Přeskočit na obsah
Všechny strategie

Strategie

BTC Dlouhá pozice pro výnos z trvale záporného financování (denní)

Výsledek: Zrušeno

MajorsPersistentNegativeFundingCarryLongDailyBasket

Souhrn výsledků

MajorsPersistentNegativeFundingCarryLongDailyBasket zavedla výslovně schválenou konstrukci „dlouhá pozice, když je financování u hlavního instrumentu záporné“, rozšířila ji na koš 4 hlavních instrumentů, aby zvýšila počet událostí, a použila skutečná data o financování, plně pokrytá a započtená do PnL. Prošla skutečně férovým testem, ale výsledkem byl statisticky nevýznamný obchod s odrazem po poklesu, závislý na odlehlých hodnotách: Sharpeův poměr 0.38 s minimem CI na úrovni -1.08, úspěšnost 28%, série 19 ztrát po sobě, špičatost 356 a výnosová výhoda soustředěná do ~2-3 dnů explozivního odrazu, navíc s nedávným zhoršením (2025 -6.4%, 2026 -7%). Teze o „minimálním příjmu z financování, který udržuje ziskovost v obdobích bez trendu“ byla vyvrácena — výnos z financování nevyrovnal směrové ztráty. Při druhé iteraci ji analytik opustil s poznámkou, že Sharpeův poměr očištěný o zkreslení zohlední tlusté chvosty, stejně jako u příbuzných strategií BNB s rozšířením rozpětí a ETH s více týdenním horizontem, místo aby věnoval čas optimalizaci a znovu odvozoval důvod k zamítnutí.

Hypotéza

Strategie zaměřená pouze na dlouhé pozice a kombinující výnos z držení pozice se směrovým pohybem, využívající perpetuální futures BTCUSDT, denní svíčky a data Binance o sazbách financování. Strategie vyhledává období, kdy shortaři soustavně platí longům (záporné financování trvá několik po sobě jdoucích období po 8h), zatímco aktivum si strukturálně udržuje zdravý stav (je nad svým 100-denním SMA). V těchto obdobích dlouhá pozice zachycuje současně TWO zdroje příjmů: (1) samotnou platbu za financování — shortaři……Zobrazit víceZobrazit méně

Strategie zaměřená pouze na dlouhé pozice a kombinující výnos z držení pozice se směrovým pohybem, využívající perpetuální futures BTCUSDT, denní svíčky a data Binance o sazbách financování. Strategie vyhledává období, kdy shortaři soustavně platí longům (záporné financování trvá několik po sobě jdoucích období po 8h), zatímco aktivum si strukturálně udržuje zdravý stav (je nad svým 100-denním SMA). V těchto obdobích dlouhá pozice zachycuje současně TWO zdroje příjmů: (1) samotnou platbu za financování — shortaři předávají peníze longům každých 8h — a (2) směrový odraz, který v minulosti následoval po režimech záporného financování vyvolaných strachem u hlavních kryptoměnových aktiv. Jde o konstrukci sazby financování EXPLICITLY-ENDORSED s životaschopností podle analýz neúspěšných pokusů („LONG, když je financování NEGATIVE“ u hlavního instrumentu), strukturální opak tří opuštěných pokusů o „prodej při extrémně kladném financování“. Denní frekvence rozhodování udržuje nízké náklady na poplatky; zaměření pouze na dlouhé pozice u hlavních kryptoměnových aktiv odstraňuje nefunkční asymetrii krátké strany; platby za financování poskytují příjem s kladnou očekávanou hodnotou, který pomáhá udržovat ziskovost i v obdobích bez trendu. Strategie je záměrně jednoduchá (4 parametrů), aby se předešlo přeučení, a používá skutečná data o sazbách financování (nikoli náhradní proxy OHLCV založené na ceně), aby se předešlo problému se záměnou údajů.

