Praleisti ir pereiti prie turinio
Visos strategijos

Strategijos

Hyperliquid patvirtinti finansavimo ženklo pokyčiai: ATOM, TRX ir ETC

Rezultatas: Atsisakyta

HlConfirmedFundingSignTransitions

Rezultatų suvestinė

HlConfirmedFundingSignTransitions tyrė, ar patvirtinti Hyperliquid kasdienio finansavimo ženklo pokyčiai ATOM, TRX ir ETC neterminuotuose sandoriuose lemia kelių dienų kainų persikainojimą. Per pirmąją iteraciją pradinis atgalinis testas buvo nuostolingas: -0.76% per 898 dienų ir 221 sandorių, Sharpe rodiklis -0.96, pelno koeficientas 0.45 ir -0.363% vienam sandoriui, palyginti su +0.15% riba. Beveik visus nuostolius lėmė trumposios pozicijos, atidarytos po griūties sukeltų finansavimo pokyčių, daugiausia trečdalyje dienų, kai kintamumas buvo didžiausias, ir jie atsirado dar neįskaičiavus išlaidų. Analitikas atmetė strategiją per atgalinio testo peržiūrą, todėl optimizavimas ir vėlesni etapai nebuvo vykdomi.

Hipotezė

Tikrinti, ar ilgalaikis finansavimo ženklo pokytis rodo dominuojančio svertinės paklausos režimo pasikeitimą, po kurio kelias dienas persikainoja kainos. Prekiauti trimis nepriklausomomis Hyperliquid neterminuotomis pozicijomis, naudojant 4-HOUR žvakes. Rinkos pavedimai pateikiami uždarant signalo žvakę – tai palaikomas kitos žvakės atidarymo vykdymo ekvivalentas nuolat veikiančiose rinkose. Apsauginės nuostolio ribos suveikia žvakės metu, jas taiko platforma. Finansavimo istorija prasideda 2023 m. gegužę (ATOM), 2023 m. rugpjūtį (TRX) ir 2024 m. sausį (ETC); kiekvienai monetai naudojama faktinė bendra finansavimo ir žvakių duomenų aprėptis. Išankstinis atgalinis testas nebuvo atliktas. Pateiktame Quantpedia dokumente buvo reklaminio ir prisijungimo turinio, o strategijos taisyklių nebuvo.

Sprendžiamas didžiausias kvotos perviršis – ilgųjų pozicijų bandymų trūkumas ties 77.4% – ir pildomos nepakankamai atstovautos Hyperliquid bei kelių instrumentų kategorijos. corpus_concentration buvo tuščias; pirminio instrumento suvestinėje buvo penki ATOM, du TRX ir vienas ETC Hyperliquid bandymai, neįskaitant antrinių pozicijų pasikartojimų. Ankstesni darbai nagrinėjo finansavimo lygio pastovumą, itin didelio finansavimo tęsinį ir perpildytų pozicijų perkėlimą. Šiame bandyme prekiaujama nauja kryptimi ribotą laiką, poziciją atidarant tik po iš eilės užbaigtų senojo ženklo dienų, kurias seka iš eilės užbaigtos naujojo ženklo dienos. Netvirtinama, kad pakeitus simbolius ankstesni finansavimo mechanizmai būtų išgelbėti.

no_edge: negative_expectancy. Komisinių ribos patikra: avg_trade_return_pct yra -0.363%, palyginti su Hyperliquid +0.15% riba, patikimoje 221 uždarytų sandorių imtyje per 898 dienų. PF yra 0.452, Sharpe rodiklis -0.96, o bendra grąža -0.76%. Nuostolis atsirado dar neįskaičiavus išlaidų: bendrasis rezultatas sudaro apie -$630 iš -$762 grynojo rezultato, o komisiniai, poveikis ir finansavimas kartu – tik $130. Ilgosios pozicijos beveik pasiekė lūžio tašką (+$44 per 88 sandorių). Trumposios pozicijos prarado $806……Rodyti daugiauRodyti mažiau

