رفتن به محتوا
همه راهبردها

استراتژی‌ها

ETH BINANCE_SPOT + ETH HYPERLIQUID حمل فاندینگ مثبت و مبنا بین‌صرافی (جفت خنثی از نظر بازار، پایش 4H، دارای 3 پارامتر، بدون حد ضرر جهت‌دار)

نتیجه: رهاشده

EthCrossVenuePositiveFundingBasisCarryNeutral4H

خلاصه نتیجه

EthCrossVenuePositiveFundingBasisCarryNeutral4H تلاش کرد در ETH دو مزیت ساختاری انباشته را کسب کند: درآمد فاندینگ مثبت Hyperliquid و همگرایی مبنای HL/اسپات؛ این کار با نگهداری جفتی از پوزیشن فروش پرپچوال و خرید اسپات با ارزش دلاری برابر انجام شد و صراحتاً از سازوکارهای جهت‌دار و آماری‌ای پرهیز کرد که پیش‌تر در این جلسه شکست خورده بودند. پیاده‌سازی درست بود: واقعاً خنثی از نظر بازار بود (بتا 0.0002)، موتور فاندینگ را به‌صورت مدل‌سازی‌شده محاسبه و منظور کرد، و 496 روز سابقه فاندینگ HL بدون مشکل بارگذاری شد؛……نمایش بیشترنمایش کمتر

EthCrossVenuePositiveFundingBasisCarryNeutral4H تلاش کرد در ETH دو مزیت ساختاری انباشته را کسب کند: درآمد فاندینگ مثبت Hyperliquid و همگرایی مبنای HL/اسپات؛ این کار با نگهداری جفتی از پوزیشن فروش پرپچوال و خرید اسپات با ارزش دلاری برابر انجام شد و صراحتاً از سازوکارهای جهت‌دار و آماری‌ای پرهیز کرد که پیش‌تر در این جلسه شکست خورده بودند. پیاده‌سازی درست بود: واقعاً خنثی از نظر بازار بود (بتا 0.0002)، موتور فاندینگ را به‌صورت مدل‌سازی‌شده محاسبه و منظور کرد، و 496 روز سابقه فاندینگ HL بدون مشکل بارگذاری شد؛ بنابراین نتیجه منفی حاصل اندازه‌گیری واقعی بود، نه خطای داده یا اعتباردهی. اما بر اساس نتیجه منظورشده، پیوسته زیان داد: شارپ -6.48، profit_factor 0.94، CAGR -1.77%؛ زیرا کارمزدهای مدل‌سازی‌شده در معامله رفت‌وبرگشت چهارلگی، 10.51% از ناخالص بود و بازده حمل اندک باعث شد avg_win عملاً برابر با avg_loss باشد. پس از آن‌که دو تکرار وجود مانع آستانه‌ای ساختاری را آشکار کردند (شرط ورود گزینشی فقط 4x بار طی 28 ماه فعال شد؛ شرط ورود آسان‌گیر 268x بار فعال شد اما خالصاً زیان‌ده بود)، تحلیل‌گر آن را در مرحله بازبینی بک‌تست کنار گذاشت و نتیجه گرفت که بازده حمل در یک دارایی بزرگ و کارآمد واقعی است، اما از هزینه اجرای بین‌صرافی خودش کمتر است؛ بنابراین هرگز به مرحله بهینه‌سازی نرسید.

فرضیه

یک استراتژی DOLLAR-NEUTRAL CROSS-VENUE PAIR که TWO برتری ساختاریِ انباشته را در ETH به‌کار می‌گیرد: (الف) درآمد حاصل از نرخ تأمین مالی قرارداد دائمی هایپرلیکویید، هنگامی که نرخ تأمین مالی به‌طور پایدار مثبت است، و (ب) همگرایی مبنا میان قرارداد دائمی هایپرلیکویید و بازار نقدی بایننس، هنگامی که قرارداد دائمی HL با صرف معامله می‌شود. سازوکار: در پایان هر کندل 4H، آخرین نرخ تأمین مالی HL 8h را می‌خوانیم و مبنای HL_perp_close / BINANCE_SPOT_close - 1 را محاسبه می‌کنیم. وقتی شرایط BOTH هم‌زمان برقرار باشند (نرخ تأمین……نمایش بیشترنمایش کمتر

