Strategier
Tenning av shortskvis: Long-kurv med dypt negativ finansiering REVERSAL, kun long med ett bein (BINANCE USD-M, 8 likvide perpetualer, gå long i et navn bare når finansieringen over 8h er kraftig negativ AND nettopp har TURNED UP fra en bunn — gå inn idet shortposisjoner begynner å BEGIN dekke seg inn, ikke mens kursen fortsatt faller — SINGLE-LEG ett gebyr, finansieringsstrøm med dyp historikk, oppgitt gebyrregnestykke, 2 parametere)
Utfall: Forlatt
ShortSqueezeIgnitionFundingReversalLongBasket8H
Utfallssammendrag
Hypotese
Implementasjon
Verifiseringsresultater
Ingen endring som blokkerer. Du kan eventuelt øke min_hold_bars mot det oppgitte gulvet for flerdagersbeholdning, slik at selv de korteste beholdningsperiodene dekker tur-retur-kostnaden bare med carry. Men spretter drevet av take-profit er den egentlige fordelen her.
Gebyrregnestykket avviker fra koden. Hypotesen begrunner gebyrmessig levedyktighet med «~3-5 dagers beholdning som opptjener ~27-45bps carry mot ~9bps tur-retur». Kodens min_hold_bars=3 er 3 x 8H = 24h = ONE dag (~9bps carry ved terskelen -0.03%/8h), det vil si omtrent nullpunkt bare på carry ved det håndhevede gulvet; den oppgitte marginen på 3-5x oppstår først ved de lengre, finansieringsdrevne beholdningsperiodene (gjennomsnittlig beholdning i sandkassen ~1d22h). Strategiens PRIMARY P&L kommer fra sprett etter shortskvisen (10% take-profit), ikke fra carry, og sandkassen viser en faktisk positiv avg_trade_return_pct (+2.24%). Dette er derfor en merknad om dokumentasjonen kontra gulvet, ikke en svikt i levedyktigheten.
Ved gjennomgang av backtesten må du bekrefte at den fullstendige strategien med 8 bein total_trades klarer ~100; hvis den fortsatt ligger godt under, vurder den ut fra økonomien i carry pluss sprett og den implementerte søsterstrategien, heller enn ut fra statistikk fra et lite utvalg.
Målbarhet. Sandkassen viser ONLY bare den primære finansieringsserien (SOL), og gir 8 handler over 334 dager; de øvrige 7 beina forblir flate i Layer 3 og handler bare i den fullstendige backtesten (funding_rates_by_instrument). Med reversal_confirm=1 er gaten mer tillatende enn et persistensfilter, så den fullstendige kjøringen med 8 bein bør gi betydelig flere handler (i størrelsesorden ~60-120 over historikk på flere år) — trolig nok til å nå pålitelighetsgulvet, men analytikeren bør bekrefte total_trades og metrics_reliable i den fullstendige kjøringen før Sharpe/PF legges til grunn. Dette skyldes strategiens iboende lave handelsfrekvens, ikke en kodefeil.
Valgfritt: legg til en sperre om at «siste finansiering fortsatt er <= 0 (eller <= en andel av terskelen)», slik at posisjonen åpnes mens carry fortsatt er positiv, og tidfestingen av shortskvisen dermed strammes inn ytterligere.
Mindre særtilfelle ved inngang: _squeeze_ignition krever at TROUGH er <= entry_threshold og at det har snudd oppover, men krever ikke at finansieringen LATEST fortsatt er negativ. Med reversal_confirm=1 er siste målepunkt (rise_1) vanligvis fortsatt kraftig negativt, slik at carry fortsatt innkasseres; men et stort enkelt hopp opp kan utløse inngang akkurat idet finansieringen krysser opp til >=0. Gulvet min_hold_bars=3 holder da posisjonen i 24h uansett, og take-profit/stopp beskytter mot kursrisikoen, så dette kan ikke forårsake umiddelbar whipsaw. Liten påvirkning gitt reversal_confirm=1.