no_edge: negative_expectancy. Komisinių ribos patikra: avg_trade_return_pct yra -0.363%, palyginti su Hyperliquid +0.15% riba, patikimoje 221 uždarytų sandorių imtyje per 898 dienų. PF yra 0.452, Sharpe rodiklis -0.96, o bendra grąža -0.76%. Nuostolis atsirado dar neįskaičiavus išlaidų: bendrasis rezultatas sudaro apie -$630 iš -$762 grynojo rezultato, o komisiniai, poveikis ir finansavimas kartu – tik $130. Ilgosios pozicijos beveik pasiekė lūžio tašką (+$44 per 88 sandorių). Trumposios pozicijos prarado $806 per 133 sandorių. Didžiausi jų nuostoliai kilo įėjus po griūties sukeltų neigiamo finansavimo pokyčių (2025-01-20, 2025-10-11), po kurių kainos atšoko. Taigi „naujo režimo“ signalas vėluoja iki kapituliacijos, o ne numato kainų persikainojimą. Įvykdyta prognozė IC yra 0.144 (t = 1.94) ir statistiškai nesiskiria nuo triukšmo. Derinami parametrai (holding_bars 12-30, old_regime_days 2-5, confirmation_days 1-2) negali paversti neigiamos bendrosios grąžos vienam sandoriui teigiama, viršijančia maždaug 0.15%. QA susirūpinimas pasitvirtino. Apimtis: atmetamas Tyrimų vadovo veiklos taisyklių pritaikymas (patvirtinti kasdienio finansavimo ženklo pokyčiai ATOM, TRX ir ETC Hyperliquid neterminuotuose sandoriuose, 4 val. žvakės, fiksuota laikymo trukmė, abi kryptys). Tai nėra išvada apie šaltinį, nes jame nebuvo pateikta taisyklių. Sutartyje fiksuota apimties riba sumažino pozicijas iki maždaug 0.28% nuosavo kapitalo, bet tai keičia mastą, o ne grąžos ženklą. Teiginių apie apskaitos ar duomenų trūkumus nėra.

Įgyvendinimas

Prekiaujama nepriklausomais ATOM, TRX ir ETC finansavimo ženklo pokyčiais, naudojant užbaigtą UTC dienos vidutinį finansavimą ir visus 24 valandinius stebėjimus. Po trijų dienų su senuoju ženklu ir vienos dienos su naujuoju ženklu atidaroma naujos krypties pozicija, laikoma 18 vėlesnių 4 valandų žvakių arba iki 6% nuostolio ribos, galinčios suveikti žvakės metu. Rinkos pavedimo vykdymas signalo žvakės uždarymo metu yra palaikomas kitos žvakės atidarymo ekvivalentas nuolat veikiančiose rinkose.

Kiekviena pozicija naudoja jai tenkančią finansavimo ir žvakių duomenų aprėptį bei to paties laikotarpio žvakes. Tinka tik patvirtintas priešingo ženklo dienų blokas, ir kiekvienas pokytis panaudojamas vieną kartą. Kasdienio finansavimo ženklas nustatomas pagal tos UTC dienos vidutinį valandinį finansavimą. Vienos pozicijos nominalioji vertė ribojama iki 10% nuosavo kapitalo, o įėjimo kiekis – iki 0.1% signalo žvakės apimties. Nuostolio ribos nustatomos atidarant poziciją, o platforma jas taiko žvakės metu. Trūkstant finansavimo duomenų arba jiems esant nepilniems, pozicijos neatidaromos.

Patikros rezultatai

Kodo pakeitimų nėra: tai fiksuota specifikacija. Analitikas, skaitydamas rodiklius, turėtų žinoti, kad pozicijos dydį nustato apimtis, o ne dalis.

_leg_size riboja kiekį iki 0.1% signalo žvakės bazinės apimties (fiksuota sutartyje). Bandomojoje aplinkoje faktinis panaudojimas buvo apie 0.28% nuosavo kapitalo vienam įėjimui, palyginti su numatytu 10% leg_notional_fraction. Sutartyje numatytas rizikos profilis niekada nepasiekiamas, o grąža ir nuosmukiai sumažėja maždaug 35x kartų.

