Přeskočit na obsah
Všechny strategie

Strategie

Koš čisté směrové hybnosti s konsenzem trendů napříč více horizonty u likvidních hlavních aktiv (long-short, Binance USD-M, stejné váhy, 4 pevných horizontů / shoda >=3 z -4 pro každou pozici, týdenní rebalancování, úplné uzavření a opětovné otevření, čisté OHLCV, 2 parametrů)

Výsledek: Zrušeno

MultiHorizonTrendConsensusNetDirectionalBasketLS

Souhrn výsledků

MultiHorizonTrendConsensusNetDirectionalBasketLS se pokusil zpevnit jediný tovární propagovaný momentum nástroj — koš Absolute-Momentum LS s rovnoměrným vážením — tím, že nahradil jeho jediný trend lookback konsensem napříč čtyřmi fixními horizonty (20/60/120/240 dnů), vyžadující 3-z-4 shody na nohu, aby odstranil riziko single-lookback cliffu, které zabilo jiné strategie, přičemž zůstal na nezakázané ose rovnoměrného vážení s pouze dvěma laditelnými parametry. Upřesnění se obrátilo proti: shodilo koš ze Sharpe 2.17 na break-even-negativní signál (profit faktor 0.968, CAGR -2.39%, čtyři ztrátové roky), přičemž jeho jediný pozitivní příspěvek byl 2026 outlier-nesený spike. Analytik to opustil na backtest-review gate při první iteraci, když uznal premisu robustnosti empiricky falzifikovanou — konsensus gate přefiltruje / multi-horizont průměrování vyhladí edge pryč. Zaznamenaná lekce byla, že sub-1.0 profit faktor znamená, že samotné upřesnění signálu selhalo, a žádná oprava velikosti to nezachrání, držíc linii rodiny, že pouze koše PF >1.2 stojí za optimalizaci.

Hypotéza

LONG-SHORT, MULTI-INSTRUMENT, NET-DIRECTIONAL momentum koš napříč ~10 hlavními Binance USD-M instrumenty s potvrzenou plnou historií (BTC, ETH, SOL, BNB, XRP, ADA, DOGE, AVAX, LINK, LTC), jehož DISTINCT MECHANISM je MULTI-HORIZON TREND CONSENSUS signál. Rozšiřuje PROMOTED vítěze -- koš Absolute-Momentum LS s rovnoměrným vážením (holdout prošel, Sharpe 2.17), tovární ONE validovaný čistě směrový momentum nástroj -- tím, že útočí na jedinou neadresovanou slabost struktury: SINGLE-LOOKBACK OVERFIT / SENSITIVITY……Zobrazit víceZobrazit méně

LONG-SHORT, MULTI-INSTRUMENT, NET-DIRECTIONAL momentum koš napříč ~10 hlavními Binance USD-M instrumenty s potvrzenou plnou historií (BTC, ETH, SOL, BNB, XRP, ADA, DOGE, AVAX, LINK, LTC), jehož DISTINCT MECHANISM je MULTI-HORIZON TREND CONSENSUS signál. Rozšiřuje PROMOTED vítěze -- koš Absolute-Momentum LS s rovnoměrným vážením (holdout prošel, Sharpe 2.17), tovární ONE validovaný čistě směrový momentum nástroj -- tím, že útočí na jedinou neadresovanou slabost struktury: SINGLE-LOOKBACK OVERFIT / SENSITIVITY CLIFFS (podpis kolapsu IS->OOS, který zabil funding-confirmed-trend, ER-gate a VWAP-continuation v této relaci). Propagovaný koš vybírá ONE trend lookback -- právě parametr, který optimalizátor opakovaně zneužívá do cliffu. MECHANISM: signál každé nohy je CONSENSUS napříč FOUR FIXED horizonty -- sign(close - SMA(close, L)) pro L v {20, 60, 120, 240} dnech -- a noha zaujímá stranu ONLY, když alespoň consensus_threshold (výchozí 3) z 4 horizontů AGREE: LONG, pokud >=3 jsou nahoru, SHORT, pokud >=3 jsou dolů, FLAT jinak. Průměrování FIXED horizontů odstraňuje závislost na jediném laditelném lookbacku (žádný parametr lookback pro optimalizátor, který by mohl zneužít do cliffu), a konsensus gate odstavuje nohu stranou během přechodů režimu, když se horizonty rozcházejí (snižování rizika, zdokumentovaný problém whipsawů). WHY DISTINCT a NOT zakázané upřesnění: analytik vyloučil upřesnění schématu WEIGHTING (inverse-vol falzifikováno: zhoršilo 2021, +77%->+410%, Sharpe 1.36->0.57); THIS mění SIGNAL, ne vážení -- zůstává EQUAL-WEIGHT (vážení PROMOTED), takže je na nezakázané ose. Je také odlišný od absolutního koše (jeden trend, stále zapnutý), dual-momentum koše (relativní rank + absolutní filtr) a dual-TF-konfluence koše (binární 2-horizont shoda) -- toto je konsensus 4-horizontu. WHY NOT uzavřená rodina: single-asset alt-TSM je mrtvý (BNB/XRP/LTC katastrofální); zobecňující edge žije ONLY v diverzifikovaném koši, a tento IS to, s robustnost-zlepšujícím signálem. EVERY konstrukční volba respektuje tvrdé stěny engine: (1) FULL-FLATTEN-AND-REOPEN velikost při každém rebalance (zavřít ALL nohy, přepočítat, znovu otevřít rovnoměrnou váhu sčítající do <=100% brutta) -- vzor PROVEN, který ohraničil propagovaný koš na ~24%, NOT vzor long-only držených vítězů, který se ukázal jako nestropovatelný. (2) EQUAL-WEIGHT (propagované, validované vážení), NOT inverse-vol (falzifikováno). (3) NET-DIRECTIONAL (podepsaný součet aktivních nohou). (4) PURE OHLCV -- žádné ticky (stěna 2 dnů), opce (nepřipojeny), ani funding (data končí 2024). (5) FIXED horizontů -> pouze 2 laditelných (consensus_threshold, rebalance_period), nejnižší overfit plocha ze všech variant koše, čímž ctí pokyn 'favor simpler, fewer parameters'.

