Preskoči na vsebino
Vse strategije

Strategije

SOL Spot momentum, potrjen z volumnom, LONG-ONLY (SOLUSDT.BINANCE_SPOT, 4H — long polovica prednosti na redki spot borzi)

Izid: Opuščeno

SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong

Povzetek izida

Po eni ponovitvi je SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong dosegel začetni donos pri preizkusu za nazaj 150.71% z vrednostjo Sharpe 1.12 pri 232 poslih, zato je bila razsodba optimizirati. Poznejša analiza je pokazala neenakomerno uspešnost OOS in testno obdobje z 55 posli ter vrednostjo Sharpe 0.08. Največji padci pri ponovno prileganih parametrih so presegli registrirano mejo 25% tako pri ponovitvi na celotni zgodovini kot na testnem obdobju, zato je analitik strategijo opustil pred pregledom tveganja ali papirnim trgovanjem.

Hipoteza

premise_falsified (preverjanje najnižje ravni provizij: avg_trade_return_pct znaša 2.91% pri končnih parametrih in 1.78% na začetku, v primerjavi z mejo 0.25% BINANCE_SPOT, zato provizije niso vzrok). To zavrača registrirano strategijo zagona momentuma na promptnem trgu 4H SOLUSDT, ki dovoljuje le dolge pozicije in uporablja filter skoka obsega trgovanja. Razlog ni nizka statistična značilnost. Razlog so tri izmerjene težave. (1) Končni parametri ponovnega prileganja presegajo lastno omejitev hipoteze glede……Prikaži večPrikaži manj

premise_falsified (preverjanje najnižje ravni provizij: avg_trade_return_pct znaša 2.91% pri končnih parametrih in 1.78% na začetku, v primerjavi z mejo 0.25% BINANCE_SPOT, zato provizije niso vzrok). To zavrača registrirano strategijo zagona momentuma na promptnem trgu 4H SOLUSDT, ki dovoljuje le dolge pozicije in uporablja filter skoka obsega trgovanja. Razlog ni nizka statistična značilnost. Razlog so tri izmerjene težave. (1) Končni parametri ponovnega prileganja presegajo lastno omejitev hipoteze glede največjega padca 25%: 29.1% pri ponovnem predvajanju celotne zgodovine in 28.0% pri obdobju za preverjanje. Okno 5 pri testiranju z drsečim časovnim oknom je zavrnilo kandidate po istem pravilu. (2) Dovolj statistično močno obdobje za preverjanje, dolgo 15 mesecev (55 poslov), ne kaže prihodnje prednosti: Sharpe 0.08, t 0.07. (3) Rezultati zunaj vzorca so odvisni od enega tržnega režima. Skupni Sharpe OOS znaša 0.77 (t 1.49); k temu prispeva pozno okno -2023 z vrednostjo 2.65, medtem ko je 3 od 6 oken pri približno 0.05 ali manj. IC znaša 0.014. Prejšnja izvedba te hipoteze je bila opuščena kot preveč prilagojena podatkom, ta ponovna ocena pa to potrjuje. Trgovanje na papirju ni priporočljivo, ker strategija presega lastno omejitev tveganja, njeno obdobje za preverjanje pa ne kaže ničesar, kar bi bilo mogoče opazovati v prihodnje. Izbira višjega vol_surge_mult, da bi se največji padec znižal pod 25%, bi pomenila izbiranje parametrov na podlagi rezultata in bi bila nova hipoteza, ne pa nadaljnja izboljšava.

Implementacija

Long-only 4H momentum na SOLUSDT Binance SPOT, ki kupuje le, ko naval volumna potrdi gibanje. Vsak bar izračuna zvezni signal momentuma, uteženega z udeležbo: sprememba cene v mom_lookback barih v ATR enotah, pomnožena z min(1, trenutni volumen / mediana volumna preteklih 60 barov / vol_surge_mult). Gre v long ob navzgornjem prečkanju entry_thresh_atr (1.0 ATR), dokler je naval resnično potrjen (udeležba >= 1), sicer pa je ravna (flat) v gotovini. Izhodi so strukturni: obrat momentuma na -0.25 ATR (s histerezo, da premor znotraj kraka ne skrajša zmagovalne pozicije in zaračuna drugega round-tripa), ali 3-ATR sledilni stop od najboljšega zapiranja od vstopa naprej. Velikost pozicije tvega fiksnih 2% kapitala glede na razdaljo sledilnega stopa, omejeno na 95% nominalne vrednosti kapitala, spodaj omejeno z SOL korakom 0.001 in spot minimumom $10. Brez vzvoda, brez shortov, brez dodatnih podatkov.

