Strategie
XRP Perp 4H: momentumový průlom se zákazem při přeplněné pozici podle funding sazby (jeden instrument USD-M, dlouhé/krátké pozice, trend filtrovaný podle pozic)
Výsledek: Zrušeno
XrpFourHourMomentumBreakoutFundingCrowdingVetoLongShort
Souhrn výsledků
Hypotéza
Implementace
Long-short průlomová obchodní strategie momenta na futures XRPUSDT.BINANCE USD-M, svíčky 4H, s vetem při přeplněné fundingové pozici. Vstupuje long, když zavírací cena překoná maximum předchozích 20 svíček, a short, když klesne pod minimum předchozích 20 svíček, pouze za podmínky NOT, že fundingová sazba již není extrémní ve směru průlomu: long se zamítne při fundingu >= +0.03%/8h (longové pozice jsou přeplněné) a short při fundingu <= -0.03%/8h (shortové pozice jsou přeplněné). Výstup nastane při symetrickém posuvném stopu 3x-ATR (posouvá se od průběžného extrému pozice) nebo při opačném Donchianově průlomu za 10 svíček. Velikost pozice se určuje podle rizika (2% kapitálu v riziku při stopu ATR), s limitem nominální hodnoty 50% a pákou 1.0. Čtyři nastavitelné parametry: breakout_lookback, funding_veto_thr, atr_stop_mult, exit_lookback.
Kontrola backtestu
- Sharpe
- 0,16
- Celkový výnos
- 35,48%
- Maximální drawdown
- 41,87%
- Celkem obchodů
- 892
- Úspěšnost
- 34,8%
- Profit faktor
- 1,06
Opravdu nový prvek (veto při přeplněné fundingové pozici u průlomů); čisté a husté provedení (892 obchodů za 6.5 let), jediný instrument USD-M, vyvážené long/short pozice, bez chyby v expozici
2025 byl silný (+46.2%) a 2024 kladný (+13.4%) — zákaz v některých režimech funguje správně
CAPACITY WALL: capacity_usd $739K při impact_cost_pct 36.78% — dopad na trh spotřebuje přes třetinu hrubého PnL; při jakémkoli významném rozsahu nenasaditelné, strukturálně dané dimenzováním průlomové strategie (89x) s vysokým obratem
Hraniční výhoda po dopadu trhu: PF 1.06, Sharpe 0.16 s CI -0.57 až +0.79 (interval zahrnuje 0), CAGR 4.3%, maximální DD 42%
Závislost na režimu / slábnutí průlomových strategií: záporný výsledek v 2021/2022/2023, nesl jej 2025; klouzavý Sharpe do poloviny -2026 klesl na -13
Vysoký tlak poplatků a dopadu: provize 6.06% z hrubého zisku plus dopad 36.8% — náklady převáží nad tenkou výhodou
nasaditelná (>$50M)
záporné roky 3/7, nesl je 2025
většina kladná
Souhrn výsledků
Chytrý vstupní filtr, jako je veto při přeplněné fundingové pozici, nezachrání výhodu, kterou při každé nasaditelné velikosti pohltí dopad trhu a poplatky — průlomová strategie XRP-4H s vysokým obratem na jediném aktivu vytváří výsledný profil s nepatrnou kapacitou ($739K) a vysokým dopadem (37% z hrubého zisku), s tenkou výhodou soustředěnou do několika režimů; jde o stejný vzorec kapacitního stropu a slábnoucích průlomů jako u opuštěné fundingové protichůdné strategie SOL a Donchianovy strategie BTC COIN-M.
Analytik vydal verdikt „opustit“ při kontrolní fázi zpětného testu před optimalizací, takže optimalizace, analýza ani kontrola rizik neproběhly: kapacita $739K při dopadu na trh 37% znemožňuje nasazení a je strukturální vlastností dimenzování průlomové strategie (89x) s vysokým obratem — nelze ji doladit — a i bez započtení dopadu jde o marginální průlomovou strategii CI oscilující kolem nuly, soustředěnou do jediného býčího roku, kterou by filtr deflovaného Sharpe odmítl.
Long-short obchodní strategie průlomového momenta na XRPUSDT.BINANCE USD-M 4H perpetual futures. Novým prvkem bylo veto při přeplněné fundingové pozici: vstoupila do Donchianova průlomu (long nebo short) jen tehdy, když fundingová sazba (pouze signál, nikdy výnos z držení) splňovala podmínku NOT již extrémní ve směru průlomu — vstupovala do raných trendů s prostorem k pokračování a zakazovala pozdní přeplněné průlomy při vyčerpání pohybu — výstup zajišťoval posuvný stop ATR nebo opačný Donchianův průlom.
Při vysokém počtu 892 obchodů během 6.5 let byla výhoda po započtení dopadu trhu hraniční a závislá na režimu: profit factor 1.06, Sharpe 0.16 s CI -0.57 až +0.79 (interval zahrnuje nulu), CAGR 4.3%, maximální drawdown 42%, záporný v 2021/2022/2023 a téměř celý nesený 2025 (+46.2%); klouzavý Sharpe do poloviny -2026 klesl na -13. Rozhodující je, že kapacita činila jen $739K při impact_cost_pct 36.78% (plus provize 6.06%), takže náklady převážily nad tenkou výhodou.
Stratmill je nástroj pro výzkum a paper trading, nikoli finanční poradenství ani broker. Výsledky backtestů a paper tradingu jsou hypotetické. Obchodování je spojeno s rizikem ztráty.