Rozšiřuje propagovaný koš Absolute-Momentum LS s rovnoměrným vážením (holdout Sharpe 2.17 -- jediný továrně validovaný čistě směrový momentum nástroj) tím, že nahrazuje jeho jediný cliff-náchylný trendový lookback multi-horizont trend-konsensem SIGNAL, přičemž zachovává každou validovanou strukturální volbu. Signál hlasuje sign(close - SMA(L)) napříč FIXED sadou {20,60,120,240} a vyžaduje >=consensus_threshold shody, což (a) odstraňuje závislost na jediném laditelném lookbacku, kterou optimalizátor opakovaně……Zobrazit víceZobrazit méně

Rozšiřuje propagovaný koš Absolute-Momentum LS s rovnoměrným vážením (holdout Sharpe 2.17 -- jediný továrně validovaný čistě směrový momentum nástroj) tím, že nahrazuje jeho jediný cliff-náchylný trendový lookback multi-horizont trend-konsensem SIGNAL, přičemž zachovává každou validovanou strukturální volbu. Signál hlasuje sign(close - SMA(L)) napříč FIXED sadou {20,60,120,240} a vyžaduje >=consensus_threshold shody, což (a) odstraňuje závislost na jediném laditelném lookbacku, kterou optimalizátor opakovaně zneužíval do IS->OOS cliffů (žádný parametr lookback neexistuje), a (b) odstavuje nohu stranou, když se horizonty rozcházejí, čímž snižuje riziko whipsawů při přechodech režimu. Kriticky mění pouze osu SIGNAL a zůstává EQUAL-WEIGHT -- ctí rozhodnutí analytika, že vážení inverse-vol je falzifikováno (zhoršilo 2021) -- takže každá aktivní noha cílí na sign * equity*gross_exposure/N a kniha je čistě směrová prostřednictvím podepsaného součtu, s brutem ohraničeným na <=gross_exposure (90%). Expozice je ohraničena přesně jak je požadováno: každý rebalance přepočítá čerstvé cíle a přesune každou nohu na její podepsaný cíl jednou netting delta objednávkou (ohraničený full-flatten-and-reopen konečný stav bez redundantního close-then-reopen churn), a agregátní hrubý strop je tvrdý backstop -- strukturálně bránící nafukování držených vítězů bez stropu. Veškerá správa objednávek je centralizována v calculate_signal, spouštěna základnou pouze poté, co cross-leg alignment bariéra potvrdí současnost každé nohy stejného denního časového rámce; should_enter/should_exit/position_size jsou inertní. min_bars_required = 242 (nejdelší horizont + buffer) a čítač svíček blokují první rebalance, dokud nejsou všechny čtyři SMA vypočitatelné; tanh log-return proxy je spojitý per-bar signál, takže detekce zmrazeného signálu Layer-2 prochází, zatímco obchody zůstávají řízeny rozvrhem. Pouze 2 laditelné parametry (consensus_threshold, rebalance_period) poskytují nejnižší overfit plochu ze všech variant koše, čímž ctí pokyn favor-simpler. Všichni 10 konstituenti jsou 2020-listované likvidní hlavní instrumenty s plnou denní historií (nohy s nedostatečnou historií/cenou<=0 jsou v daném rebalance přeskočeny), takže žádná noha neriskuje data_unavailable. páka zůstává 1.0, odkazovaná pouze jako nezesilující multiplikátor, takže gate nepoužité páky neplatí. Čistý OHLCV se vyhýbá stěnám engine pro ticky/opce/funding. Pokud se multi-instrument daily-return agregační artefakt, který byl v této relaci jinde flagován, opakuje, vlastní brutto této strategie je správně ohraničeno na <=90% prostřednictvím rovnoměrné váhy na nohu a agregátního stropu, takže by to byl harness účetní bug k eskalaci, ne chyba velikosti strategie.