Natančno uresničuje hipotezo: LONG polovica momentuma, potrjenega z volumnom, na redki spot borzi. Long-only z vzvodom 1.0 in brez odvisnosti od financiranja je natanko pravilo usmerjanja za BINANCE_SPOT, zato je venue_type spot pravilen, CASH račun pa nikoli ne more biti pozvan k shortanju (should_enter vrača le BUY ali None; SELL je vedno le zmanjševalni izhod, ki ga pošlje osnovna predloga). calculate_signal vrača surovo zvezno odločitveno spremenljivko (momentum v enotah ATR, znižano glede na udeležbo) na……Prikaži večPrikaži manj

Natančno uresničuje hipotezo: LONG polovica momentuma, potrjenega z volumnom, na redki spot borzi. Long-only z vzvodom 1.0 in brez odvisnosti od financiranja je natanko pravilo usmerjanja za BINANCE_SPOT, zato je venue_type spot pravilen, CASH račun pa nikoli ne more biti pozvan k shortanju (should_enter vrača le BUY ali None; SELL je vedno le zmanjševalni izhod, ki ga pošlje osnovna predloga). calculate_signal vrača surovo zvezno odločitveno spremenljivko (momentum v enotah ATR, znižano glede na udeležbo) na vsakem baru namesto pogojene konstante, should_enter pa jo pragovno preverja v istih enotah. Obe sestavini prihajata iz ene same 4H OHLCV serije, zato se ne more nič desinhronizirati, prav tako ni dodatnega vira podatkov, katerega odsotnost bi lahko tiho zamenjala mehanizem prednosti. Strošek okrogle poti na spotu je ~0.20% -- dvakratnik perpa -- zato zasnova namensko ohranja nizek obrat (turnover): vrata za naval, zahteva po navzgornjem prečkanju in histereza izhoda skupaj proizvedejo nekaj deset round-tripov na leto namesto sto, medtem ko SOL 4H krak, potrjen z volumnom (4H ATR ~1.5-3% cene, držan preko 3-ATR sledilnega stopa), prehodi za velikostni razred večji od stroška. Zdrava razumnost pogostosti vstopov: konjunkcija ima le dva pogoja (momentum >= 1 ATR AND volumen >= 2x njegove 60-barne mediane), vsak sproži red velikosti 10-20% barov in sta pozitivno korelirana (velika gibanja spremlja volumen), zato pri ~2200 4H barih na leto to sproži udobno več od praga 10 poslov/leto. Zmogljivost: bari so naslovljeni po indeksu znotraj omejenih oken, sledilni ekstrem je inkrementalen O(1), upravičenost prejšnjega bara pa je memoizirana, zato je delo na bar konstantno glede na akumulirano zgodovino. Nastavljivi so le trije parametri (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult); risk_pct in prag vstopa sta zaklenjena, da optimizator ne more kupiti Sharpa z nominalno vrednostjo namesto s prednostjo.

Rezultati preverjanja

Potrdi, da osnovna FactoryStrategy upošteva podrazredni override min_bars_required za svoja vrata ogrevanja (warm-up gate) (obnašanje v peskovniku to kaže). Če osnova ignorira override, preimenuj, da se izogneš zmedi; sicer pusti kot je.

min_bars_required(self) prepiše metodo ogrodja, ki jo je označila statična analiza (base_shadow). To je videti namerno — override vrača max(vol_window+2, atr_period+2, mom_lookback+2), kar je smiselna vrata ogrevanja (warm-up gate), sintetični testi in peskovnik pa so oba proizvedla posle, kar pomeni, da je osnovna pot ogrevanja pravilno izpolnjena. Ni blokirajoče.

