op Sharpe 0.08, met 55 trades en een drawdown van 28.03%.

Stratmill is een onderzoeks- en papertrading-tool, geen financieel advies of broker. Backtest- en paperresultaten zijn hypothetisch. Handelen brengt risico op verlies met zich mee.