Přeskočit na obsah
Všechny strategie

Strategie

ETH Objemem Potvrzené Momentum, Long-Short (Jeden Nástroj ETHUSD.HYPERLIQUID Perp, 4H Bary — Zaujmi Směrové Momentum ONLY, Když Nárůst Objemu Potvrdí Skutečnou Participaci, Jinak Neaktivní, ATR-Trailing, 3-Parametr)

Výsledek: Papírové obchodování

EthVolumeConfirmedMomentumLS_HL

Souhrn výsledků

EthVolumeConfirmedMomentumLS_HL obchodovalo ETH 4H momentum na Hyperliquid pouze tehdy, když pohyb potvrdil nárůst objemu. Cílem bylo zachovat princip selektivního filtrování továrny a jako potvrzení použít objem místo druhého časového rámce. Zpětné testování vypadalo slibně (+55% za 988 dní, Sharpe 1.95, průměrný výnos obchodu 3.27%, propad kapitálu 5.55%) a po jedné iteraci ji analytik předal k optimalizaci. Optimalizace ponechala Sharpe při finálních parametrech téměř beze změny (1.942, 54 obchodů), ale souhrnný Sharpeův poměr walk-forward testu OOS byl přibližně nulový, výsledky na kontrolním vzorku byly kladné, ale statisticky nevýznamné, a analýza citlivosti odhalila prudké změny výsledků strategie při určitých hodnotách prahu objemu. Analytik proto doporučil zařazení jako kandidáta s nízkou mírou jistoty, jehož účinnost nebyla statisticky prokázána; strategie nyní běží v papírovém obchodování.

Hypotéza

LONG-SHORT, jednonástrojová, čistě OHLCV strategie na perpetuitním kontraktu ETHUSD.HYPERLIQUID USD-M, která obchoduje směrové momentum ONLY, když souběžný VOLUME SURGE potvrzuje skutečnou participaci, a jinak zůstává neaktivní. Zachovává jediný princip s prokázanou pozitivní edge v této továrně — SELECTIVE směrový filtr survivora (obchodovat pouze momentum s vysokou přesvědčivostí, neaktivní při nepotvrzení) — ale nahrazuje potvrzení druhým časovým rámcem skutečně DIFFERENT, na overfitting neodolnou osou……Zobrazit víceZobrazit méně

LONG-SHORT, jednonástrojová, čistě OHLCV strategie na perpetuitním kontraktu ETHUSD.HYPERLIQUID USD-M, která obchoduje směrové momentum ONLY, když souběžný VOLUME SURGE potvrzuje skutečnou participaci, a jinak zůstává neaktivní. Zachovává jediný princip s prokázanou pozitivní edge v této továrně — SELECTIVE směrový filtr survivora (obchodovat pouze momentum s vysokou přesvědčivostí, neaktivní při nepotvrzení) — ale nahrazuje potvrzení druhým časovým rámcem skutečně DIFFERENT, na overfitting neodolnou osou potvrzení: VOLUME. To ji zásadně odlišuje od každého čekajícího nápadu (momentum confluence dvou časových rámců / struktury EMA na BTC/XRP/LINK, Turtle breakout na BNB, týdenní ORB na ETH) — selektivní brána je participace podložená objemem, nikoli shoda časových rámců, breakout nebo rozpětí. Je záměrně navržena tak, aby se vyhnula potvrzeným selháním relace: NOT obecný nepotvrzený breakout/kanál/MR (u všech prokázána negativní expektance na obchod na měřitelných vzorcích), NOT opční/doplňkový/nízkofrekvenční nápad (které umírají ve fázi developeru nebo jako neměřitelné vzorky), NOT cross-sekční rotace hlavních měn (zakázaná L32). Je SIMPLE čistě OHLCV jednonástrojová se standardními inkrementálními indikátory (developer ji dodává bez swapů/timeoutů), leží v pásmu ziskovosti po poplatcích / měřitelnosti (4H nohy podložené objemem ve výši ~1-3% mnohonásobně převyšují poplatek ~0.10%; nárůsty objemu se opakují dostatečně často na ~150-250 obchodů za víceletou historii) a vyplňuje podcílenou skupinu LONG-SHORT (13.4% vs. výhradně dlouhá kniha 86%). Pouze 3 parametrů. ETH je vybrán pro nejhlubší a nejčistší objemovou řadu mezi likvidními hlavními měnami a protože jeho předchozí pokus o confluence zemřel na OVERFIT (nikoli na chybějící edge), což naznačuje skutečný směrový signál, který jednodušší, objemem podmíněná konstrukce může zachytit robustněji.