Peskovnik (sandbox) izgleda zdrav (avg_trade_return_pct 2.09%, PF 1.66, Sharpe 0.84, 228 poslov, pozitiven v vseh treh volatilnostnih režimih), zato ni takojšnjega dvoma o dobičkonosnosti. Ena stvar, ki naj jo analitik spremlja: gre za čist OHLCV mehanizem trenda/momentuma posameznega instrumenta na 4H spot seriji, družino, ki pogosto propade zaradi OOS generalizacije (overfit) v fazi walk-forward/holdout, tudi ko so in-sample metrike dobre. Zasnova hvalevredno zaklene vse razen 3 parametrov (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult) ter zaklene risk_pct/prag vstopa, kar omejuje površino za overfit, vendar je treba tudi majhen nabor nastavljivih parametrov oceniti glede na stabilnost OOS, ne le surovi Sharpe. Information_ratio v primerjavi z buy-hold je -0.97 v peskovniku (v obdobju prilagojeno na tveganje zaostaja za drženjem SOL v skrajšanem oknu) — pričakovano za defenzivni overlay, ki je v gotovini ob mirovanju, vendar naj analitik potrdi, da je prednost čez celotno zgodovino resnična alfa, ne le zmanjšana beta.

Pregled backtesta

Sharpe
1,12
Skupni donos
150,71%
Največji padec
15,77%
Skupno poslov
232
Delež dobičkov
41,4%
Faktor dobička
1,65

Zanesljiv vzorec: 232 zaključenih poslov samo z dolgimi pozicijami v obdobju od 2020-08 do 2026-10 (2251 dni, brez manjkajočih sveč). To je približno 37 na leto in ustreza cilju zasnove, to je »nekaj deset zaključenih povratnih poslov na leto«.

Preverjanje minimalne meje provizij: avg_trade_return_pct znaša 1.78% v primerjavi z mejo 0.25% BINANCE_SPOT (približno 7x). Provizija znaša 6% bruto vrednosti, modelirani vpliv na trg pa 5.1%, zato prednost ni občutljiva na provizije.

PF 1.65 s stopnjo uspešnosti 0.41 in izplačilom okoli 2.3 (povprečni dobiček $3,996 v primerjavi s povprečno izgubo $1,713). To je značilna oblika izplačila strategije sledenja trendu, ne pa značilna oblika propada iz lekcije-142 (WR<0.40 in PF<1.2).

Preverjanje bete: strategija kupi in drži za SOL je prinesla +3,690% z največjim padcem 96%. Največji padec strategije znaša 15.8%, približno 0.16x največjega padca strategije kupi in drži, ob 26% časa na trgu. Beta znaša 0.07, alfa pa je pozitivna, zato naslovni rezultat ni posledica vzvoda pri beti.

Posli ustrezajo mehanizmu: samo dolge pozicije, vstopi ob navzgor usmerjenih gibanjih, potrjenih z nenadnim porastom obsega, z manjšo velikostjo pozicije pri visoki volatilnosti (vzvod 0.07-0.12 sprva, velikost glede na tveganje do stopa). end_unrealized_pct znaša 0, zato je naslovni rezultat v celoti realiziran.

Pozitivno v vseh treh volatilnostnih režimih (Sharpe 1.04 / 0.96 / 1.34) in v 5 od 7 koledarskih let (2020 približno nespremenjeno pri -0.3%, 2022 -9.4%).

Informacijsko razmerje glede na strategijo kupi in drži znaša -0.98: absolutno gledano močno zaostaja za držanjem SOL. Gre za obrambno nadgradnjo, zato jo ocenjujte po absolutnih donosih, prilagojenih tveganju, in največjem padcu.

IC izvedenega signala pri horizontu 1 sveč znaša 0.014 (t=1.6) in je označen kot brez informacije. Strategija drži pozicije več dni, zato ga 1-svečna vrednost IC podcenjuje, vendar je to opozorilo.

Dobiček je zgoščen v 2021 (+38%) in 2023 (+54%), stresna obdobja 2022 pa prinašajo izgubo. Pri preverjanju z drsečim naprej usmerjenim testiranjem spremljajte koncentracijo po letih in poslabšanje OOS.

Trajanje največjega padca je 375 dni. avg_holding_bars poroča 0.0, medtem ko je avg_holding_period 2d 11h; gre za nedoslednost v poročanju, ki ne vpliva na dobiček in izgubo.