Mechanismus získal podporu a ekonomika jednotlivých obchodů byla výborná (PF 4.08, očekávaná hodnota +$2,115, DD 6.1%); jedinou překážkou byla velikost vzorku (12 obchodů za ~6 let -> degenerovaný walk-forward s oknem 3). Tato iterace uplatňuje krok PREFERRED z připomínek: rozšířit záběr na malý koš hlavních perpetual kontraktů (BTC+ETH+SOL+BNB), z nichž každý přispívá vlastními okny se záporným fundingem, a zvětšit tak vzorek ~3-4x směrem k cíli ~60 obchodů WITHOUT bez změny předpokladu. Potvrdil jsem, že……Zobrazit víceZobrazit méně

Mechanismus získal podporu a ekonomika jednotlivých obchodů byla výborná (PF 4.08, očekávaná hodnota +$2,115, DD 6.1%); jedinou překážkou byla velikost vzorku (12 obchodů za ~6 let -> degenerovaný walk-forward s oknem 3). Tato iterace uplatňuje krok PREFERRED z připomínek: rozšířit záběr na malý koš hlavních perpetual kontraktů (BTC+ETH+SOL+BNB), z nichž každý přispívá vlastními okny se záporným fundingem, a zvětšit tak vzorek ~3-4x směrem k cíli ~60 obchodů WITHOUT bez změny předpokladu. Potvrdil jsem, že testovací prostředí podporuje funding jednotlivých částí u strategií s fundingem pro více instrumentů: apply_funding_to_report (runner.py) započítává každou část a funding_series_for_instrument spolu s několika dokončenými koši (CrossSectionalFundingCarryTopKRotationNeutral, PositiveFundingNearHighShortBasket) čtou supp['funding_rates_by_instrument'][iid] s náhradním použitím hodnoty 'funding_rates' platné pro celou burzu u primární části BINANCE — jde přesně o způsob přístupu zopakovaný zde, takže carry, na který strategie vysílá signál, je tentýž carry, který engine připisuje. Logika pro jednotlivé části je bajt po bajtu stejná jako v iteraci 1 (vstup, když trailing mean funding < threshold, zdravotní filtr režimu SMA, výstupy při obratu fundingu / zdravotním filtru / stopu / časovém limitu), takže schválený mechanismus i disciplína používání pouze skutečného fundingu zůstávají zachovány; změnil se pouze rozsah z jednoho aktiva na koš. Architektura používá osvědčený centralizovaný vzor pro více částí: veškerá správa objednávek probíhá v calculate_signal (základní třída ji spustí až po časovém zarovnání částí se stejným denním časovým rámcem, takže se funding každé části a SMA vyhodnocují na souběžných datech), zatímco should_enter/should_exit/position_size jsou nečinné, protože vstupní cesta základní třídy spravuje pouze primární instrument. Funding jednotlivých částí se předem parsuje do seřazených polí numpy pro kauzální průměry v okně s časovou složitostí O(log n) a kontrolou zastaralosti po cyklu 8h. Velikost pozice omezuje nominální hodnotu každé části na 22%, takže současné držení všech čtyř znamená hrubou expozici ~88% v rámci limitu futures marže při páce -1.0 (páka se uvádí pouze jako násobitel, který expozici nezvyšuje, proto se neuplatňuje kontrola nevyužité páky); každá část o velikosti ~22k překračuje minimální nominální hodnotu $100 BTC. Nastavení min_bars_required=2 umožňuje naplnění synchronních bufferů, zatímco připravenost SMA/fundingu se kontroluje pro každou část zvlášť; vracený trailing mean funding primární části je skutečně průběžně se měnící denní signál, a proto projde detekcí zmrazeného signálu Layer-2. Podle rozhodovacího pravidla by měl analytik potvrdit, že opakovaný běh dosáhne ~60+ obchodů a že výhoda přetrvá i po vyloučení nejlepších 2 obchodů (varování kvůli špičatosti rozdělení), než se budou ladit pouze čtyři základní parametry.