یک استراتژی DOLLAR-NEUTRAL CROSS-VENUE PAIR که TWO برتری ساختاریِ انباشته را در ETH به‌کار می‌گیرد: (الف) درآمد حاصل از نرخ تأمین مالی قرارداد دائمی هایپرلیکویید، هنگامی که نرخ تأمین مالی به‌طور پایدار مثبت است، و (ب) همگرایی مبنا میان قرارداد دائمی هایپرلیکویید و بازار نقدی بایننس، هنگامی که قرارداد دائمی HL با صرف معامله می‌شود. سازوکار: در پایان هر کندل 4H، آخرین نرخ تأمین مالی HL 8h را می‌خوانیم و مبنای HL_perp_close / BINANCE_SPOT_close - 1 را محاسبه می‌کنیم. وقتی شرایط BOTH هم‌زمان برقرار باشند (نرخ تأمین مالی HL >= +0.02% به‌ازای هر 8h، و مبنای AND HL/بازار نقدی >= +0.15%)، یک جفت خنثی از نظر بازار باز می‌کنیم: LONG ETH در BINANCE_SPOT و SHORT ETH در قرارداد دائمی HYPERLIQUID، با ارزش دلاری برابر و معادل 20% سرمایه به‌ازای هر سوی جفت (40% سرمایه‌گذاری‌شده در مجموع). تا وقتی جفت باز است، سوی فروش استقراضی HL پرداخت‌های مثبت نرخ تأمین مالی را هر 8h دریافت می‌کند (RECEIVES) و منتظر می‌مانیم تا مبنای HL/بازار نقدی همگرا شود (سودوزیان مبنا). وقتی ANY مورد از این شرایط برقرار شود، جفت را می‌بندیم (هر دو سوی BOTH را هم‌زمان با سفارش بازار می‌بندیم): نرخ تأمین مالی HL به کمتر از 0 برسد (منبع درآمد تمام شده)، مبنا به <= 0 همگرا شود (سود مبنا محقق شده)، یا 14 روز تقویمی سپری شود (توقف زمانی). چون موقعیت از نظر دلاری خنثی است، حد توقف زیان جهت‌دار نداریم؛ در عوض، کلید توقف زیان سودوزیان سبد، اگر زیان تحقق‌نیافته ترکیبی از -5% سرمایه بیشتر شود، هر دو سو را می‌بندد (برای مهار انحراف اجرا یا گسترش شدید مبنا). این روش صریحاً از دسته‌سازوکارهای ناموفق این جلسه پرهیز می‌کند: NOT استراتژی مومنتوم/شکست (فرسوده‌شده بر اثر تغییر رژیم)، NOT فروش استقراضی تک‌سویه بر مبنای نرخ تأمین مالی (جهت اشتباه در بازار صعودی)، NOT استراتژی مقطعی میان دارایی‌های بزرگِ هم‌بسته (فروپاشی هم‌بستگی)، NOT جفت MR مبتنی بر قراردادهای دائمی (4 شکاف کارمزدِ دو سوی معامله). مزیت این استراتژی از MECHANICAL CASH FLOW + BASIS CONVERGENCE برای دارایی SINGLE در TWO بازار به دست می‌آید، نه از بازگشت میانگین آماری یا شرط‌بندی جهت‌دار. هم‌زمان 4 سهمیه کم‌نماینده سبد را پوشش می‌دهد: HYPERLIQUID (4.9% در برابر هدف 20%)، BINANCE_SPOT (10.5% در برابر هدف 15%)، CROSS-VENUE (6.3% در برابر هدف 15%)، جهت LONG+SHORT (12.6% در برابر ظرفیت باقی‌مانده 45%).