Pomislek QA: QA je trend posameznega vrednostnega papirja OHLCV označil kot družino strategij, nagnjeno k prekomernemu prilagajanju. Tega ni mogoče oceniti pred testiranjem z napredujočim časovnim oknom in preverjanjem na zadržanem vzorcu; samo 3 nastavljivih parametrov omejuje prostor za prekomerno prilagajanje.

Analiza

Ekonomika z veliko rezervo presega minimalno mejo provizij. avg_trade_return_pct znaša 1.78% pri začetnem preizkusu za nazaj in 2.91% pri ponovitvi na celotni zgodovini s končnimi parametri, v primerjavi z mejo 0.25% BINANCE_SPOT. PF sprva znaša 1.65, pri končnih parametrih pa 1.60, pri čemer je v obeh primerih 232 poslov.

Beta ni prikrita: beta znaša 0.07, izpostavljenost 25.8%, začetni padec 15.8% pa je majhen delež padca pri strategiji kupi in drži za SOL (več kot 90%).

Pregled občutljivosti pred iskanjem parametrov kaže večinoma ravno območje. Edini strm padec je vol_surge_mult med 2.5 in 3.0, kar pomeni padec za 1.13 SE.

Dobičkonosno v tretjini z največjo volatilnostjo (Sharpe 1.34). Posli ustrezajo hipotezi: samo dolge pozicije, vstop ob navzgor usmerjenem momentu, potrjenem z obsegom trgovanja.

Parametri, pri katerih bi se trgovalo, presegajo lastno mejo največjega padca hipoteze 25%. Ponovno prileganje je izbralo mom_lookback 22 in vol_surge_mult 1.35, spodnji rob dovoljenega razpona. Največji padec znaša 29.07% pri ponovitvi na celotni zgodovini in 28.03% na testnem obdobju. Okno 5 pri preverjanju z drsečim naprej usmerjenim testiranjem je prav tako zavrnilo kandidate za učenje zaradi največjega padca 26.7-27.1%.

Testno obdobje ne kaže prednosti. V 15 mesecih z 55 posli (ustrezna statistična zmogljivost) je Sharpe 0.081 in t 0.07, razmerje 0.10 proti WF-OOS. Statistično je skladno z WF-OOS (z -0.46), vendar je skorajda ničesar za spremljanje v prihodnje.

Rezultati zunaj vzorca so neenakomerni. Zunanje vrednosti Sharpe so -0.13, -0.29, 0.53, 2.65, 0.05 in 1.00. Združena vrednost 0.77 (t 1.49) je posledica poznega obdobja rasti -2023 SOL.

IC izvedenega signala znaša 0.014 (t 1.6) in se ne razlikuje od šuma.

Informacijsko razmerje glede na strategijo kupi in drži za SOL znaša -0.98.

Prejšnja izvedba iste hipoteze je bila opuščena kot preveč prilagojena podatkom.

Povzetek izida

Močni donosi za celotno zgodovino in velika rezerva glede na provizije morajo prestati testiranje na izločenem vzorcu znotraj vnaprej registrirane meje tveganja.

Analitik je strategijo opustil, ker so ponovno prilegani parametri presegli njeno registrirano mejo največjega padca 25%, testno obdobje ni pokazalo prednosti za prihodnost, uspešnost OOS pa je bila močno odvisna od poznega obdobja rasti -2023. Provizije niso bile vzrok; do pregleda tveganja in papirnega trgovanja ni prišlo.

Zajemite navzgor usmerjeni moment, potrjen z obsegom trgovanja, za SOL na promptnem trgu Binance z uporabo 4-urnih sveč, samo dolgih pozicij ter določanja velikosti pozicije in izstopov na podlagi ATR.

Začetni povratni preizkus je vrnil 150.71% s Sharpeovim količnikom 1.12, 232 posli in največjim padcem 15.77%. Analitik je poročal o skupnem Sharpeovem količniku OOS pri testiranju z drsečim časovnim oknom v višini 0.77, vendar je obdobje za preverjanje, dolgo 15 mesecev, doseglo Sharpeov količnik 0.08 pri 55 poslih in največjem padcu 28.03%.

Stratmill je orodje za raziskave in simulirano trgovanje, ne finančno svetovanje ali borzni posrednik. Rezultati backtestov in simuliranega trgovanja so hipotetični. Trgovanje vključuje tveganje izgube.