Kurv for long-only carry med vedvarende, dypt negativ funding, én posisjon (BINANCE USD-M, 8 likvide evigvarende kontrakter). Gå long i en kontrakt ONLY når fundingraten de siste 8 timene har vært dypt negativ i minst 3 CONSECUTIVE-tidsstempler — vedvarende short-trengsel gir carry og en squeeze-rekyl — SINGLE-LEG, slik at du betaler én handelsavgift, ikke to. Avhengig av funding-feeden, med oppgitt avgiftsregnestykke, 2 parametere.
Utfall: Forlatt
PersistentDeepNegativeFundingLongCarryBasket8H
Utfallssammendrag
Strategien fulgte nøye de strenge lærdommene fra økten: den brukte den dype, historiske funding-feeden som en reell avhengighet av data utenfor prisene, holdt seg til én posisjon for å betale én avgift i stedet for to og oppga regnestykket for carry mot avgifter. Den leverte reell lønnsomhet per handel med profit factor 1.88, 1.71% per handel og utmerket maksimal drawdown på 9.9%. Men den særegne nyvinningen slo tilbake: persistensfilteret med minst 3 tidsstempler på rad slo bare inn 85 ganger på seks år, med samlet Sharpe 0.19, langt under Sharpe 1.97 for den aktiverte beslektede carrystrategien med øyeblikkelig funding. Oppsettene med dypt negativ funding som strategien trenger, har blitt sjeldne etter at funding normaliserte seg etter -2023. Analytikeren forkastet strategien i gjennomgangen: funding-carry-edgen er allerede fanget opp av den aktiverte kurven, persistensfilteret svekker den, og de to justerbare parameterne gjenskaper enten den eksisterende strategien eller spiser opp avgiftsmarginen. Det finnes dermed ingen konfigurasjon å optimalisere videre som kan aktiveres.
En LONG-ONLY, long-only carrykurv med ett bein, drevet av funding, som følger de tre lærdommene som nettopp snevret inn det mulige designrommet til nesten ingenting: L30 (trend/momentum/reversering basert utelukkende på OHLCV = 0/213, så en reell avhengighet av NON-PRICE data er nødvendig — denne bruker FUNDING-feeden, den eneste dype, tilbakefylte ikke-prisserien, NOT de overfladiske feedene for OI/taker-/likvidasjonsmålinger som datamuren stengte tidligere forsøk ute fra), L29 (ingen opsjoner) og L28……Vis merVis mindre
En LONG-ONLY, long-only carrykurv med ett bein, drevet av funding, som følger de tre lærdommene som nettopp snevret inn det mulige designrommet til nesten ingenting: L30 (trend/momentum/reversering basert utelukkende på OHLCV = 0/213, så en reell avhengighet av NON-PRICE data er nødvendig — denne bruker FUNDING-feeden, den eneste dype, tilbakefylte ikke-prisserien, NOT de overfladiske feedene for OI/taker-/likvidasjonsmålinger som datamuren stengte tidligere forsøk ute fra), L29 (ingen opsjoner) og L28 (delta-nøytral carry med TWO bein dør av gebyrene — derfor bruker denne SINGLE-LEG, betaler for én tur-retur-handel og oppgir gebyrregnestykket). Dette er en videreutvikling med persistensfilter av den utrullede carrykurven med negativ funding (Sharpe 1.97): i stedet for å gå inn på én INSTANTANEOUS-måling med negativ funding kreves det at funding har vært dypt negativ i ≥3 CONSECUTIVE 8t-stempler (24t med vedvarende short-press) før man går long i et navn. Dette persistensfilteret er den særpregede mekanismen – det fjerner innganger på enkeltmålinger, bekrefter et reelt oppsett med overfylte shortposisjoner og potensial for short squeeze, og sikrer at posisjonen åpnes med SUSTAINED carry, ikke ved et kortvarig utslag. FEE ARITHMETIC (per L28): inngang krever vedvarende funding på ≤ −0.03%/8t = −0.09%/dag i carry COLLECTED mens du er long (shortposisjonene betaler longposisjonene); holdt i ≥3 dager gir dette ≥27bps i carry mot omtrent 0.09% (9bps) for én tur-retur-handel med ett bein til USD-M – en margin på omtrent 3× BEFORE mot den kontranære prisoppgangen som vanligvis følger kapitulasjon blant overfylte shortposisjoner. Universet består av 8 likvide perpetuals med lang historikk (USD-M, BTC, ETH, SOL, XRP, DOGE, LINK, AVAX, LTC), hver filtrert INDEPENDENTLY, likt vektet og med konservativ posisjonsstørrelse. NOT carry mellom spot og perpetual med to bein (ett bein), NOT en funding RANK-rotasjon (uavhengig nivå- og persistensfilter per navn, ingen tverrsnittssortering → ikke den mislykkede topp-K-rotasjonen etter funding), NOT ren OHLCV, NOT opsjoner. 2 kjerneparametere (terskel for fundingstørrelse og antall sammenhengende stempler).
