Перейти до вмісту
Усі стратегії

Стратегії

SOL Spot Volume-Confirmed Momentum, LONG-ONLY (SOLUSDT.BINANCE_SPOT, 4H — довга половина переваги на дефіцитній спотовій площадці)

Результат: Відхилено

SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong

Підсумок результатів

Після однієї ітерації SolSpotVolumeConfirmedMomentumLong показала початкову дохідність бектесту 150.71% із коефіцієнтом Шарпа 1.12 за 232 угод, тож стратегію визнали вартою оптимізації. Подальший аналіз виявив нерівномірні результати OOS та 55 угод на відкладеній вибірці з коефіцієнтом Шарпа 0.08. Після переналаштування просадки перевищили зареєстрований ліміт 25% і під час повторного прогону на всій історії, і на відкладеній вибірці, тож аналітик відмовився від стратегії до перевірки ризиків або паперової торгівлі.

Гіпотеза

premise_falsified (перевірка мінімального порога комісій: avg_trade_return_pct становить 2.91% для фінальних параметрів і 1.78% спочатку проти порога 0.25% BINANCE_SPOT, отже, причина не в комісіях). Це відхиляє зареєстровану стратегію імпульсу на споті 4H SOLUSDT із позиціями лише лонг та фільтром сплеску обсягу. Причина не в низькій статистичній значущості. Є три виміряні проблеми. (1) Фінальні переналаштовані параметри порушують власний ліміт просадки гіпотези 25%: 29.1% під час повторного прогону на всій……Показати більшеПоказати менше

premise_falsified (перевірка мінімального порога комісій: avg_trade_return_pct становить 2.91% для фінальних параметрів і 1.78% спочатку проти порога 0.25% BINANCE_SPOT, отже, причина не в комісіях). Це відхиляє зареєстровану стратегію імпульсу на споті 4H SOLUSDT із позиціями лише лонг та фільтром сплеску обсягу. Причина не в низькій статистичній значущості. Є три виміряні проблеми. (1) Фінальні переналаштовані параметри порушують власний ліміт просадки гіпотези 25%: 29.1% під час повторного прогону на всій історії та 28.0% на відкладеній вибірці. Вікно walk-forward 5 відхилило кандидатів за тим самим правилом. (2) Відкладена вибірка тривалістю 15 місяців із достатньою статистичною потужністю (55 угод) не показує переваги на майбутніх даних: коефіцієнт Шарпа 0.08, t 0.07. (3) Результати поза вибіркою залежать від одного режиму ринку. Сукупний коефіцієнт Шарпа OOS становить 0.77 (t 1.49); його забезпечує пізнє вікно -2023 ралі зі значенням 2.65, тоді як 3 із 6 вікон мають значення близько 0.05 або нижче. IC становить 0.014. Попередній запуск цієї гіпотези відхилили як перенавчений, і ця повторна оцінка це підтверджує. Паперову торгівлю не рекомендовано, оскільки стратегія порушує власний ліміт ризику, а відкладена вибірка не дає підстав для спостереження за майбутніми результатами. Вибір вищого vol_surge_mult, щоб знизити просадку нижче 25%, означав би добір параметрів за результатом і створення нової гіпотези, а не її доопрацювання.

Реалізація

Стратегія лонг-онлі моментуму на 4H для SOLUSDT на Binance SPOT, яка купує лише тоді, коли сплеск обсягу підтверджує рух. На кожному барі вона обчислює безперервний сигнал моментуму, зважений на участь: зміна ціни за mom_lookback барів в одиницях ATR, помножена на min(1, поточний обсяг / медіанний обсяг за попередні 60 барів / vol_surge_mult). Стратегія входить у лонг при висхідному перетині entry_thresh_atr (1.0 ATR), поки сплеск справді підтверджується (участь >= 1), а в іншому випадку залишається в кеші. Виходи структурні: розворот моментуму до -0.25 ATR (з гістерезисом, щоб пауза всередині руху не обрізала прибуткову позицію і не спричиняла другий round trip з комісіями), або трейлінг-стоп 3-ATR від найкращого закриття з моменту входу. Розмір позиції ризикує фіксованою часткою 2% капіталу відносно дистанції трейлінг-стопа, обмежений 95% номіналу капіталу, з нижньою межею кроку SOL 0.001 та мінімумом споту в $10. Без плеча, без шортів, без додаткових даних.