بازخورد تأیید کرد که استراتژی به‌درستی پیاده‌سازی شده، اما بسیار بیش‌ازحد گزینشی است (4 ورود طی 28 ماه -> حدود 1 معامله در هر پنجره پیش‌رونده که برای برازش فقط به نویز منجر می‌شود) و شرط ورود 0.15% مبنا با شرط AND را محدودیت اصلی دانست، چون مبنای ETH پرپچوال HL/اسپات Binance به‌ندرت به 15 نقطه پایه می‌رسد. کوچک‌ترین اصلاح، آسان‌گیری پارامترهای تجویزشده به‌همراه سنجه تشخیصی تراکم درخواستی است، درحالی‌که منطق سازوکار دست‌نخورده می‌ماند: (1) مقدار پیش‌فرض entry_basis_pct از 0.0015 به 0.0 تغییر می‌کند؛ بنابراین مبنا……نمایش بیشترنمایش کمتر

بازخورد تأیید کرد که استراتژی به‌درستی پیاده‌سازی شده، اما بسیار بیش‌ازحد گزینشی است (4 ورود طی 28 ماه -> حدود 1 معامله در هر پنجره پیش‌رونده که برای برازش فقط به نویز منجر می‌شود) و شرط ورود 0.15% مبنا با شرط AND را محدودیت اصلی دانست، چون مبنای ETH پرپچوال HL/اسپات Binance به‌ندرت به 15 نقطه پایه می‌رسد. کوچک‌ترین اصلاح، آسان‌گیری پارامترهای تجویزشده به‌همراه سنجه تشخیصی تراکم درخواستی است، درحالی‌که منطق سازوکار دست‌نخورده می‌ماند: (1) مقدار پیش‌فرض entry_basis_pct از 0.0015 به 0.0 تغییر می‌کند؛ بنابراین مبنا به فیلتری نرم برای جلوگیری از تخفیف تبدیل می‌شود، نه شرط سخت و هم‌زمان، و بازده حمل فاندینگ (مزیتی که موتور به‌طور قابل‌اتکا از طریق funding_accrual به لگ فروش منظور می‌کند) نیروی محرک اصلی می‌شود؛ (2) مقدار پیش‌فرض entry_funding_8h از 0.0002 به 0.00005 تغییر می‌کند و به کف فاندینگ مثبت پایدار نزدیک می‌شود تا ورودها در دوره‌هایی که فاندینگ مثبت است فعال شوند؛ (3) گزارش تراکم به‌سبک ثبت یک‌باره (که هر 1000 کندل، نسبت‌های تجمعی را منتشر می‌کند) در کل بازه تعداد دفعات برقرارشدن فاندینگ>=آستانه، مبنا>=آستانه و هر دو شرط BOTH را گزارش می‌کند — و مستقیماً نشان می‌دهد که آیا تراکم بازده حمل قابل معامله وجود دارد، دقیقاً همان‌طور که درخواست شده بود. همه موارد دیگر — تجزیه سری زمانی فاندینگ (تابع‌های کمکی در سطح ماژول برای سازگاری با پروکسی Layer-2)، محاسبه مبنای هم‌زمان، ورود دوگانه (HL SELL + اسپات BUY با ارزش دلاری برابر)، خروج هنگام پایان فاندینگ / همگرایی مبنا / توقف زمانی / فعال‌شدن کلید توقف زیان، بستن هر دو لگ، و اندازه‌گذاری با خنثی‌بودن دلاری — بایت‌به‌بایت یکسان است؛ بنابراین لایه‌های پیشینِ پذیرفته‌شده و سازوکار فاندینگ محاسبه‌شده توسط موتور حفظ می‌شوند و قاعده ورود نکردن در صورت نامشخص بودن فاندینگ (unknown funding => no entry) همچنان برقرار است. اهرم روی 1.0 می‌ماند (خنثی از نظر دلاری؛ اهرم>1 بتای ETH را دوباره وارد می‌کند)، بنابراین شرط اهرم استفاده‌نشده اعمال نمی‌شود. طبق قاعده تصمیم بازخورد: بک‌تست را دوباره اجرا کنید و >= 50 معامله جفتی با بازده خالص مثبت و غیرصفر پس از کارمزد را تأیید کنید؛ اگر شرط‌های ورود آسان‌گیرتر همچنان نشان دهند که بازده حمل فاندینگ و مبنا ذاتاً در ETH بسیار اندک است (گزارش تراکم مقدار آن را مشخص می‌کند)، آن را کنار بگذارید یا روی صرافی/دارایی‌ای با فاندینگ/مبنای پایدارتر بازتعریف کنید، نه این‌که بی‌حاصل دست‌کاری کنید.