Neoptimalizujte — nejprve uveďte, že financování IS je zde započteno do PnL a časová řada financování je plně pokrytá (2021-2026, bez mezery v datech), takže jde o férový test započteného výnosu při záporném financování; problém je v metrikách, nikoli v datech či možnosti započtení. Výsledek nemá statisticky rozlišitelnou výhodu (Sharpeův poměr 0.38 s sharpe_ci_low -1.08, přičemž CI výrazně zahrnuje nulu) a jde o extrémní směrovou sázku s tlustými chvosty, nikoli o předpokládaný stabilní výnos z držení pozice:……Zobrazit víceZobrazit méně

Neoptimalizujte — nejprve uveďte, že financování IS je zde započteno do PnL a časová řada financování je plně pokrytá (2021-2026, bez mezery v datech), takže jde o férový test započteného výnosu při záporném financování; problém je v metrikách, nikoli v datech či možnosti započtení. Výsledek nemá statisticky rozlišitelnou výhodu (Sharpeův poměr 0.38 s sharpe_ci_low -1.08, přičemž CI výrazně zahrnuje nulu) a jde o extrémní směrovou sázku s tlustými chvosty, nikoli o předpokládaný stabilní výnos z držení pozice: tail_ratio 0.125, return_kurtosis 356, win_rate 28% a max_consecutive_losses 19 znamenají, že veškerá výnosová výhoda spočívá na ~2-3 dnech explozivního odrazu (2021-02-10 +41%, largest_win $45k), zatímco mezi nimi strategie prodělává. Teze o „minimálním příjmu z financování, který udržuje ziskovost v obdobích bez trendu“ je proto vyvrácena — připsaný výnos z financování nevyrovnává směrové ztráty. Optimalizace výběrem nejlepšího výsledku z N pokusů zvýší Sharpeův poměr a Sharpeův poměr očištěný o zkreslení (který výrazně penalizuje špičatost) jej upraví zpět pod hranici očekávaného maxima daného náhodou; stejný osud potkal příbuzné strategie náročné na špičatost BNB s rozšířením rozpětí (DSR 0.67) a ETH s vícetýdenním sledováním trendu. Výnosová výhoda se navíc v poslední době zhoršuje (2025 -6.4%, 2026 -7%) a maximální pokles činí 36%. Nejde o řídkost vzorku (113 obchodů) ani o chybu ve velikosti pozic — jde o statisticky nevýznamnou výhodu závislou na odlehlých hodnotách a žádné ladění funding_lookback/prahu/regime_sma/stop-lossu nepřemění směrovou sázku, jejíž CI zahrnuje nulu, špičatost činí -356 a série ztrát je 19, na výnos z držení pozice odolný vůči budoucím podmínkám. Strategii opusťte místo toho, abyste strávili 2 hodin dalším odvozováním důvodu k zamítnutí; konstrukce dlouhé pozice při záporném financování u hlavních instrumentů se chová jako obchod na prudký odraz po poklesu s tlustými chvosty, nikoli jako nasaditelná výnosová výhoda z financování.

Implementace

Dlouhá košová strategie zaměřená na výnos z držení pozice a směr trhu při trvale záporném financování, používající BTCUSDT (primární) + perpetuální kontrakty ETHUSDT, SOLUSDT, BNBUSDT BINANCE USD-M, denní svíčky. Na každé části nezávisle otevře dlouhou pozici, když je klouzavý průměr financování dané části za předchozí období pod funding_threshold (<=0, shortaři platí longům) AND závěrečná cena dané části je nad její vlastní hodnotou 100-denního režimu SMA; zachycuje tak platbu za financování (držitel dlouhé……Zobrazit víceZobrazit méně