Точно реалізує гіпотезу: LONG половину моментуму, підтвердженого обсягом, на дефіцитній спотовій площадці. Лонг-онлі з плечем 1.0 і без залежності від фандингу — це саме правило маршрутизації для BINANCE_SPOT, тож venue_type спот є правильним вибором, а рахунок CASH ніколи не може бути змушений шортити (should_enter повертає лише BUY або None; SELL є лише скорочувальним виходом, який подає базовий шаблон). calculate_signal повертає сиру безперервну змінну рішення (моментум в одиницях ATR, дисконтований на участь)……Показати більшеПоказати менше

Точно реалізує гіпотезу: LONG половину моментуму, підтвердженого обсягом, на дефіцитній спотовій площадці. Лонг-онлі з плечем 1.0 і без залежності від фандингу — це саме правило маршрутизації для BINANCE_SPOT, тож venue_type спот є правильним вибором, а рахунок CASH ніколи не може бути змушений шортити (should_enter повертає лише BUY або None; SELL є лише скорочувальним виходом, який подає базовий шаблон). calculate_signal повертає сиру безперервну змінну рішення (моментум в одиницях ATR, дисконтований на участь) на кожному барі, а не заблоковану константу, а should_enter застосовує до неї поріг у тих же одиницях. Обидва інгредієнти походять з однієї серії 4H OHLCV, тож нічого не може розсинхронізуватися, і немає жодного додаткового джерела даних, відсутність якого могла б непомітно підмінити механізм переваги. Вартість round-trip на споті становить ~0.20% — вдвічі більше, ніж на перпетуалі — тож дизайн навмисно тримає оборот низьким: шлюз сплеску, вимога висхідного перетину та гістерезис виходу разом дають кілька десятків round trip на рік, а не сотні, тоді як підтверджена обсягом ділянка SOL 4H (4H ATR ~1.5-3% від ціни, утримувана через трейл 3-ATR) на порядок перевищує цю вартість. Перевірка частоти входів: кон'юнкція складається лише з двох умов (моментум >= 1 ATR AND обсяг >= 2x його 60-барної медіани), кожна з яких спрацьовує приблизно на 10-20% барів і позитивно корелює (великі рухи супроводжуються обсягом), тож на ~2200 барах 4H на рік це спрацьовує помітно частіше за поріг 10 угод/рік. Продуктивність: бари адресуються за індексом у межах обмежених вікон, трейлінговий екстремум обчислюється інкрементально за O(1), а прийнятність попереднього бару кешується, тож робота на бар постійна незалежно від накопиченої історії. Налаштуванню підлягають лише три параметри (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult); risk_pct та поріг входу зафіксовані, тож оптимізатор не може купити Sharpe за рахунок номіналу замість переваги.

Результати перевірки

Підтвердіть, що базовий FactoryStrategy враховує перевизначення підкласом min_bars_required для свого шлюзу прогріву (поведінка в пісочниці вказує на це). Якщо базовий клас ігнорує перевизначення, перейменуйте, щоб уникнути плутанини; інакше залиште як є.

min_bars_required(self) перевизначає метод фреймворку, позначений статичним аналізом (base_shadow). Це виглядає навмисним — перевизначення повертає max(vol_window+2, atr_period+2, mom_lookback+2), розумний шлюз прогріву, а синтетичні тести та пісочниця обидва згенерували угоди, тож базовий шлях прогріву задовольняється коректно. Не блокує.