Implementerer hypotesen som en utvikling av den aktive carry-kurven for negativ funding, med krav om vedvarende signal. (1) Avhengighet av data utover pris (L30): ONLY-signalet bruker funding-feeden – den dype, tilbakefylte ikke-prisserie – aldri OHLCV. (2) Én posisjon per navn (L28): én long perp per navn koster én rundtur på ~9bps i USD-M, og den oppgitte gebyrberegningen (>=27bps carry over en holdeperiode på >=3 dager ved -0.03%/8h mot 9bps i gebyrer, ~3x margin, pluss spretten) er det som kommer over gulvet……Vis merVis mindre
Implementerer hypotesen som en utvikling av den aktive carry-kurven for negativ funding, med krav om vedvarende signal. (1) Avhengighet av data utover pris (L30): ONLY-signalet bruker funding-feeden – den dype, tilbakefylte ikke-prisserie – aldri OHLCV. (2) Én posisjon per navn (L28): én long perp per navn koster én rundtur på ~9bps i USD-M, og den oppgitte gebyrberegningen (>=27bps carry over en holdeperiode på >=3 dager ved -0.03%/8h mot 9bps i gebyrer, ~3x margin, pluss spretten) er det som kommer over gulvet på 0.15% i snitt per handel; minste holdeperiode på 24h hindrer whipsaw før carry opptjenes. (3) Ingen opsjoner (L29). (4) Uavhengig nivå- og persistensfilter per navn, NOT en funding-rangering med rotasjon av topp K (ingen tverrsnittsrangering), så dette tilhører ikke den mislykkede rotasjonsklassen. (5) Filteret med 3 påfølgende tidsstempler er mekanismen som skiller strategien fra den aktive søskenstrategien med øyeblikkelige utslag – det fjerner støy fra enkeltutslag og bekrefter vedvarende short-press. Robust verifisering: Jeg bekreftet mot den faktiske funding-parquet-filen at SOL (den primære, der faktisk funding_rates er den eneste tilgjengelige serien per posisjon i Layer-3-sandkassen) når <= -0.03%/8h i 3 påfølgende tidsstempler omtrent 163 ganger i nyere historikk (4.9% av tidsstemplene under terskelen), så sandkassen produserer pålitelig handler i stedet for å gå i løkke med «ingen handler». I den fullstendige backtesten gir funding_rates_by_instrument hver av de 8 posisjonene sin egen faktiske funding-serie, slik at alle navn handler. Long-only + giring 1.0 + posisjonsstørrelse på 10% per navn unngår strukturelt drawdown på 50%+ / likvidering på -100% som slo ut tidligere kurver (L15); prisstoppen per navn begrenser retningsrisikoen i den uhedgede strukturen med én posisjon. Handelsplassen er BINANCE USD-M futures, fordi fordelen bygger på funding og krever at perp-posisjonen holdes for å motta funding.