Backtest-gjennomgang
- Sharpe
- 0,02
- Total avkastning
- 1,16%
- Maks nedgang
- 11,78%
- Totalt antall handler
- 178
- Andel vinnende handler
- 47,8%
- Profittfaktor
- 1,15
Bruker finansieringsstrømmen med dyp historikk/etterfylling (1200 hendelser) — en ikke-prisbasert avhengighet som oppfyller L30, uten datamur; carry godskrives
Kontrollert risiko: max_drawdown 11.8%, ingen tvangslikvidering, konservativ posisjonsstørrelse uten giring
Godt utvalg observasjoner (178 handler), så resultatet nær null er et tydelig utslag, ikke støy fra for få handler
Ingen fordel: total_return 1.16% over ~5.8 år, Sharpe 0.018 med CI [-0.64, 0.71] på hver sin side av null, PSR 0.52 (myntkast)
profit_factor 1.146 med avg_trade_return_pct 0.25% — helt på grensen for marginale gebyrer, ingen margin som dekker gebyrene
Tidfestingen av reverseringen ved shortskvis-tenning DEGRADES den dokumenterte mekanismen: netto omtrent null mot Sharpe 1.97 for den implementerte carry-kurven med nivåfilter — samme svikt som hos søsterstrategien med persistensfilter
impact_cost_pct 9.6% med kapasitet på $10.8M — kostnadene spiser en betydelig andel av den knappe bruttoavkastningen; avkastningen er støy (bare 2023 positiv)
Utfallssammendrag
Et andre filter for tidfesting basert på finansiering (finansieringens V-bunn-rateendring) fjernet igjen fordelen i stedet for å tilføre den — begge lagene for tidfesting som ble prøvd denne økten, svekket den dokumenterte carry-strategien med nivåfilter for negativ finansiering. Dette bekrefter at fordelen ved finansieringsbasert carry best fanges opp bare ut fra finansieringsnivået, og at forbedringer av tidfestingen oppå dette ikke hjelper.
Strategien ble forkastet ved porten for gjennomgang av backtest før optimalisering fordi den ikke hadde noen målbar fordel: Tidfestingen av reversering ved shortskvis-tenning svekket den dokumenterte mekanismen, akkurat som hos søsterstrategien med persistensfilter — den handlet mer (178 mot 85 handler), men ga netto omtrent null sammenlignet med Sharpe 1.97 for den implementerte carry-kurven med nivåfilter. Å redusere bekreftelseskravet ville derfor bare gjøre den lik den implementerte kopien, og det fantes ingen konfigurasjon som kunne fremmes eller optimaliseres.
En finansieringsdrevet kurv med ett bein og bare long over 8 likvide BINANCE USD-M-perpetualer. Den går long i et navn bare når finansieringen over 8h er kraftig negativ AND nettopp har snudd opp fra en lokal bunn (en V-bunn i finansieringen) — inngangen tidfestes til tenning av en shortskvis, ikke til en kniv som fortsatt faller — med en finansieringsstrøm med dyp historikk og beskyttende take-profit/stopp, samt oppgitt regnestykke for carry kontra gebyrer.
Backtesten hadde et godt utvalg observasjoner (178 handler), men praktisk talt ingen fordel: totalavkastning 1.16% over ~5.8 år, Sharpe 0.018 (CI krysser null), PSR 0.52, profit factor 1.146 med avg_trade_return_pct 0.25% helt på grensen for marginale gebyrer, kontrollert maksimalt 11.8% drawdown og ingen tvangslikvidering, men impact_cost_pct 9.6% ved en kapasitet på bare $10.8M og positiv avkastning kun i 2023.
Stratmill er et forsknings- og papirhandelsverktøy, ikke finansiell rådgivning eller en megler. Backtest- og papirresultater er hypotetiske. Handel innebærer risiko for tap.