Пісочниця виглядає здоровою (avg_trade_return_pct 2.09%, PF 1.66, Sharpe 0.84, 228 угод, позитивна в усіх трьох режимах волатильності), тож немає негайних сумнівів щодо прибутковості. Одне, за чим слід стежити аналітику: це чисто OHLCV механізм тренду/моментуму по одному активу на споті на 4H, сімейство, яке часто гине на етапі walk-forward/holdout через погану OOS генералізацію (перенавчання), навіть коли внутрішньовибіркові метрики хороші. Дизайн похвально фіксує всі параметри, крім 3 (mom_lookback, vol_surge_mult, trail_atr_mult), і фіксує risk_pct/поріг входу, що обмежує поверхню перенавчання, але навіть невелику кількість параметрів, що налаштовуються, слід оцінювати на стабільність OOS, а не на сирий Sharpe. Information_ratio проти buy-hold -0.97 у пісочниці (з урахуванням ризику вона поступається простому утриманню SOL на укороченому вікні) — це очікувано для захисного оверлею з переходом у кеш, але аналітику слід підтвердити, що перевага на повній історії є реальною альфою, а не просто зниженою бетою.

Огляд бектесту

Шарп
1,12
Загальна дохідність
150,71%
Максимальна просадка
15,77%
Усього угод
232
Частка прибуткових
41,4%
Профіт-фактор
1,65

Надійна вибірка: 232 закритих угод лише на купівлю за період із 2020-08 до 2026-10 (2251 днів, пропущених барів немає). Це близько 37 на рік, що відповідає закладеній у дизайн цілі — «кілька десятків повних циклів угод на рік».

Перевірка мінімуму комісій: avg_trade_return_pct становить 1.78% проти мінімального рівня 0.25% BINANCE_SPOT (близько 7x). Комісія дорівнює 6% від валового результату, а модельований вплив — 5.1%, тож перевага не є вразливою до комісій.

PF 1.65 із часткою виграшних угод 0.41 та співвідношенням виплат близько 2.3 (середній виграш $3,996 проти середнього збитку $1,713). Це профіль виплат стратегії слідування за трендом, а не профіль «смерті від тисячі порізів»-142 (WR<0.40 та PF<1.2).

Перевірка бети: купівля й утримання SOL принесли +3,690% із просадкою 96%. Максимальна просадка стратегії — 15.8%, приблизно 0.16x від просадки купівлі й утримання, за перебування на ринку протягом 26% часу. Бета становить 0.07, альфа позитивна, тож головний результат не пояснюється бетою з кредитним плечем.

Угоди відповідають механізму: усі позиції довгі, входи — на висхідному русі, підтвердженому сплеском; за високої волатильності розмір менший (на початку кредитне плече 0.07-0.12, розмір позиції за ризиком до стопа). end_unrealized_pct — це 0, тож ключовий результат повністю реалізований.

Позитивний результат у всіх трьох режимах волатильності (коефіцієнт Шарпа 1.04 / 0.96 / 1.34) і в 5 із 7 календарних років (2020 майже без змін на рівні -0.3%, 2022 -9.4%).

Інформаційне співвідношення проти стратегії купівлі й утримання — -0.98: за абсолютним результатом вона значно поступається утриманню SOL. Це захисний оверлей, тож оцінюйте його за абсолютною дохідністю з поправкою на ризик і просадкою.

IC за виконаними сигналами на горизонті 1 барів становить 0.014 (t=1.6), висновок — відсутність інформації. Стратегія тримає позиції кілька днів, тому показник за 1 барами IC занижує її результат, але це застереження.

Прибуток зосереджений у 2021 (+38%) і 2023 (+54%), а у стресові періоди 2022 стратегія зазнає збитків. Стежте за концентрацією прибутку в окремих роках і згасанням OOS у walk-forward перевірці.

Максимальна тривалість просадки — 375 днів. avg_holding_bars показує 0.0, тоді як avg_holding_period — 2д 11год: це неузгодженість у звітності, яка не впливає на PnL.