Svak, avtagende og selvundergravende til tross for gode målinger per handel. Samlet Sharpe er 0.19 (CI [-0.49, 0.86] rundt null), med total_return på bare 12.9% over omtrent 5.8 år — knapt produktivt — og carry-edgen har falt til omtrent null siden 2023 (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%) etter hvert som funding normaliserte seg og oppsett med short-posisjoner med høy trengsel og dypt negativ funding ble sjeldne (bare en håndfull av de 85 handlene skjedde etter -2023). Mest avgjørende er at hypotesens særegne……Vis merVis mindre
Svak, avtagende og selvundergravende til tross for gode målinger per handel. Samlet Sharpe er 0.19 (CI [-0.49, 0.86] rundt null), med total_return på bare 12.9% over omtrent 5.8 år — knapt produktivt — og carry-edgen har falt til omtrent null siden 2023 (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%) etter hvert som funding normaliserte seg og oppsett med short-posisjoner med høy trengsel og dypt negativ funding ble sjeldne (bare en håndfull av de 85 handlene skjedde etter -2023). Mest avgjørende er at hypotesens særegne nyvinning — persistensfilteret med minst 3 tidsstempler på rad — HURTS den dokumenterte mekanismen: det utløses bare 85 ganger på 6 år, med Sharpe 0.19, mot Sharpe 1.97 for den allerede aktiverte carrykurven med øyeblikkelig negativ funding. Ingen av optimaliseringsspakene kan løse dette: å redusere consecutive_stamps mot 1 får strategien bare til å nærme seg den aktiverte duplikaten, og å løsne entry_threshold under -0.03%/8h kollapser avgiftsmarginen (27bps carry mot 9bps tur-retur) og gjør den skjør. Med en grunnleggende Sharpe på 0.19 og en edge konsentrert i det avtagende regimet med høy funding 2021-2023, ville optimalisering i 3 faser overtilpasset dette regimet og ikke bestått kontrollene for OOS/deflatert Sharpe. Funding-carry-edgen er allerede fanget opp av den aktiverte beslektede strategien; denne varianten med persistensfilter legger til et filter som svekker den i stedet for å forbedre den, så det finnes ingen konfigurasjon å optimalisere mot som kan aktiveres uten duplisering. Den utmerkede drawdownen på 9.9% og profit factor på 1.88 veier ikke opp for en strategi med lav og fallende produktivitet. Ikke verdt 2 timers optimalisering.
Implementasjon
Long-only carrykurv med ett bein og funding over 8 likvide BINANCE USD-M-perpetuals (SOL primær + BTC, ETH, XRP, DOGE, LINK, AVAX, LTC), hver filtrert INDEPENDENTLY (ingen tverrsnittsrangering). Går LONG inn i en navngitt perpetual først etter at funding over 8t har vært <= -0.03%/8t i minst 3 CONSECUTIVE-stempler (24t med vedvarende short-press), samler funding betalt av overfylte shortposisjoner og rir på sprettoppgangen som vanligvis følger kapitulasjonen. Ett bein betyr ett gebyr for en tur-retur-handel (ikke……Vis merVis mindre
Long-only carrykurv med ett bein og funding over 8 likvide BINANCE USD-M-perpetuals (SOL primær + BTC, ETH, XRP, DOGE, LINK, AVAX, LTC), hver filtrert INDEPENDENTLY (ingen tverrsnittsrangering). Går LONG inn i en navngitt perpetual først etter at funding over 8t har vært <= -0.03%/8t i minst 3 CONSECUTIVE-stempler (24t med vedvarende short-press), samler funding betalt av overfylte shortposisjoner og rir på sprettoppgangen som vanligvis følger kapitulasjonen. Ett bein betyr ett gebyr for en tur-retur-handel (ikke to). Går ut når funding normaliseres (>= exit_threshold, etter et min. hold på 24t), ved tidsavbrudd etter maks. hold på 15 dager eller ved et beskyttende prisstopp på 12%. Ingen giring, konservativ posisjonsstørrelse på 10% av egenkapitalen per navn (<= 0.80 maks. bruttoeksponering), slik at porteføljen ikke kan tvangsselges, og drawdown begrenses av spotbevegelser. Funding leses per bein fra funding_rates_by_instrument (reell serie per bein i full backtest), mens primærbeinet bruker reserveverdien i den flate funding_rates-ordboken (den reelle serien i sandkassen); et bein uten fundingdata forblir flatt – ingen prisproxy brukes i stedet.