کری تأمین مالی و مبنای میان‌صرافی ETH به‌درستی ساخته شده و از نظر بازار خنثی است (بتا 0.0002، نوسان 0.48%)؛ تأمین مالی IS ثبت شده (طبق دفتر ثبت انباشت تأمین مالی موتور) و تاریخچه تأمین مالی HL نیز بدون مشکل بارگذاری شده است (496 روز، 268 ورودی) ــ پس این موضوع NOT مسئله ثبت اعتبار یا مانع داده نیست. بر پایه نتیجه CREDITED، استراتژی به‌طور پیوسته زیان‌ده است: شارپ -6.48، profit_factor 0.94، امید ریاضی -$15.66/معامله، CAGR -1.77%، با افتی مداوم به میزان -0.02% تا -0.05%/روز و بازده منفی در تقریباً همه ماه‌ها. ROOT……نمایش بیشترنمایش کمتر

کری تأمین مالی و مبنای میان‌صرافی ETH به‌درستی ساخته شده و از نظر بازار خنثی است (بتا 0.0002، نوسان 0.48%)؛ تأمین مالی IS ثبت شده (طبق دفتر ثبت انباشت تأمین مالی موتور) و تاریخچه تأمین مالی HL نیز بدون مشکل بارگذاری شده است (496 روز، 268 ورودی) ــ پس این موضوع NOT مسئله ثبت اعتبار یا مانع داده نیست. بر پایه نتیجه CREDITED، استراتژی به‌طور پیوسته زیان‌ده است: شارپ -6.48، profit_factor 0.94، امید ریاضی -$15.66/معامله، CAGR -1.77%، با افتی مداوم به میزان -0.02% تا -0.05%/روز و بازده منفی در تقریباً همه ماه‌ها. ROOT CAUSE: کری تأمین مالی و مبنای ثبت‌شده ETH-HL برای پوشش هزینه اجرای میان‌صرافی کافی نیست ــ کارمزد برابر با 10.51% از ناخالص در رفت‌وبرگشت 4-لِگی است (ورود و خروج در دو صرافی)، و avg_win ($499) عملاً برابر با avg_loss ($507) است؛ یعنی درآمد تأمین مالی به‌طور نظام‌مند تراز را به‌سوی سودآوری نمی‌برد. سابقه تکرارها یک محدودیت ساختاری را تأیید می‌کند، نه خطای تنظیم پارامترها: در شرط گزینشی مبنای 0.15% (تکرار 1) تنها 4x بار در 28 ماه فعال شد (برای بهینه‌سازی بیش از حد نادر است)؛ با کاهش شرط به مبنا>=0 / تأمین مالی>=0.00005 (تکرار 2)، 268x بار فعال می‌شود، اما هر معامله پس از کسر هزینه‌ها زیان‌ده است ــ هیچ حد میانی‌ای وجود ندارد که در آن کری ETH HL هم به‌اندازه کافی پرتکرار باشد و هم آن‌قدر بازده داشته باشد که از کارمزدها فراتر رود. بهینه‌سازی نکنید: پارامترهای قابل تنظیم 3 نمی‌توانند از این محدودیت بگریزند؛ بالا بردن آستانه تأمین مالی دوباره به وضعیت آزمون‌ناپذیر 4-معامله‌ای می‌رسد و هزینه محدودکننده (کارمزدها در برابر کری ثبت‌شده اندک در یک دارایی اصلی کارآمد) با پارامترها تغییر نمی‌کند. تکرار نکنید: سازوکار درست است (دلتاخنثی، تأمین مالی ثبت‌شده، مبنای محاسبه‌شده) و یک بار هم تکرار شده است؛ ایرادی وجود ندارد، مزیت پس از کسر کارمزدها صرفاً وجود ندارد. FAILURE PATTERN: کری تأمین مالی و مبنای میان‌صرافی برای یک دارایی اصلی (ETH، اسپات بایننس در برابر پرپ HL) هزینه‌های میان‌صرافی خودش را پوشش نمی‌دهد ــ کری ثبت‌شده از نظر ساختاری بیش از حد اندک است (کارمزد 10.51% از ناخالص، avg_win~avg_loss، زیان تدریجی و پیوسته، شارپ -6.48) و در دام آستانه گرفتار است (گزینشی => 4 معامله/28 ماه؛ آسان‌گیرانه => 268 معامله زیان‌ده). این نتیجه‌ای سنجیده درباره اندک بودن مزیت در برابر کارمزدها برای کری CREDITED است و با نگرانی پیشین درباره ثبت اعتبار ــ که اکنون برطرف شده ــ تفاوت دارد؛ کری در یک دارایی اصلی با تأمین مالی کارآمد واقعی است، اما از هزینه اجرای 4-لِگی کمتر است.