Застереження QA: QA вказав, що тренд одного активу OHLCV належить до сімейства стратегій, схильного до перенавчання. Це неможливо оцінити до walk-forward перевірки й тестування на відкладеній вибірці; лише 3 параметрів для налаштування обмежує простір перенавчання.

Аналіз

Економічні показники значно перевищують мінімальний поріг комісій. avg_trade_return_pct становить 1.78% у початковому бектесті та 2.91% у повторному прогоні на всій історії з фінальними параметрами проти порога 0.25% BINANCE_SPOT. Спочатку PF становить 1.65, а з фінальними параметрами — 1.60; в обох випадках виконано 232 угод.

Це не замаскована бета: бета становить 0.07, експозиція — 25.8%, а початкова просадка 15.8% — це мала частка просадки SOL за стратегією купівлі й утримання (понад 90%).

Попередній аналіз чутливості здебільшого показує плато. Єдиний різкий спад — vol_surge_mult між 2.5 та 3.0, падіння на 1.13 SE.

Прибуткова в третині періодів із найвищою волатильністю (коефіцієнт Шарпа 1.34). Угоди відповідають гіпотезі: лише лонг, вхід на висхідному імпульсі, підтвердженому обсягом.

Параметри, за яких стратегія торгувала б, порушують її власний ліміт просадки 25%. Під час переналаштування обрано mom_lookback 22 та vol_surge_mult 1.35, тобто нижню межу дозволеного діапазону. Максимальна просадка становить 29.07% під час повторного прогону на всій історії та 28.03% на відкладеній вибірці. Вікно walk-forward 5 також відхилило кандидатів на внутрішній навчальній вибірці через просадку 26.7-27.1%.

Відкладена вибірка не показує переваги. За 15 місяців і 55 угод (статистичної потужності достатньо) коефіцієнт Шарпа становить 0.081, а t — 0.07; співвідношення дорівнює 0.10 до WF-OOS. Результат статистично узгоджується з WF-OOS (z -0.46), але для спостереження за майбутніми результатами майже немає даних.

Результати поза вибіркою нерівномірні. Коефіцієнти Шарпа для зовнішніх вибірок: -0.13, -0.29, 0.53, 2.65, 0.05 та 1.00. Сукупне значення 0.77 (t 1.49) забезпечує пізнє вікно ралі -2023 SOL.

Коефіцієнт IC для виконаних сигналів становить 0.014 (t 1.6) і статистично не відрізняється від шуму.

Інформаційний коефіцієнт відносно стратегії купівлі й утримання SOL становить -0.98.

Попередній запуск цієї самої гіпотези відхилили через надмірне припасування.

Підсумок результатів

Висока дохідність на всій історії та значний запас над порогом комісій мають зберігатися під час перевірки на відкладеній вибірці в межах попередньо зареєстрованого ліміту ризику.

Аналітик відмовився від стратегії, оскільки переналаштовані параметри перевищили зареєстрований ліміт просадки 25%, на відкладеній вибірці не виявлено переваги на майбутніх даних, а результати OOS значною мірою залежали від пізнього періоду ралі -2023. Причиною не були комісії; до перевірки ризиків і паперової торгівлі не дійшли.

Використовуйте підтверджений обсягом висхідний імпульс на SOL у Binance Spot, торгуючи лише в лонг на свічках тривалістю 4 годин із розміром позиції та виходом на основі ATR.

Початковий бектест дав дохідність 150.71% із коефіцієнтом Шарпа 1.12, 232 угодами та максимальною просадкою 15.77%. Аналітик повідомив про сукупний коефіцієнт Шарпа 0.77 у тестуванні walk-forward OOS, але на відкладеній вибірці тривалістю 15 місяців коефіцієнт Шарпа становив 0.08 за 55 угод і просадки 28.03%.

Stratmill — це інструмент для дослідження та паперової торгівлі, а не фінансова консультація чи брокер. Результати бектестів і паперової торгівлі є гіпотетичними. Торгівля пов'язана з ризиком втрати коштів.