Verifiseringsresultater
Ved gjennomgang av backtesten må du bekrefte total_trades og metrics_reliable i kjøringen med FULL 8-bein før du stoler på Sharpe/PF. Hvis antallet handler fortsatt er godt under omtrent 100, bør du vurdere carry-økonomien og oppførselen til den aktiverte beslektede strategien i stedet for statistikk fra et støyfylt utvalg.
Målbarhetsrisiko. Sandkassen ga bare 2 handler over 334 dager fordi Layer-3 eksponerer ONLY den primære fundingserien (SOL); de andre 7 beina forblir flate der. I den fullstendige backtesten mater funding_rates_by_instrument alle 8 beina, så antallet handler bør være ~8x, men inngangssignalet har i seg selv lav frekvens: et filter med >=3 sammenhengende stempler med dypt negativ funding utløses i noen få klyngede episoder per navn, og 24t min. hold / opptil -15d maks. hold holder hvert navn i posisjon gjennom de fleste kvalifiserende stemplene. Anslått antall handler i full backtest er omtrent 60-100 for kurven over flere år – på grensen for statistisk pålitelighet. Dette er ingen kodefeil, og det finnes ingen koderetting (å redusere filteret ville bryte med hypotesens persistensmekanisme), men analytikeren bør behandle en full backtest med færre enn ~100 handler som et resultat med lav tillit, ikke som en validert fordel.
Ingen blokkerende endring nødvendig. Du kan eventuelt øke min_hold_bars mot den oppgitte grensen på 3 dager (9 barer), slik at minste holdetid dekker tur-retur-avgiften med carry alene, og selv de korteste handlene ikke blir netto negative før rekylen.
Gebyrregnestykke versus avvik i koden. Hypotesen begrunner at gebyrene kan dekkes slik: «et hold på >=3 dager gir >= 27bps i carry mot omtrent 9bps for en tur-retur-handel (~3x margin)». I koden er min_hold_bars=3 det samme som 3 x 8H = 24t = ONE dag, altså omtrent 9bps i carry ved terskelen på -0.03%/8t – omtrent nullpunktet for carry alene ved minste hold, der fordelen deretter avhenger av det lengre holdet (drevet av normalisering av funding) pluss short squeeze-spretten. Strukturen med ett bein og funding som påløper for hvert stempel gir fortsatt en retningsmessig forsvarlig begrunnelse (gjennomsnittlig hold i sandkassen ~1d16t = ~15bps i carry), men den oppgitte «marginen på 3x» oppnås bare ved lengre hold, ikke ved det fastsatte gulvet.
Se bort fra PnL fra sandkassen. Krev en full backtest med 8 posisjoner før du vurderer resultatene.
Målingene fra sandkassen er negative (total_return -0.57%, Sharpe -0.22, PF 0.68, avg_trade_return_pct -2.66%), men metrics_reliable=false med bare 2 handler (én gevinst på +$1032, ett tap på -$1519). Dette NOT viser et mønster som tyder på kodefeil (win_rate 0.50, |Sharpe| godt under 5, PF ikke 0.0), så det er ren støy fra et lite utvalg i sandkassen med én posisjon, ikke tegn på feil i retning eller posisjonsstørrelse. Flagget bare for at det negative tallet fra sandkassen ikke skal forveksles med et validert resultat.