پیاده‌سازی

جفت درآمدیِ نرخ تأمین مالی ETH میان‌بازاری و خنثی از نظر دلار: فروش استقراضی قرارداد دائمی ETHUSD.HYPERLIQUID + خرید ETHUSDT.BINANCE_SPOT، با ارزش دلاری برابر و معادل 20% سرمایه به‌ازای هر سو و پایش روی کندل‌های 4H. سوی فروش استقراضی HL پرداخت‌های مثبت نرخ تأمین مالی را دریافت می‌کند (مزیت جریان نقدی ثبت‌شده توسط موتور) و موقعیت از همگرایی مبنای HL/بازار نقدی سود می‌برد. تکرار 2 قید ورود بیش‌ازحد گزینشی را که در 28 ماه فقط 4 بار فعال شد، آسان‌تر می‌کند: entry_basis_pct به 0.0 تغییر می‌کند (فقط لازم است HL با تخفیف معامله نشود؛ در نتیجه مبنا صافی نرم است) و entry_funding_8h به کف نرخ تأمین مالی پایدار نزدیک‌تر می‌شود (0.005%/8h)، تا ورودها عمدتاً با درآمد حاصل از نرخ تأمین مالی مثبت هدایت شوند. گزارشی از تراکم در کل بازه نیز سهم کندل‌هایی را ثبت می‌کند که شرط نرخ تأمین مالی، شرط مبنا یا هر دو را برآورده می‌کنند؛ بنابراین تصمیم ادامه‌دادن یا کنارگذاشتن بر داده متکی است. خروج در صورت منفی‌شدن نرخ تأمین مالی، همگرایی مبنا، توقف زمانی 14-روزه یا فعال‌شدن کلید توقف زیان سودوزیان ترکیبی -5% انجام می‌شود. سه متغیر قابل تنظیم: entry_funding_8h، entry_basis_pct، per_leg_pct.

بررسی بک‌تست

شارپ
-6٫48
بازده کل
-7٫39%
حداکثر افت سرمایه
7٫39%
کل معاملات
536
نرخ برد
48٫9%
ضریب سود
0٫94

به‌درستی خنثی از نظر بازار (بتا 0.0002، نوسان‌پذیری 0.48%، max_drawdown 7.4%، بدون لیکوییدشدن)؛ فاندینگ IS به‌صورت مدل‌سازی‌شده توسط موتور منظور شد و سابقه فاندینگ HL (496d) بارگذاری شد — سازوکار طبق طراحی پیاده‌سازی شد

سیگنال‌ها پس از آسان‌گیری آستانه در تکرار -2 با تراکم بالا فعال شدند (268 جفت)، بنابراین نتیجه منفی اندازه‌گیری واقعی است، نه ناشی از کم‌تراکم‌بودن