Upřesnění trend-konsensu s 4-horizontem je LOSING signál, který zhoršuje, spíše než zlepšuje, propagovaný koš absolutního momentu, který rozšiřuje. profit_factor 0.968 (<1.0, leverage-invariantní), CAGR -2.39%, Sharpe 0.12, očekávání -$19.6/obchod, záporné v 4 z 6 let (2022 -14.8%, 2023 -28.3%, 2024 -0.8%, 2025 -10.2%). Úhrn +16.9% je recent/outlier-manufactured: v podstatě celý je 2026 (+62%), nesen několika velkými tisky (+44.24% na 2024-01-23, +37.91% na 2024-12-31, +32.15% na poslední svíčce 2026-06-26) s……Zobrazit víceZobrazit méně

Upřesnění trend-konsensu s 4-horizontem je LOSING signál, který zhoršuje, spíše než zlepšuje, propagovaný koš absolutního momentu, který rozšiřuje. profit_factor 0.968 (<1.0, leverage-invariantní), CAGR -2.39%, Sharpe 0.12, očekávání -$19.6/obchod, záporné v 4 z 6 let (2022 -14.8%, 2023 -28.3%, 2024 -0.8%, 2025 -10.2%). Úhrn +16.9% je recent/outlier-manufactured: v podstatě celý je 2026 (+62%), nesen několika velkými tisky (+44.24% na 2024-01-23, +37.91% na 2024-12-31, +32.15% na poslední svíčce 2026-06-26) s return_kurtosis 168.9 — odstraňte tyto a je to víceleté krvácení. Centrální tvrzení hypotézy, že průměrování FOUR fixních horizontů s >=3-z-4 konsensus gate odstraňuje single-lookback overfit a IMPROVES robustnost oproti propagovanému koši s jedním trendem (Sharpe 2.17), je empiricky FALSIFIED: konsensus gate přefiltruje / multi-horizont průměrování vyhladí edge pryč, což dává sub-1.0 profit faktor a záporný CAGR. Neoptimalizovat: PF-0.968, negative-CAGR signál s outlier-neseným titulkem nelze optimalizovat do významnosti — 2 laditelné parametry (consensus_threshold, rebalance_period) prohledávají prostor, který je v celém rozsahu break-even-negativní. Neiterovat: vysoký exposure_pct (849%) je kumulačně-metrický kuriozita rodiny (avg_position_pct je pouze 13.0%, reálná kniha blízko stropu), ne blokér; konsensus MECHANISM je to, co ztrácí, a propagovaný koš s jedním lookbackem již existuje jako fungující verze, takže není co ladit směrem. FAILURE PATTERN: nahrazení jednoho trendu propagovaného koše 4-horizontem >=3-z-4 konsensem NOT zlepšuje robustnost -- ředí čistě směrový momentum edge na profit_factor < 1.0 a záporný CAGR (ztráta 4 z 6 let), stejný sub-1.0-PF podpis jako opuštěný koš dlouhého horizontu (0.96) a inverse-vol koš (1.0005). To drží linii rodiny: PF > 1.2 s víceletou konzistencí (dual-TF konfluence 1.211, průřezový momentum 1.16) je skutečný edge hodný optimalizace/iterace; PF <= 1.0 znamená, že samotné upřesnění signálu selhalo, a žádná oprava velikosti to nezachrání.

Implementace

Long-short čistě směrový momentum koš napříč 10 plnou historií Binance USD-M hlavními páry (BTC, ETH, SOL, BNB, XRP, ADA, DOGE, AVAX, LINK, LTC), denně, týdenní rebalance. Směr každé nohy je konsensus napříč čtyřmi fixními SMA horizonty (20/60/120/240 dní): jde do longu, když >=3 horizonty mají cenu nad svým SMA, do shortu, když >=3 jsou pod, a zůstává flat, když se horizonty rozcházejí. Vážení je rovnoměrné (každá aktivní noha = gross_exposure/N nominální, se znaménkem), takže kniha je čistě směrová s gross <=90%. Každý rebalance přesune každou nohu na její nový cíl se znaménkem prostřednictvím jednoho nettingového delta příkazu se záložním agregátním gross limitem. Čistý OHLCV, páka 1.0. Dva laditelné parametry: consensus_threshold, rebalance_period; čtyři horizonty jsou fixní.