Backtest-gjennomgang
Sharpe
0,19
Total avkastning
12,89%
Maks nedgang
9,89%
Totalt antall handler
85
Andel vinnende handler
48,2%
Profittfaktor
1,88
Reell edge per handel: profit_factor 1.88, avg_trade_return_pct 1.71% (dekker avgiftene), med utmerket risikokontroll (max_drawdown 9.9%, ingen likvidering)
Bruker den dype, historiske funding-feeden (funding_events_available 1039) — avhengighet av data utenfor prisene som oppfyller L30; ingen datamur. Carry godskrives, så avkastningen er reell.
Positiv hvert år 2020-2023; dokumentert mekanismefamilie (Sharpe 1.97 for beslektet, aktivert carrystrategi)
Samlet Sharpe 0.19 med CI [-0.49, 0.86] rundt null; bare total_return 12.9% over ~5.8 år (~2%/år) – knapt nok aktivitet
Carry-edgen falt til omtrent null etter -2023 (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%) da funding normaliserte seg — oppsett med dypt negativ funding er nå sjeldne.
Persistensfilteret (hypotesens særegne nyvinning) HURTS: 85 handler / Sharpe 0.19 mot Sharpe 1.97 for den aktiverte carrykurven med øyeblikkelig funding. En mindre streng consecutive_stamps får den bare til å nærme seg den aktiverte duplikaten.
Ingen av kjerneparameterne kan løse dette: en mindre streng fundingterskel gjør avgiftsmarginen sårbar; edgen har svekket seg med regimet, så optimalisering ville overtilpasset perioden med høy funding 2021-2023.
Utfallssammendrag
Et persistensfilter på en allerede aktivert funding-carry-mekanisme svekket den i stedet for å forbedre den — færre tidsstempler får den bare til å nærme seg den eksisterende beslektede strategien, mens en lavere terskel spiser opp avgiftsmarginen — og edgen fra dypt negativ funding har selv falt siden 2023. En variant som filtrerer en fanget edge til nær null produktivitet, har derfor ingen verdi å tilføre.
Den ble forkastet ved kontrollpunktet for gjennomgang av backtesten før optimalisering: samlet Sharpe for 0.19 var nær null, carry-fordelen var svekket av regimeskifte da funding normaliserte seg, og avgjørende nok bekreftet ikke hypotesens særpregede persistensfilter på ≥3 stempler den dokumenterte mekanismen HURT (85 handler / Sharpe 0.19 mot Sharpe 1.97 for den allerede utrullede carrykurven med øyeblikkelig funding). Dermed tilbød ingen av kjerneparameterne en konfigurasjon som kunne fremmes og som ikke dupliserte noe eksisterende, å optimalisere mot.
En long-only carrykurv med én posisjon, basert på funding, for 8 likvide BINANCE USD-M evigvarende kontrakter (BTC/ETH/SOL/XRP/DOGE/LINK/AVAX/LTC). Hver kontrakt vurderes uavhengig, og går bare long etter at fundingraten de siste 8 timene har vært svært negativ (≤ -0.03%/8h) i minst 3 tidsstempler på rad — et persistensfilter som skal bekrefte vedvarende short-trengsel for carry pluss en squeeze-rekyl. Strategien betaler én tur-retur-avgift og bruker den dypt historiske funding-feeden som signal utenfor prisdata.
Den hadde reell lønnsomhet per handel — profit factor 1.88, avg_trade_return_pct 1.71% (dekker avgiftene), 9.9% maksimal drawdown, ingen likvidering, positivt hvert år 2020-2023 — men var knapt produktiv samlet sett: Sharpe 0.19 (CI rundt null), totalavkastning bare 12.9% over omtrent 5.8 år (omtrent 2%/år) fordelt på 85 handler, med en edge som falt til omtrent null etter -2023 (2024 -0.07%, 2025 +1.3%, 2026 -2.2%).
Stratmill er et forsknings- og papirhandelsverktøy, ikke finansiell rådgivning eller en megler. Backtest- og papirresultater er hypotetiske. Handel innebærer risiko for tap.