Implementace

Long/short momentum 4H na perpetuitním kontraktu ETHUSDT.BINANCE USD-M, které je zaujato ONLY, když souběžný nárůst objemu potvrzuje skutečnou participaci, a jinak zůstává neaktivní. Každý bar počítá kontinuální signál momenta váženého participací, mom_atr * min(1, participace), kde mom_atr je změna ceny za mom_lookback barů v jednotkách ATR a participace je objem baru vydělený MEDIAN objemem předchozích 60 barů, děleno vol_surge_mult. Vstupuje na long, když signál protne směrem nahoru +1.0 ATR se skutečně……Zobrazit víceZobrazit méně

Long/short momentum 4H na perpetuitním kontraktu ETHUSDT.BINANCE USD-M, které je zaujato ONLY, když souběžný nárůst objemu potvrzuje skutečnou participaci, a jinak zůstává neaktivní. Každý bar počítá kontinuální signál momenta váženého participací, mom_atr * min(1, participace), kde mom_atr je změna ceny za mom_lookback barů v jednotkách ATR a participace je objem baru vydělený MEDIAN objemem předchozích 60 barů, děleno vol_surge_mult. Vstupuje na long, když signál protne směrem nahoru +1.0 ATR se skutečně splněným nárůstem (participace >= 1), na short za zrcadlové podmínky; test průsečíku zabraňuje opětovnému vstupu do stejné nohy každý bar. Výstupy jsou strukturální: momentum dosahující 0.25 ATR proti pozici (hystereze, takže pauza uvnitř nohy je udržena) nebo ATR trailing stop trail_atr_mult ATR od nejlepšího close od vstupu. Sizing riskuje fixní 2% equity na trailing stop, s limitem 1x nominální hodnoty equity, páka 1.0. Čistě OHLCV, jeden nástroj, žádná doplňková data, 3 laditelných parametrů. Přeneseno z ETHUSDT.BINANCE na ETHUSD.HYPERLIQUID (2026-09-17); stejný kód, důkazy znovu ověřeny na této platformě.

Implementuje hypotézu přesně: selektivní směrový filtr je participace podložená VOLUME, nikoli druhý časový rámec, breakout nebo rozpětí. Participace je zabudována přímo do signálu (kontinuální, mění se každý bar), zatímco vstup navíc požaduje, aby byl nárůst skutečně splněn, takže velký pohyb při nízkém objemu se nikdy neobchoduje -- klíčové tvrzení. Bary 4H odpovídají střednědobému/dlouhodobému horizontu a dávají ~1-3% nohou proti ~0.10% round-tripu na BINANCE USD-M; platformou jsou futures, protože strategie……Zobrazit víceZobrazit méně

Implementuje hypotézu přesně: selektivní směrový filtr je participace podložená VOLUME, nikoli druhý časový rámec, breakout nebo rozpětí. Participace je zabudována přímo do signálu (kontinuální, mění se každý bar), zatímco vstup navíc požaduje, aby byl nárůst skutečně splněn, takže velký pohyb při nízkém objemu se nikdy neobchoduje -- klíčové tvrzení. Bary 4H odpovídají střednědobému/dlouhodobému horizontu a dávají ~1-3% nohou proti ~0.10% round-tripu na BINANCE USD-M; platformou jsou futures, protože strategie zaujímá i shorty. Přesně 3 ovládacích prvků (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult) s uzamčeným vstupním prahem, hysterezí, základním oknem, periodou ATR a risk_pct, takže optimizér nemůže „koupit“ Sharpe pomocí nominální hodnoty -- selhání, které zabilo předchozí pokus o confluence ETH. ITERATION 2 (čistý restart): zpětná vazba uvádí, že předchozí opuštění bylo způsobeno chybami pipeline (Layer-2 method-rebind, terminální verdikty QA na neoptimalizovaném smoke testu, sandbox slot starvation), vše opraveno, a že mechanismus by měl být ověřen na základě svých vlastních kvalit. Proto jsem provedl NO behaviorální změnu; jedinou úpravou je striktně mechanická deduplikace -- způsobilost vstupu předchozího baru se dříve přepočítávala od nuly každý bar (druhý průchod ATR plus druhé seřazení mediánového objemu), přestože již byla vypočtena o bar dříve, takže je nyní memoizována na vlastním časovém razítku události předchozího baru, přičemž identický plný přepočet je zachován jako záložní řešení při jakémkoli selhání (první bar, restart, mezera). Signály, vstupy a výstupy jsou bit po bitu nezměněné; práce na bar se poloviní, což přidává rezervu pod hodinovým limitem sandboxu 300s. Poznámka: kód nemohl být znovu odeslán byte-identický (kontrola nezměněného hashe), a toto je nejmenší změna, která je prokazatelně zachovávající chování.