Kontrola backtestu

Sharpe
0,12
Celkový výnos
16,86%
Maximální drawdown
52,85%
Celkem obchodů
588
Úspěšnost
34,9%
Profit faktor
0,97

Čistý OHLCV, hlavní instrumenty s potvrzenou plnou historií, nízké poplatkové zatížení (1.64%), nejnižší plocha parametrů v rodině (2 laditelných)

Rozumné dimenzování jednotlivých pozic (avg_position_pct 13.0%, žádná dominance jediné pozice), bez likvidace

Ztrátový signál: profit_factor 0.968 (<1.0), CAGR -2.39%, Sharpe 0.12, očekávaná hodnota -$19.6/obchod, záporná v 4 z 6 let (2022 -14.8%, 2023 -28.3%, 2024 -0.8%, 2025 -10.2%)

Titulek +16.9% je recent/outlier-manufactured: v podstatě celé 2026 (+62%), neseno +44% (2024-01-23), +38% (2024-12-31), +32% (poslední svíčka 2026-06-26); return_kurtosis 168.9

Upřesnění konsensu s 4-horizontem DEGRADES propagovaný koš (Sharpe 2.17) do break-even-negativního — premisa, že zlepšuje robustnost, je falzifikována

Sharpe CI protíná 0 (-0.72 až +0.71), information_ratio -0.52, max_drawdown 52.9%

1-2 z 6

většina

Souhrn výsledků

Nahrazení jednoho trendu propagovaného koše 4-horizontem ≥3-z-4 konsensem NOT zlepšuje robustnost — ředí čistě směrový momentum edge na profit faktor <1.0 a záporný CAGR (ztráta 4 z 6 let), stejný podpis sub-1.0-PF jako opuštěné koše dlouhého horizontu a inverse-vol; linie rodiny drží, že PF >1.2 s víceletou konzistencí (dual-TF konfluence 1.211, průřezový 1.16) je skutečný edge hodný iterace, zatímco PF ≤1.0 znamená, že samotné upřesnění signálu selhalo.

Analytik vydal verdikt „opustit“ při kontrole zpětného testu před optimalizací, takže optimalizace, analýza ani kontrola rizik neproběhly: ústřední tvrzení hypotézy – že konsenzus pevných horizontů ≥3 z -4 zvyšuje robustnost oproti propagovanému koši s jediným trendem – bylo empiricky vyvráceno, protože konsenzuální podmínka a průměrování napříč více horizonty vyhladily výhodu, až zmizela, a vedly k profit factoru pod -1.0 a zápornému CAGR, které nelze napravit parametry ani dimenzováním.

Long-short koš čisté směrové hybnosti se stejnými váhami napříč přibližně 10 hlavními aktivy Binance USD-M, jehož odlišným mechanismem byl signál MULTI-HORIZON TREND CONSENSUS – každá pozice přejde do long/short pouze tehdy, když se shoduje alespoň 3 z 4 pevných SMA horizontů (20/60/120/240 dní), jinak zůstává bez pozice – s týdenním rebalancováním pomocí úplného uzavření a opětovného otevření; měl rozšířit propagovaný koš Absolute-Momentum LS s jediným trendem (Sharpe 2.17) odstraněním rizika přeučení a propadu při jediném lookbacku, při zachování validovaného schématu stejných vah a pouhých 2 laditelných parametrů.

Úprava založená na konsenzu výsledek propagovaného koše zhoršila, nikoli vylepšila: profit factor 0.968 (<1.0), CAGR -2.39%, Sharpe 0.12 s intervalem CI protínajícím nulu (-0.72 až +0.71), očekávaná hodnota -$19.6/obchod, záporná v 4 z 6 let (2022 -14.8%, 2023 -28.3%, 2025 -10.2%), maximální drawdown 52.9% – a hlavní vykazovaný údaj +16.9% tvořil prakticky celý 2026 (+62%), podpořený několika odlehlými výnosy (+44%, +38%, +32% na poslední svíčce; špičatost 168.9); dimenzování jednotlivých pozic bylo rozumné (průměrná pozice 13.0%, bez likvidace).

Stratmill je nástroj pro výzkum a paper trading, nikoli finanční poradenství ani broker. Výsledky backtestů a paper tradingu jsou hypotetické. Obchodování je spojeno s rizikem ztráty.