زیان خالص پیوسته: شارپ -6.48، profit_factor 0.94، امید ریاضی -$15.66/معامله، CAGR -1.77%، منفی در تقریباً همه ماه‌ها — زیان روزانه پیوسته از -0.02% تا -0.05%/روز

بازده حمل مدل‌سازی‌شده برای غلبه بر کارمزدهای مدل‌سازی‌شده بین‌صرافی بسیار اندک بود: commission_pct_of_gross 10.51% در معامله رفت‌وبرگشت 4لگی؛ avg_win $499 ~ avg_loss $507 (درآمد فاندینگ سبد معاملاتی را به سوددهی نرساند)

مانع آستانه‌ای ساختاری: شرط ورود گزینشی (تکرار1، مبنای 0.15%) در 4x/28 ماه فعال شد (آزمون‌ناپذیر)؛ شرط ورود آسان‌گیر (تکرار2) 268x بار فعال شد اما خالصاً زیان‌ده بود — سطح میانی سودآوری وجود ندارد

ETH دارایی بزرگی با فاندینگ کارآمد است؛ پریمیوم حمل مثبت پایدار در مقایسه با هزینه اجرای بین‌صرافی کوچک است

تحلیل

استراتژی درست پیاده‌سازی شده، اما برای بهینه‌سازی بیش از حد گزینشی است: شرط ترکیبی ورود فقط 4 بار در حدود 28 ماه فعال شد (8 معامله مربوط به سوی جفت، data_days=26). با حدود 1 معامله در هر پنجره آزمون پیش‌رونده، بهینه‌سازی صرفاً روی نویز برازش می‌شود و مجموعه نگه‌داشته‌شده برای ارزیابی بی‌معنا خواهد بود. پیش از اجرای دوباره بهینه‌سازی، تعداد معاملات را به سطحی معنادار از نظر آماری برسانید (هدف: دست‌کم 50 معامله جفت در کل بازه) و تراکم را با توزیع FUNDING COVERAGE / مبنا که استراتژی از پیش ثبت می‌کند، تأیید کنید.……نمایش بیشترنمایش کمتر

استراتژی درست پیاده‌سازی شده، اما برای بهینه‌سازی بیش از حد گزینشی است: شرط ترکیبی ورود فقط 4 بار در حدود 28 ماه فعال شد (8 معامله مربوط به سوی جفت، data_days=26). با حدود 1 معامله در هر پنجره آزمون پیش‌رونده، بهینه‌سازی صرفاً روی نویز برازش می‌شود و مجموعه نگه‌داشته‌شده برای ارزیابی بی‌معنا خواهد بود. پیش از اجرای دوباره بهینه‌سازی، تعداد معاملات را به سطحی معنادار از نظر آماری برسانید (هدف: دست‌کم 50 معامله جفت در کل بازه) و تراکم را با توزیع FUNDING COVERAGE / مبنا که استراتژی از پیش ثبت می‌کند، تأیید کنید. SPECIFIC CHANGES: (1) قید مبنای 0.15% AND عامل محدودکننده است؛ مبنای قرارداد دائمی هایپرلیکویید/اسپات بایننس در ETH به‌ندرت به 0.15% می‌رسد، بنابراین تقریباً همه ورودها را سرکوب می‌کند. entry_basis_pct را به‌طور چشمگیری کاهش دهید (برای نمونه، 0.0003-0.0005 یا 0.0 را بیازمایید) تا محرک اصلی استراتژی درآمد حاصل از نرخ تأمین مالی مثبت باشد؛ مزیتی که اکنون موتور آن را به‌طور قابل‌اتکا ثبت می‌کند. مبنا باید صافی ثانویه باشد، نه شرطی سخت که حتماً باید هم‌زمان برقرار شود. (2) entry_funding_8h را به کف نرخ تأمین مالی پایدار نزدیک‌تر کنید و بررسی کنید نرخ تأمین مالی HL به‌تنهایی چند بار از آن عبور می‌کند. (3) گزارشی یک‌باره اضافه کنید که در کل بازه سهم کندل‌هایی را نشان دهد که در آن‌ها نرخ تأمین مالی>=آستانه، مبنا>=آستانه، و هر دو شرط BOTH برقرارند؛ این گزارش مستقیماً نشان می‌دهد آیا تراکم معاملات‌پذیر وجود دارد یا نه. (4) بک‌تست را دوباره اجرا کنید و پیش از رفتن به مرحله بهینه‌سازی، دست‌کم 50 معامله و بازده خالص غیرمسطح را تأیید کنید. IMPORTANT: اگر بررسی نشان دهد ترکیب نرخ تأمین مالی و مبنا ذاتاً در ETH نادر است، حتی پس از آسان‌گیری شروط، یا شروط آسان‌گیرانه پس از کارمزد مزیت خالص مثبتی ایجاد نمی‌کنند، باید این ایده را کنار گذاشت (یا آن را برای بازار/دارایی‌ای با نرخ تأمین مالی یا مبنای پایدارتر بازتعریف کرد)، نه اینکه بی‌هدف دست‌کاری‌اش کرد؛ توزیع را گزارش کنید تا تصمیم بعدی بر داده متکی باشد.