Kaip parašyta, priimtina. Diagnostikoje galima papildomai suskaičiuoti atmestus pokyčius.

Pokytis laikomas panaudotu (prefix_transition nustatytas) net tada, kai pozicija neatidaroma: arba pozicija toje instrumento dalyje jau atidaryta, arba _leg_size grąžina 0 (min_notional arba apimties riba). Tuo pokyčiu vėliau sandoris niekada nebesudaromas. Tai atitinka allow_reentry_same_transition=false, tačiau tyliai praleidžia signalus mažos apimties žvakėse.

Nereikia.

min_bars_required grąžinama reikšmė nustatoma į 48 (statinis įspėjimas base_shadow). Tai atitinka specifikacijos warmup_bars=48 ir yra numatyta.

Bandomoji aplinka: 221 uždarytų sandorių, PF 0.45, avg_trade_return_pct -0.363%, palyginti su Hyperliquid +0.15% riba, Sharpe rodiklis -0.96. Beveik visą nuostolį sudaro didžiausio kintamumo tercilis (-0.73% iš viso -0.76%). Trumposios pozicijos pralaimi dažniau (laimėtų sandorių dalis 39%, ilgųjų – 53%). L211 pozicijos dydžio pastaba: maždaug $122 tūkst. nominaliosios vertės per 221 sandorių reiškia apie $276 vienam įėjimui, arba maždaug 0.28% nuosavo kapitalo (avg_position_pct 0.277). Sutartyje fiksuota max_entry_volume_fraction=0.001 riba, taikoma 4 val. žvakės apimčiai, beveik visada suveikia anksčiau nei 10% leg_notional_fraction. Todėl nuosmukio ir grąžos rodikliai apibūdina gerokai mažesnį portfelį nei numatyta 10% vienai pozicijai / 30% bendrai. ETC finansavimas didžiąją laiko dalį yra ties 1.25e-5 pradine riba, todėl jo pokyčiai bus reti. Prieš optimizuodamas analitikas turėtų patikrinti pozicijų sandorių išskaidymą ir nustatyti, ar apskaičiuota bendroji grąža prieš išlaidas.

Istorinio testo peržiūra

Sharpe
-0,96
Bendra grąža
-0,76%
Didžiausias nuosmukis
1,09%
Iš viso sandorių
221
Pelningų sandorių dalis
44,8%
Pelno faktorius
0,45

Įgyvendinimas atitinka nurodytas taisykles: norint atidaryti poziciją reikia iš eilės užbaigtų senojo ženklo finansavimo dienų, po kurių seka patvirtintos naujojo ženklo dienos; sandoriai vykdomi nauja kryptimi, laikomi fiksuotą laiką ir taikoma 6% apsauginė nuostolio riba; prekiaujama visomis trimis pozicijomis (ATOM 77, TRX 79, ETC 65).

Apskaita sutampa. Vykdymo pabaigoje nėra nerealizuoto P&L ir likvidavimo. Finansavimas ir poveikis apskaitomi variklyje.

Prognozė IC yra 0.144 (t = 1.94, 179 stebėjimų): teigiama, tačiau statistiškai nesiskiria nuo triukšmo.

Patikimoje imtyje ekonomika neįveikia komisinių ribos: 221 uždarytų sandorių per 898 dienų. avg_trade_return_pct yra -0.363%, palyginti su Hyperliquid +0.15% riba. PF yra 0.452, Sharpe rodiklis -0.96, o bendra grąža -0.76%.

Nuostolį lėmė bendrasis rezultatas, o ne komisiniai. Grynoji suma yra -$762; iš jos komisiniai sudaro $55, poveikis – $65, o finansavimas – $10, todėl P&L prieš išlaidas yra apie -$630.