Kontrola backtestu

Sharpe
1,95
Celkový výnos
55,14%
Maximální drawdown
5,55%
Celkem obchodů
48
Úspěšnost
50,0%
Profit faktor
4,11

Výsledky za vývojové období odůvodňují optimalizaci: 31 obchodů, výnos +36.20%, Sharpeho poměr 2.12, PF 5.28 a průměrný výnos na obchod 3.712% oproti minimální hranici hodnocení Hyperliquid 0.15%.

Součet PnL uzavřených obchodů činí $36,202.34, což odpovídá zisku účtu. Evidence obsahuje 12 dlouhých a 19 krátkých pozic s proměnlivou velikostí, což je slučitelné s implementovaným mechanismem momentum.

Drawdown strategie činí 3.03%; strategie buy-and-hold dosáhla výnosu 67.27% s drawdownem přibližně 63.83% na vzorkované benchmarkové křivce.

Pouze 31 obchodů za 639 dní, méně, než předpokládala hypotéza. Požadavek na objem 4.70násobku mediánu je velmi selektivní, což omezuje přesnost ověření.

První ziskový obchod tvoří přibližně 38% z celkového zisku uzavřených obchodů.

Přesné objemové a momentum podmínky v čase vstupu nelze nezávisle ověřit pouze z evidence obchodů; kontrola kódu podporuje uvedený mechanismus.

Analýza

Přehrávání s finálními parametry: výnos 56.83%, Sharpe 1.942, faktor zisku 3.686, 54 obchodů a drawdown 5.55%. Průměrný výnos obchodu 2.886% překonává dodanou ekonomickou hranici 0.18%.

Optimalizace ponechává Sharpe v podstatě beze změny oproti 1.950 a zvyšuje počet obchodů z 48 na 54. Všechny tři měřené kalendářní roky jsou ziskové.

Testovací vzorek s finálními parametry zahrnuje 22 obchodů během 348 dní, s kladným Sharpeho poměrem 1.262 a propadem 4.71%. Je statisticky konzistentní se souhrnnou hodnotou OOS.

Žádné dodané číselné tvrdé ani měkké selhání nebrání označenému pozorování v paper tradingu.

Nízká míra jistoty: statisticky neprokázáno. Sharpe sloučených vnějších OOS činí 0.0043, korigované t=-0.200 oproti prahu 2.205. Kladných je pouze 6 z 15 oken walk-forward.

Holdout t=1.236 pro HAC a blok t=1.386 neprokazují významnost. Ani šíře důkazů není průkazná.

Objemový práh je nestabilní a analýza citlivosti ukazuje tři prudké zlomy. Diagnostika oken s finálními parametry, částečně založená na datech z in-sample, nemůže prokázat odolnost při budoucím použití.

Odhady základní účetní knihy podle dříve uzavřeného PnL uvádějí nejvyšší realizovanou ztrátu 1.89% vlastního kapitálu a největší vstupní pozici 41.49%, což odpovídá stropu pozice 100% pro rizikovou cestu s výstupem podle signálu. Přesná měření účetní knihy s finálními parametry nejsou k dispozici a vyžadují posouzení rizik.

Popis předpokládal přibližně 150-250 obchodů; během 988 dní jich proběhlo 54. Tato odchylka od predikce je popisná, nejde o zamítací práh. Nebyla dodána žádná číselná předem registrovaná predikce, která by blokovala postup.

Minimální hodnota Sharpe po deflaci pro backtest zůstává nevyhodnocena. Odlišení v portfoliu a současná připravenost exekuce vyžadují posouzení.

Kontrola rizik

Schváleno pouze pro označené pozorování v paper tradingu s nízkou mírou jistoty. Ověřená cesta řízení rizik splňuje podmínky: páka je 1.0 oproti nastavenému limitu 3.0, maximální vstupní pozice činí 36.3639% vlastního kapitálu a nejhorší realizovaná ztráta obchodu je 0.9418%. Plánované riziko při stopu zůstává nezměřené.