Dlouhá košová strategie zaměřená na výnos z držení pozice a směr trhu při trvale záporném financování, používající BTCUSDT (primární) + perpetuální kontrakty ETHUSDT, SOLUSDT, BNBUSDT BINANCE USD-M, denní svíčky. Na každé části nezávisle otevře dlouhou pozici, když je klouzavý průměr financování dané části za předchozí období pod funding_threshold (<=0, shortaři platí longům) AND závěrečná cena dané části je nad její vlastní hodnotou 100-denního režimu SMA; zachycuje tak platbu za financování (držitel dlouhé pozice inkasuje financování, když je záporné) i odraz po obavách trhu. Každá část uzavře pozici, když financování přesvědčivě přejde do kladných hodnot, její závěrečná cena klesne pod SMA, zasáhne 8% stop-loss nebo uplyne 45 dní. Financování jednotlivých částí pochází z supplementary_data['funding_rates_by_instrument'] (pro primární část BINANCE se při nedostupnosti použije 'funding_rates'); část bez časové řady financování nikdy neobchoduje (bez náhradního cenového proxy). Velikost každé části je 22% vlastního kapitálu, takže hrubá expozice v nejhorším případě (drží-li se všechny čtyři části) zůstává pod 100% při páce 1.0. Čtyři hlavní parametry: funding_lookback_days, funding_threshold, regime_sma, stop_pct.

Kontrola backtestu

Sharpe
0,38
Celkový výnos
17,65%
Maximální drawdown
36,38%
Celkem obchodů
113
Úspěšnost
28,3%
Profit faktor
1,19

Data o financování jsou dobře pokrytá (2021-2026, bez mezery) a započítávají se do PnL — férový test schválené konstrukce dlouhé pozice při záporném financování; oprava koše v iteraci-1 zvýšila vzorek na 113 obchodů

Čisté nastavení velikosti pozice v dolarech (bez kolapsu), nasaditelná kapacita ($97M, cenový dopad 3.2%), kladný výsledek v 4 z 6 let

Žádná významná výhoda: Sharpeův poměr 0.38 s sharpe_ci_low -1.08 (CI výrazně zahrnuje 0)

Závislost na extrémních odlehlých hodnotách: špičatost 356, tail_ratio 0.125; výnosová výhoda stojí na ~2-3 dnech prudkého odrazu (2021-02-10 +41%, largest_win $45k) — Sharpeův poměr očištěný o zkreslení odmítne tlusté chvosty

Teze o „minimálním příjmu z funding plateb“ je vyvrácena: win_rate 28%, max_consecutive_losses 19 — strategie prodělává mezi vzácnými směrovými prudkými pohyby, místo aby přinášela stabilní výnos z držení pozice

Nedávné zhoršení (2025 -6.4%, 2026 -7%) a max_DD 36.4%

Analýza

Zatím neoptimalizujte NOT — mechanismus je správný a schválený (long při záporném fundingu u významného aktiva; funding IS se nyní započítává, takže carry odpovídá skutečnosti) a ekonomika jednotlivých obchodů je výborná (PF 4.08, očekávaná hodnota +$2,115, maximální DD 6.1%, realistická volatilita 18.9%, kladné výsledky ve většině let při expozici 8%). Překážkou je velikost vzorku: pouze 12 obchodů za ~6 let (~2/rok), což činí walk-forward s oknem 3 degenerovaným (~1-2 OOS obchodů na okno) — přesně toto selhání……Zobrazit víceZobrazit méně