Sandorių išskaidymas pagal detalių failą: ilgosios pozicijos beveik nepakito, 88 sandorių rezultatas +$44 (ATOM +$63, TRX +$3, ETC -$22). Visą nuostolį lėmė trumposios pozicijos: 133 sandorių rezultatas -$806 (ATOM -$537, ETC -$132, TRX -$137), laimėtų sandorių dalis – 39%.

Nuostoliai telkiasi streso laikotarpiais. Didžiausio kintamumo tercilis sudaro -0.73% iš viso -0.76%. 2025-01 grąža buvo -0.39%, o 2025-10 – -0.35%. Grąžos asimetrija yra -6.9.

Didžiausi nuostoliai kilo iš trumpųjų pozicijų, atidarytų iškart po griūties, kai finansavimas tapo neigiamas: ATOM 2025-01-20 (-$286) ir ATOM, ETC bei TRX ties 2025-10-11 (-$167, -$117, -$81). Taisyklė mechaniškai atidaro trumpąsias pozicijas ties kapituliacijos žemumomis, o kainoms atšokus jos patiria staigų nuostolį.

Pozicijos dydis: beveik visada galioja sutartyje fiksuota max_entry_volume_fraction = 0.001. Vidutinė pozicija sudaro 0.28% nuosavo kapitalo – gerokai mažiau nei numatyta 10% kiekvienai pozicijai. Kadangi dydis keičiasi pagal žvakės apimtį, didžiausios pozicijos atidaromos po rinkos griūties, o tai padidina nuostolingų trumpųjų pozicijų poveikį. Riba užfiksuota, todėl jos pakeisti iteruojant negalima. Vis dėlto vienodai svertinė kiekvieno sandorio grąža (-0.36%) ir PF yra neigiami, nepriklausomai nuo pozicijos dydžio.

Nuosmukis (1.09%) nėra šio sprendimo priežastis.

Rezultatų suvestinė

Dėl griūčių įvykę neigiamo finansavimo pokyčiai vėluoja iki kapituliacijos, o ne numato kainų persikainojimą. Trumposioms pozicijoms, atidaromoms po tokių pokyčių, reikia apsaugos nuo kainų atšokimo po griūties arba jų reikėtų atsisakyti.

Per atgalinio testo peržiūrą analitikas balsavo už atmetimą (no_edge: negative_expectancy). Nuostolis buvo dar neįskaičiavus išlaidų (bendrasis rezultatas apie -$630; komisiniai, poveikis ir finansavimas sudarė tik apie $130), o didžiausi nuostoliai kilo dėl trumpųjų pozicijų, atidarytų po griūties sukeltų neigiamo finansavimo pokyčių (2025-01-20, 2025-10-11), kai atšokusios kainos privertė jas uždaryti. Prognozė IC buvo 0.144 (t=1.94) ir statistiškai nesiskyrė nuo triukšmo.

Prekiauta patvirtintais kasdienio finansavimo ženklo pokyčiais ATOM, TRX ir ETC Hyperliquid neterminuotuose sandoriuose (4 val. žvakės). Kai kelias dienas vyravo vienas finansavimo ženklas, o vėliau patvirtintas priešingas ženklas, pozicija buvo atidaroma naujo ženklo kryptimi, laikoma nustatytą žvakių skaičių ir taikyta 6% nuostolio riba. Hipotezė: ženklo pokytis rodo naują svertinės paklausos režimą, po kurio kainos persikainoja kelias dienas.

Per 898 dienų ir 221 uždarytų sandorių pradinis atgalinis testas davė -0.76% (apie -$762 grynojo rezultato), Sharpe rodiklis buvo -0.96, pelno koeficientas 0.452, laimėtų sandorių dalis 44.8%, o avg_trade_return_pct – iš -0.363%. Ilgosios pozicijos buvo beveik lygios nuliui (+$44 per 88 sandorių); trumposios prarado $806 per 133 sandorių.

„Stratmill“ yra tyrimų ir popierinės prekybos įrankis, o ne finansų konsultantas ar brokeris. Testavimo ir popierinės prekybos rezultatai yra hipotetiniai. Prekyba susijusi su nuostolio rizika.