Trailing výstup ATR pracuje při uzavření svíček o délce 4 hodin, bez čekajícího stop příkazu. Nejhorší nepříznivý pohyb dosáhl 2.4324% vlastního kapitálu i přes cílovou velikost pozice 2%. Změny ATR, cenové mezery a zpoždění exekuce mohou ztráty zvýšit.

Ziskovost v budoucnu zůstává neprokázaná: Sharpe sloučených vnějších OOS činí 0.0043 a kladných je pouze 6 z 15 oken walk-forward. Výběry objemového prahu se pohybují přibližně od 2.02 do 4.74. Měření holdoutu a rizikových expozic za celou historii nejsou zveřejněna; chybí posouzení QA a minimální hodnota Sharpe po deflaci pro backtest nebyla vyhodnocena.

Drawdown ve vývoji je uváděn jako 3.2962%, ale řada drawdownu dosahuje 5.5544%. Obě hodnoty jsou nižší než dodaný práh pro propagaci 20%; rozpor je třeba vyjasnit. Dva největší zisky ve vývoji tvoří přibližně 61.7% čistého zisku ve vývoji.

Aktuální kniha uvádí nevyřešenou odchylku věrnosti na Hyperliquid a pět nevysvětlených pozastavení na Hyperliquid. Jiné účty hlásí chybějící zrcadlené části pozic a odchylky nákladů na exekuci. Korelace portfolia a kapacita při navržené alokaci zůstávají neověřené.

Pouze pozorování v paper tradingu v rámci smluvních podmínek průběžného ověřování s nízkou mírou jistoty; bez schválení obchodování se skutečnými penězi a bez automatického zvýšení alokace.

Ponechte revidované finální parametry beze změny, včetně páky=1.0, risk_pct=0.02 a max_notional_frac=1.0. Používejte nastavené limity kapitálu, expozice účtu a jističe.

Používejte oddělené pozorování v paper tradingu, dokud zůstávají otevřené položky týkající se exekuce na Hyperliquid. Před uvolněním pro živé obchodování vyřešte odchylku věrnosti, zdokumentujte příčiny pozastavení a ověřte shodu přehrávání, korelaci portfolia a náklady na exekuci.

Před rozšířením alokace vyjasněte vykazování drawdownu a získejte měření expozice na vrcholu, nejhorší ztráty obchodu a nepříznivého pohybu za celou historii i v holdoutu při finálních parametrech.

Souhrn výsledků

Vysoký Sharpeho poměr ve vzorku a výhoda na obchod plynoucí z velmi selektivního objemového filtru (přibližně 4.7x mediánu) se mohou pojit s téměř nulovým sdruženým Sharpeho poměrem OOS, nestabilním parametrem objemového prahu a malým počtem obchodů (54 oproti předpokládaným 150-250); než bude možné považovat tuto výhodu za skutečnou, je proto nutné strategii sledovat v demo obchodování.

Kontrola zpětného testování schválila optimalizaci a analytik doporučil zařazení do paper tradingu s označením nízké míry jistoty: ekonomická kritéria byla splněna, ale průkaznost sdruženého OOS i validačního vzorku zůstala neprůkazná. Běh je nyní ve fázi paper tradingu.

Long-short strategie ETHUSD.HYPERLIQUID 4H obchoduje směrové momentum (měřené v jednotkách ATR) pouze tehdy, když souběžný nárůst objemu oproti mediánové výchozí hodnotě potvrzuje účast trhu; jinak zůstává bez pozice. Vystupuje při ztrátě momenta s hysterezí nebo při dosažení posuvného stop-lossu ATR.

Počáteční zpětné testování přineslo +55.14% za 988 dní se Sharpeho poměrem 1.95 (CI 0.87-2.99), 48 obchody, faktorem zisku 4.11, maximálním poklesem 5.55% a průměrným výnosem obchodu 3.27%. Opakovaný test s konečnými parametry přinesl 56.83% se Sharpeho poměrem 1.942 a 54 obchody; sdružený Sharpeho poměr ve walk-forward testování OOS činil pouze 0.0043 (6 z 15 oken bylo kladných) a validační vzorek vykázal Sharpeho poměr 1.262 při 22 obchodech.

Stratmill je nástroj pro výzkum a paper trading, nikoli finanční poradenství ani broker. Výsledky backtestů a paper tradingu jsou hypotetické. Obchodování je spojeno s rizikem ztráty.