Zatím neoptimalizujte NOT — mechanismus je správný a schválený (long při záporném fundingu u významného aktiva; funding IS se nyní započítává, takže carry odpovídá skutečnosti) a ekonomika jednotlivých obchodů je výborná (PF 4.08, očekávaná hodnota +$2,115, maximální DD 6.1%, realistická volatilita 18.9%, kladné výsledky ve většině let při expozici 8%). Překážkou je velikost vzorku: pouze 12 obchodů za ~6 let (~2/rok), což činí walk-forward s oknem 3 degenerovaným (~1-2 OOS obchodů na okno) — přesně toto selhání znehodnotilo vzorky SOL DCA (19 obchodů), AVAX (26) a BNB DCA v této relaci. Výsledky strategie se navíc soustřeďují kolem odlehlých hodnot (špičatost rozdělení 44.9, odraz 2023-10-29 +10%) a sharpe_ci_low -0.87 zasahují do období 0. ACTION — zvyšte počet událostí při zachování předpokladu: (1) PREFERRED: rozšiřte strategii na malý koš hlavních perpetual kontraktů (BTC+ETH+SOL+BNB), z nichž každý přispívá vlastními okny se záporným fundingem, a zvětšete tak vzorek ~3-4x bez změny mechanismu; velikost každé části nastavte tak, abyste řídili hrubou expozici. (2) OR uvolněte vstupní okno (zkracujte funding_lookback_days / umožněte dřívější opětovný vstup) a zachovejte funding_threshold <= 0, aby šlo stále o skutečný signál záporného fundingu. Cílem je přibližně 60-100 obchodů, aby každé okno OOS mělo 5+ obchodů. ALSO Ověřte, zda výhoda přetrvá po vyloučení nejlepších 2 obchodů (varování kvůli špičatosti rozdělení) a zda se příjem z fundingu promítá do PnL obchodů. DECISION RULE: opakovaný běh dosáhne ~60+ obchodů napříč 2020-2026 a výhoda zůstane robustní po vyloučení odlehlých hodnot -> optimalizujte (laďte pouze funding_lookback_days, funding_threshold, regime_sma, stop_pct); stále <30 obchodů nebo zhroucení výhody bez odlehlých hodnot -> strategii opusťte (režim záporného fundingu je v tomto rozsahu příliš vzácný). Podrobné připomínky byly zapsány do workspace/discussions/ab2eb2f4-f00b-4c70-b5c4-fcb523cb8006/iteration_1_feedback.md

Souhrn výsledků

Schválená konstrukce dlouhé pozice při záporném financování u hlavních instrumentů se chová jako směrová sázka na prudký odraz po poklesu s tlustými chvosty, nikoli jako nasaditelná výnosová výhoda z financování — připsané výnosy z financování nevyrovnávají směrové ztráty mezi vzácnými dny odrazu a žádné ladění parametrů nepřemění výsledek, jehož CI zahrnuje nulu, špičatost je -356 a série ztrát je 19, na výnos z financování odolný vůči budoucím podmínkám.

Analytik ji opustil při závěrečném posouzení zpětného testu, před optimalizací, protože při férovém testu s plně započteným financováním nebyla statisticky rozlišitelná výhoda (Sharpeův poměr 0.38, CI zahrnuje nulu) a teze o „minimálním příjmu z funding plateb“ byla vyvrácena: úspěšnost 28% a série 19 ztrát ukázaly, že strategie prodělávala mezi vzácnými směrovými prudkými pohyby, místo aby přinášela stabilní výnos z držení pozice, takže Sharpeův poměr očištěný o zkreslení a penalizující špičatost by ji odmítl.

Strategie kombinující pouze dlouhé pozice s výnosem z držení pozice a směrovým pohybem při trvale záporném financování, aplikovaná na koš 4 hlavních Binance perpetuálních kontraktů (BTC/ETH/SOL/BNB) s denními svíčkami a skutečnými daty sazeb financování — nezávisle otevírá dlouhou pozici v každé části, když její financování za předchozí období zůstává trvale záporné (shortaři platí longům) a aktivum se drží nad svým 100-denním SMA; cílem je zachytit příjem z financování i směrový odraz, který následuje po režimech záporného financování vyvolaných strachem, s parametry 4 a bez náhradního cenového proxy.

Při plném pokrytí financování (2021-2026) a jeho započtení do PnL zvýšila oprava koše vzorek na 113 obchodů, ale výsledek neukázal žádnou významnou výhodu: celkový výnos 17.65% (CAGR 4.4%), Sharpeův poměr 0.38 s minimem CI na úrovni -1.08, faktor zisku 1.19, úspěšnost 28.3%, maximální pokles 36.4%, maximálně 19 po sobě jdoucích ztrát a extrémní závislost na odlehlých hodnotách (špičatost 356, poměr chvostů 0.125); výnosová výhoda spočívá na ~2-3 dnech explozivního odrazu.

Stratmill je nástroj pro výzkum a paper trading, nikoli finanční poradenství ani broker. Výsledky backtestů a paper tradingu jsou hypotetické. Obchodování je spojeno s rizikem ztráty.