خلاصه نتیجه

استراتژی حمل فاندینگ و مبنا در یک دارایی، بین دو صرافی، روی دارایی بزرگی با فاندینگ کارآمد مانند ETH، گرفتار مانع آستانه‌ای شده و هیچ سطح میانی سودآوری ندارد — شرط ورود گزینشی برای آن‌که قابل‌آزمون باشد، بیش از حد کم فعال می‌شود (4x/28 ماه)، درحالی‌که شرط ورود آسان‌گیر اغلب فعال می‌شود اما خالصاً زیان‌ده است — زیرا پریمیوم حمل مثبت پایدار از هزینه اجرای بین‌صرافی 4لگی کمتر است.

تحلیل‌گر آن را در مرحله بازبینی بک‌تست کنار گذاشت (رأی: کنارگذاری)، زیرا بازده حمل محاسبه‌شده و مدل‌سازی‌شده از نظر ساختاری برای پوشش کارمزدهای بین‌صرافی بسیار اندک بود — درآمد فاندینگ سبد معاملاتی را به سوددهی نرساند و در تقریباً همه ماه‌ها زیان روزانه پیوسته‌ای از -0.02% تا -0.05%/روز ایجاد کرد؛ بهینه‌سازی هرگز اجرا نشد.

یک جفت معاملاتی ETH بین‌صرافی، خنثی از نظر ارزش دلاری، که هنگام مثبت‌بودن فاندینگ HL و غیرمنفی‌بودن مبنای HL/اسپات، پرپچوال Hyperliquid را می‌فروخت و اسپات Binance را می‌خرید؛ هدف، انباشتن جریان نقدی مکانیکی درآمد فاندینگ به‌علاوه سودوزیان همگرایی مبنا، با حفظ خنثی‌بودن دلتا بود. پایش روی کندل‌های 4H با سه پارامتر قابل تنظیم انجام می‌شد.

به‌درستی خنثی از نظر بازار بود (بتا 0.0002، نوسان‌پذیری 0.48%، max_drawdown 7.4%، بدون لیکوییدشدن) و پس از آسان‌گیری آستانه در تکرار-2 با تراکم بالا فعال شد (268 جفت / 536 لگ طی 496 روز)، اما پیوسته زیان‌ده بود: شارپ -6.48، profit_factor 0.94، امید ریاضی -$15.66/معامله، CAGR -1.77%، و avg_win ($499) ≈ avg_loss ($507)، درحالی‌که کارمزدهای مدل‌سازی‌شده در معامله رفت‌وبرگشت 4لگی به 10.51% از ناخالص می‌رسید.

Stratmill ابزاری برای پژوهش و معامله آزمایشی است، نه مشاوره مالی یا کارگزار. نتایج بک‌تست و معامله آزمایشی فرضی هستند. معامله‌گری با ریسک زیان همراه است.